Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Nasze sukcesy > Gminne

Rok szkolny 2017/2018

Zawody pływackie

Na podsumowanie projektu dla klas trzecich "Umiem pływać" 7.06 odbyły się zawody, w których SP Lusowo reprezentowało 17 uczniów. Rywalizowali oni z ponad 100 przedstawicielami z 4 innych szkół naszej gminy.

Uczniowie, którzy doskonalą swoją umiejętność pływania na basenie 25 metrowym mieli do pokonania jedną jego długość w dowolnym stylu, w jak najkrótszym czasie. Mniej wprawni pływacy mierzyli się z połową tego wymiaru na "małym basenie".

Zmaganiom towarzyszył głośny doping dla wszystkich zawodników. Dzięki tej przyjaznej atmosferze i umiejętnościom Małgorzata Początek i Kacper Świergiel byli najlepsi w swojej kategorii, Szymon Olejnik i Barbara Paczkowska uplasowali się na II, a Natalia Piechota na III miejscu wśród startujących w ich grupie.

Po zakończonych zmaganiach i nagrodzeniu medalem każdego uczestnika przyszedł czas na relaks i zabawę w części rekreacyjnej Wszyscy wrócili do szkoły uśmiechnięci i zadowoleni. Miło być częścią takich sukcesów!

Opiekunowie uczestników:
Paulina Romańczak, Łukasz Łuczak, Łukasz Mantej, Borys Monastyrskyy i Marcin Witkowski"Bieg Lwa"

3 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Półmaratonie w Tarnowie Podgórnym. 5 naszych uczniów przebiegło na zmianę w formie sztafety 21km 100m. W trudnych warunkach pogodowych (temp. +29 stopni w cieniu) nasi uczniowie dobrze poradzili sobie z przebiegnięciem całej trasy! Witani przez kibiców przekroczyli linię mety i otrzymali zasłużone medale!

Nasza szkołę reprezentowali:

Antoni Mizera
Antoni Kolendo
Gabriela Stanisławiak
Paweł Pestka
Julia Dunowska

Opiekun zespołu biegaczy
Borys Monastyrskyy

Kibice "Lwa"

3 czerwca w Tarnowie Podgórnym odbył się VII Bieg Lwa.

Nasza szkoła i tym razem kibicowała uczestnikom biegu. Jej reprezentanci to przede wszystkim koło taneczne oraz liczna grupa rodziców, którym należą się szczególne podziękowania. Cała nasza ekipa nie szczędziła sił i gardeł przy dopingu, mimo upalnej pogody. Wierzymy, że nasze kibicowanie pomogło pokonać słabości uczestników biegu na trasie półmaratonu i Pogoni za Lwem.

Opiekun kibiców
Agata Śmigiel


"Droga do wolności"

VIII Gminny Konkurs Historyczny pod hasłem "Droga do wolności" został przeprowadzony właśnie w naszej szkole. W tym roku hasło konkursu szczególne i ważne. Rok 2018 to okrągła 100. rocznica wybuchu Powstanie Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Formuła konkursu tym razem była nieco inna. Dzieci z siedmiu szkół, nie walczyły, nie rywalizowały, tylko współpracowały ze sobą. Mieszane grupy to strzał w dziesiątkę, to integracja między szkołami i nawiązanie nowych znajomości oraz dzielenie się "pokładami" wiedzy.

Sam konkurs składał się z dwóch części: testu indywidualnego i grupowego.

Mamy nadzieję, że taka forma się przyjmie, a uczniowie z przyjemnością będą reprezentować swoje szkoły w kolejnych, gminnych konkursach.

Nauczyciele historii
Katarzyna Witaszek, Halina Taciak i Maciej Podstawski


Sukces siatkarzy i siatkarek

W minionym tygodniu byliśmy gospodarzem turniejów o Mistrzostwo Gminy Tarnowo Podgórne Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców.

We wtorek (23.01) emocjonowaliśmy się rywalizacją siatkarzy. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje: SP Ceradz Kościelny, SP Lusówko, SP nr 1 Tarnowo Podgórne oraz gospodarze – SP Lusowo. Turniej był pełen sportowych emocji, a ostatecznie komplet zwycięstw na swoim koncie zapisali chłopcy z naszej szkoły. To właśnie oni zostali mistrzami gminy i będą mieli okazję rozwijać swoją pasję i walczyć o kolejne wygrane w dalszych etapach mistrzostw. Drugie miejsce zajął zespół z Lusówka, trzecie było Tarnowo Podgórne, a na czwartym miejscu zmagania zakończyli zawodnicy z Ceradza Kościelnego.

Następnego dnia gościliśmy zespoły dziewcząt. Oprócz gospodyń z SP Lusowo stawiły się ich rówieśniczki z Tarnowa Podgórnego i Ceradza Kościelnego. Nasze siatkarki pozazdrościły sukcesu swoim kolegom i od pierwszego gwizdka sędziego rozpoczęły marsz po końcowe zwycięstwo. Były bardzo skuteczne i odniosły dwa przekonujące zwycięstwa, nie tracąc przy tym choćby seta. To pozwoliło im zająć pierwsze miejsce i cieszyć się z tytułu mistrza gminy. Na drugim miejscu uplasował się zespół SP nr 1 Tarnowo Podgórne, a na trzecim SP Ceradz Kościelny.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy zwycięstw i życzymy kolejnych sukcesów pod siatką.

Zespoły przygotował Pan Wojciech Jędrzejewski a głównym sędzią zawodów był Pan Mateusz Kwaśniewski."Asy z III klasy"

27 listopada 2017 roku reprezentacja klas trzecich wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Asy z III klasy", który odbył się w Szkole Podstawowej w Lusówku.

Pięcioosobowa drużyna uczniów dzielnie zmagała się z rozmaitymi zadaniami, quizami i łamigłówkami matematycznymi.

Do konkursu przystąpiły cztery szkoły podstawowe z gminy Tarnowo Podgórne. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce.

Serdecznie gratulujemy całej piątce!

Skład zespołu: Aleksander Najmowicz IIIa, Maciej Duszyński IIIa, Ignacy Chrapicki IIIc, Iga Linkowska IIIe, Tymon Tłuczek IIIe.

Nauczyciel koordynator z ramienia szkoły
Katarzyna Piotrowicz


Recytatorski sukces!

W niedzielę 26 listopada w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym odbył się gminny konkurs recytatorski "Wierszowany Listopad".

Uczniowie naszej szkoły zdobyli aż 2 pierwsze miejsca i wyróżnienie. W pionie młodszym 1 miejsce zajął Wojciech Statkiewicz z klasy Id oraz 1 miejsce w kategorii klas IV-VI Sara Gać-Mytych z klasy IVb. Wyróżnienie otrzymała Weronika Kochanek z klasy Va.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne recytacje i ogromnie gratulujemy!!!

Agata Śmigiel i Julia Zwolak
Opiekunowie młodych recytatorów


Dobry wynik w turnieju Tymbarku!!!

W poniedziałek 13.11 wzięliśmy udział w Turnieju z Podwórka na Stadion o puchar Tymbarku w Tarnowie Podgórnym.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn w roczniku 2006 i młodsi. Nasza szkoła zgłosiła dwa zespoły. System rozgrywek grupowo - pucharowy. Czas gry 2x10 min. Ostatecznie zajęliśmy miejsce II - pasjonujący mecz finałowy przegraliśmy 4:6 z SP Tarnowo Podgórne oraz miejsce V. Gratulacje!!!

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Lusowo I
3. SP Przeźmierowo I
4. SP Przeźmierowo II
5. SP Lusowo II
6. GKS Tarnovia
7. SP Pitagoras Baranowo I
8. SP Pitagoras Baranowo II

Reprezentacja w składzie: Michał Przybylski, Jan Kroll, Maciej Wesołowski, Patryk Walczak, Ryszard Barszcz, Hubert Linkowski, Igor Szczęsny, Maurycy Majewski, Maksymilian Mizgalski, Jędrzej Grajek, Julian Kolendo, Michał Zalisz, Antek Mizera, Jakub Kosmowski, Adam Wróbel, Norbert Glogier, Jan Makiewicz, Arnold Wachowski.

Opiekunowie:
Mateusz Kwaśniewski i Łukasz Łuczak


Mistrzostwa Gminy w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych rocznik 2002-2004

W piątek 10.11 wzięliśmy udział w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych rocznika 2002-2004 (klasy VII i II,III gimnazjum).

Nasza szkoła wystawiła tylko reprezentantów klas 7. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły. System rozgrywek "każdy z każdym". Czas gry 3x8 min. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce. Gratulacje!!!

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Baranowo
2. SP Lusowo
3. SP Ceradz Kościelny

Reprezentacja w składzie: Antoni Ślęczka, Marcel Korczyński, Grzegorz Szczerski, Antoni Kolendo, Simon Kolendo, Kamil Beszterda, Patryk Łagódka, Jan Kaczmarek, Mateusz Wolny.

Mateusz Kwaśniewski
Nauczyciel wychowania fizycznego


Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Piłce Ręcznej Dziewcząt

22.11.2017 w Przeźmierowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

W skład drużyny z Lusowa wchodziły następujące uczennice: Patrycja Piasna, Laura Gołębiowska, Olga Łapa, Alicja Kapcińska, Klaudia Żuchowska, Zuzanna Radke, Weronika Zgoła, Weronika Adamowicz, Wiktoria Jóźwicka, Ada Gloger, Jagoda Wodniczak oraz Karolina Gajdzińska. Każda uczestniczka miała okazję sprawdzić się w rozgrywanych meczach. Dzięki taktycznym umiejętnościom dziewcząt, w ostatecznym wyniku zajęły one II miejsce.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na dalsze osiągnięcia.

Emilia Podgórska
Nauczyciel wychowania fizycznego


Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych rocznik 2002-04

W poniedziałek 16.10 wzięliśmy udział w Mistrzostwach Gminy w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych rocznika 2002-04 (klasy 7 i 2,3 gimnazjum). Nasza szkoła wystawiła tylko reprezentantów klas 7. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół. System rozgrywek "każdy z każdym". Czas gry 2x8 min. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Przeźmierowo
3. SP Baranowo
4. SP Lusowo
5. SP Lusówko

Reprezentacja w składzie: Marcel Korczyński, Oskar Piechaczyk, Antoni Kolendo, Marcel Nawrocki, Maksymilian Kłosek, Patryk Łagódka.


Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych rocznik 2005 i młodsi

We wtorek 17.10 uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Gminy w Halowej Piłce Nożnej w Baranowie. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów.

System rozgrywek grupowo – pucharowy. Czas gry 1x10 min. W grupie trafiliśmy na zespoły z Ceradza Kościelnego i Tarnowa Podgórnego. Po efektownym zwycięstwie z Ceradzem 7:0, przyszedł bardzo wyrównany mecz z Tarnowem, w którym przegraliśmy 0:1. Zajęliśmy 2 miejsce w grupie i w półfinale przyszło nam się zmierzyć ze zwycięzcą grupy drugiej. W tym meczu musieliśmy uznać wyższość zespołu z Przeźmierowa. W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy zespół z Baranowa 2:1.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Przeźmierowo
2. SP Tarnowo Podgórne
3. SP Lusowo
4. SP Baranowo
5. SP Lusówko
6. SP Ceradz Kościelny

Reprezentacja w składzie: Kacper Wysocki, Piotr Marcinkowski, Jakub Pietrucki, Michał Przybylski, Jan Kroll, Maciej Wesołowski, Patryk Walczak, Ryszard Barszcz, Michał Zalisz, Oskar Kłosek, Hubert Linkowski.

Opiekun zespołów
Mateusz Kwaśniewski


Igor Szczęsny i Helena Wojtas najlepsi w gminie w warcabach!

18 października w naszej szkole odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Warcabach. W turnieju rywalizowali uczniowie ze szkół w: Ceradzu Kościelnym, Tarnowie Podgórnym, Przeźmierowie i Lusowie.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 5 rund, tempem 10 minut na partię na zawodnika. Uczniowie rywalizowali w jednej grupie z osobną klasyfikacją dla dziewcząt i chłopców. Czterech pierwszych uczniów uzyskało awans do dalszego etapu. W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Helena Wojtas. Kolejne miejsca wywalczyły: Julia Kucemba, Paulina Woźniak (wszystkie SP w Lusowie) oraz Lena Michalska (SP w Tarnowie Podgórnym).

Wśród chłopców zwyciężył Igor Szczęsny. Następne pozycję zajęli: Jan Kroll, Hubert Najmowicz (SP w Lusowie), Karol Łukaszewicz (SP w Ceradzu Kościelnym). Sędzią zawodów była Dorota Sikorska.

Wyniki dziewcząt:

Wyniki chłopców:

Nauczyciel szachów
Dorota Sikorska


Szkoła w Lusowie najlepszą drużyną w gminie w szachach!

18 października w naszej szkole zostały przeprowadzone Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Szachach. Wśród startujących pojawili się reprezentanci się z: Baranowa, Przeźmierowa, Tarnowa Podgórnego, Ceradza Kościelnego, Lusówka oraz Lusowa.

Zawodnicy grali systemem kołowym czyli każdy z każdym, tempem 10 minut na partię na zawodnika. Drużyny składały się z reprezentacji 4 osobowych (w tym przynajmniej jedna dziewczynka) i ewentualnej rezerwy.

Po rozegraniu 6 rund okazało się, że z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lusowie (Olgierd Tadych, Hubert Najmowicz, Igor Szczęsny, Paulina Woźniak, Sara Gać-Mytych), drugie miejsce Akademia Pitagorasa Publiczna Szkoła Podstawowa w Baranowie, a trzecią lokatę wywalczyła Szkoła Podstawowa w Baranowie. Dwie pierwsze szkoły awansowały do kolejnego etapu rozgrywek, który odbędzie się w listopadzie w Kórniku. Sędzią zawodów była Dorota Sikorska.

Dwóch naszych zawodników: Sara Gać-Mytych oraz Olgierd Tadych startuje obecnie w Igrzyskach Szkolnych, które odbywają się w Drzonkowie.
Trzymamy kciuki za nich!

Nauczyciel szachów
Dorota Sikorska


Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych

26.09.2017 w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych.

Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach - rocznik 2006 i młodszy (klasy IV, V), rocznik 2005 (klasa VI) oraz rocznik 2003,2004 (klasa VII i II gimnazjum).

Z naszej szkoły lepiej spisali się chłopcy. W pierwszej kategorii II miejsce zajął Ryszard Barszcz (klasa IVd), natomiast V miejsce zajął Antoni Mizera (klasa Va), a VI Jan Kroll (klasa Vb). W starszej kategorii IV miejsce zajął Piotr Marcinkowski (klasa VIb), VIII miejsce zajął Kacper Wysocki (klasa Vb).

Wśród dziewcząt w najmłodszej kategorii III miejsce wywalczyła Ada Glogier (klasa IVb). W roczniku 2005 III miejsce zajęła Karolina Gajdzińska, natomiast na V miejscu finiszowała Jagoda Bukczyńska. W roczniku 2003-04 wysokie V miejsce zajęła Julia Dunowska.

Opiekunowie zespołu:
Mateusz Kwaśniewski i Emilia PodgórskaRok szkolny 2016/2017

"Niektórzy lubią poezję"

Gminny Konkurs Języka Polskiego to coroczne wielkie święto ojczystej mowy. 26 maja 2017 przyjemność organizacji tego wydarzenia przypadła naszej szkole. Odwiedziły nas cztery dzielne drużyny utalentowanych polonistów: z Ceradza, Lusówka, Tarnowa Podgórnego i Przeźmierowa.

Naszą szkołę reprezentowali szóstoklasiści: Julia Bera i Martyna Wróż z VIa, Martyna Ciechanowska i Klaudia Żuchowska z VI c oraz Kamil Szczechowiak z klasy VI b.

Jednak tego dnia to nie rywalizacja między szkołami była najważniejsza - a wszyscy uczestnicy zostali losowo podzieleni na Znawców, Czytelników, Pasjonatów, Wielbicieli oraz Miłośników Poezji. Współpracowali ze sobą, zawierając przy tym nowe sympatyczne znajomości. Uczniowie zmierzyli się z dziesięcioma zadaniami, które wymagały od nich umiejętności interpretacji, autoprezentacji, znajomości różnych form pisarskich oraz wiedzy z zakresu poetyki, frazeologii i ortografii. Protokół policyjny z ptasich narad, kartka z pamiętnika uczestnika konkursu piękności, dyktando o walorach turystycznych naszej gminy, internetowy chat z komentarzami na temat zachowań "ludożerców" - to tylko niektóre przykłady interesujących poleceń.

W przerwie konkursu zawodnicy wszystkich drużyn posilili się pysznymi drożdżówkami i pozwiedzali naszą szkołę. Ostatecznie największą ilość punktów zdobyli Znawcy - grupa, w której skład wchodzili: Julia Napierała z Ceradza Kościelnego, Maksymilian Jankowski z Przeźmierowa, Hanna Zarzycka z Lusówka, Mateusz Dobrzyński z Tarnowa Podgórnego oraz Kamil Szczechowiak z Lusowa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy, książki oraz drobne upominki.

Zwycięzcom, uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy! Liczymy na to, że spotkania z językiem polskim, przebiegające w tak radosnej atmosferze współpracy, przyczynią się do rozwoju wiedzy, zainteresowań, pasji i zawierania nowych przyjaźni.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy konkursu:
Julia Zwolak, Stanisława Janeczek, Michał Kokorzycki


Gminny Przegląd Talentów

8 czerwca w Domu Kultury w Przeźmierowie odbył się Gminny Przegląd Talentów, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe liczące po kilkunastu uczestników, reprezentantów szkół z całej gminy. Występy były bardzo interesujące ze względu na dużą różnorodność talentów: od śpiewu i tańca aż po szycie i tworzenie origami.

Nasi reprezentanci pokazali się z najlepszej strony, a występ Julii Kucemby wzbudził duży entuzjazm nie tylko wśród publiczności, ale również jury, które przyznało Julii I miejsce w kategorii klas IV-VI. Poza tym kilkoro naszych uczniów także zostało docenionych i otrzymało wyróżnienia. Oto lista nagrodzonych uczniów naszej szkoły:

Kategoria klas 0-III:

Natalia Szramka – wyróżnienie za pokaz własnoręcznie uszytych przedmiotów

Kategoria klas IV-VI:

Julia Kucemba – pierwsze miejsce za pokaz układania speed stacks
Wiktoria Jaźwicka i Laura Gołębiowska – wyróżnienie za występ wokalny (duet)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów związanych z rozwijaniem własnych talentów.

Łukasz Mantej
Nauczyciel muzyki


Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy Rambit dla klas czwartych

W środę 7 czerwca w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy Rambit dla uczniów klas czwartych. Zawodnicy zmierzyli się z ciekawymi zadaniami z matematyki, rozwiązywali sudoku, czy domino matematyczne oraz różnymi konkurencjami sprawnościowymi.

Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: matematycy - Hubert Najmowicz, Helena Wojtas, Paulina Woźniak i Zofia Żurawka oraz sportowcy - Jakub Kosmowski, Jan Kroll, Maciej Wesołowski i Michał Przybylski wywalczyli zaszczytne III miejsce.

Naszym tegorocznym reprezentantom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

Beata Zgoła - nauczyciel matematyki
Mateusz Kwaśniewski - nauczyciel wychowania fizycznego


Nowa formuła konkursu przyrodniczego

31.05.2017 w Szkole Podstawowej w Ceradzu Kościelnym odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego dla klas szóstych. Po raz pierwszy uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły składające się z reprezentantów pochodzących z różnych szkół naszej gminy.

W tym roku szóstoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące organizmu człowieka, Układu Słonecznego, pogody, rozpoznawali gatunki drzew. Podczas całego konkursu musieli wykazać się nie tylko umiejętnością współpracy z nowo poznanymi osobami, ale także kreatywnością, gdyż jednym z zadań było wykonanie plakatu oraz przygotowanie jego prezentacji.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIc po wcześniejszych, szkolnych eliminacjach. Byli to: Martyna Ciechanowska, Alicja Kapcińska, Piotr Ławniczak i Agata Szramka. I miejsce zajęła drużyna, w której skład wchodziła m.in. Alicja Kapcińska.
Gratuluję!

Wszyscy przyznali, że atmosfera podczas konkursu była wspaniała, a współpraca z innym członkami grupy układała się bardzo dobrze.

Opiekun uczestników konkursu
Justyna Dąbrowska


Bieg Lwa

W niedzielę, 21 maja nasza sztafeta szkolna pokonała trasę polmaratonu (21km) w Tarnowie Podgórnym.

Piątka dzielnych uczniów biegła razem z dorosłymi zawodnikami. Przy gorącym dopingu publiczności i zagrzewaniu przez spikera po około 2 godzinach wysiłku nasza radosna sztafeta wbiegła na metę.

Dziękujemy za pozytywną energię na trasie!

Skład sztafety: Julian Wodniczak, Jagoda Wodniczak, Julia Bera, Antoni Mizera, Jan Kroll.Rozśpiewana Gmina

Dnia 7 maja 2017 w GOK "Sezam" w Tarnowie Podgórnym odbyła się 6 edycja przeglądu wokalnego Rozśpiewana Gmina.

Naszą Szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów, którzy występowali indywidualnie oraz zespołowo. Zaprezentowali się wspaniale, a że impreza miała charakter święta muzyki, to zamiast kategoryzacji w postaci miejsc, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kubki.

Oprócz tego przewodniczący jury pan Daniel Wolny-Moszczyński zaprosił najzdolniejsze jego zdaniem osoby do udziału w warsztatach wokalnych, które sam poprowadzi. W gronie szczęśliwców znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Kinga Gąszczak oraz Wiktoria Jaźwicka.

Dziewczynom oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciel muzyki
Łukasz Mantej


VII Gminny konkurs historyczny

VII Gminny konkurs historyczny, który odbył się 6 kwietnia w Szkole Podstawowej w Lusówku, był nie lada wyzwaniem dla naszych uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Wodniczak, Jakub Szulc i Grzegorz Szczerski. Tematem tegorocznego konkursu był "Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch narodów". Przygotowania rozpoczęły się bardzo intensywnie, dzieci pogłębiły swoją wiedzę o materiały źródłowe i reportaże radiowe.

Sam konkurs składał się z trzech etapów, a zdobyte punkty zsumowane stanowiły wynik danej reprezentacji. Duch walki był ogromny, nasza reprezentacja zdobyła II miejsce, otrzymała dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Katarzyna Witaszek
Nauczyciel historii


Konkurs recytatorski "Wiosenne przebudzenie"

Dnia 26 marca 2017 reprezentacja naszej szkoły dzielnie uczestniczyła w gminnych eliminacjach recytatorskiego konkursu "Wiosenne przebudzenie", który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym. Występy oceniało jury, w którego składzie znalazła się aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu, pani Małgorzata Skowrońska-Ferlak.

Bardzo ucieszyliśmy się z werdyktu: Gabriela Zgoła z klasy IId zajęła drugie miejsce w grupie pionu młodszego, zaś wśród klas starszych drugie miejsce zdobył Wojciech Mróz z klasy VIa.

Wszystkim uczestnikom i naszym laureatom serdecznie gratulujemy! Życzymy sukcesów w dalszych konkursach!

Stanisława Janeczek i Julia Zwolak


Mistrzowie ortografii

Trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zuzanna Radke, Mikołaj Kochanek i Jędrzej Szmyt uczestniczyła w etapie gminnym powiatowego konkursu "Ortograficzne potyczki" i zajęła w nim drugie miejsce.Tematem tegorocznych zmagań była Ziemia i jej mieszkańcy. Zadaniem konkursowiczów było rozwiązanie testu najeżonego ortograficznymi pułapkami.

Gratulujemy naszym szóstoklasistom miejsca na podium i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Stanisława Janeczek
Nauczycielka języka polskiego


Zacięte rozgrywki pod koszem!

W piątek 24 lutego reprezentacja dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Gminy w Koszykówce. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne.

System rozgrywek "każdy z każdym", mecze kolejno trwały cztery kwarty po cztery minuty. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły w każdym spotkaniu. Ostatecznie dwa spotkania nasze dziewczyny wygrały, a dwa zakończyły się porażkami. Te wyniki pozwoliły zająć trzecie miejsce w gminie. Gratulacje!

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Przeźmierowo
3. SP Lusowo
4. SP Lusówko
5. SP Ceradz Kościelny

Skład reprezentacji: Weronika Adamowicz, Wiktoria Jaźwicka, Patrycja Piasna, Alicja Kapcińska, Zuzanna Radke, Julia Dunowska, Zofia Michalak, Gabrysia Stanisławiak, Marta Antoszewska, Katarzyna Wilczek, Laura Kurkiewicz, Basia Mańczak.

Opiekun zawodniczek
Mateusz Kwaśniewski


Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne Szkół Podstawowych w Koszykówce

22 lutego uczestniczyliśmy w turnieju piłki koszykówkowej - Mistrzostwach Gminy Tarnowo Podgórne Szkół Podstawowych chłopców.

W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci pięciu szkół z naszej gminy. Rozegraliśmy 4 mecze systemem "każdy z każdym": 2 mecze wygrane, 2 przegrane. Wywalczyliśmy 3 miejsce, a wygrała drużyna chłopców z Tarnowa Podgórnego. Cieszymy się z dobrej gry naszych chłopców.

Szkołę reprezentowali:

Antoni Kolendo VIa
Marcel Korczyński VIa
Feliks Kucharski VIa
Kamil Beszterda VIb
Piotr Marcinkowski Vb
Mikołaj Fagiewicz VIc
Julian Wodniczak Va
Jakub Szulc VIb
Antoni Ślęczka VIa
Kacper Wysocki Vb
Maksym Skrocki Vb

Organizatorem turnieju była szkoła podstawowa w Lusówku.

Opiekun zespołu koszykarzy:
Borys MonastyrskyyTurniej o Mistrzostwo Gminy w piłce siatkowej

W tygodniu poprzedzającym ferie w naszej szkole odbył się turniej o mistrzostwo gminy w piłce siatkowej. Zmagania rozpoczęły dziewczęta, które na parkiet wybiegły we wtorek 24.01.2017. Oprócz gospodyń z SP Lusówo w zawodach udział wzięły rówieśniczki ze szkół w Tarnowie Podgórnym, Przeźmierowie oraz Ceradzu Kościelnym. Turniej rozgrywano w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych setów. A każdy pojedynek stał na wyrównanym poziomie.

Ostatecznie zwycięstwo i zarazem prawo gry w finale powiatu wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie, które wygrały wszystkie spotkanie. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Szkoły Podstawowej z Ceradza Kościelnego a na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki SP Lusowo. Stawkę uzupełniła drużyna z Tarnowa Podgórnego.

Podczas turnieju padły następujące wyniki:

SP Przeźmierowo - SP Lusowo 2:1
SP Tarnowo Podgórne - SP Ceradz Kościelny 0:2
SP Przeźmierowo - SP Ceradz Kościelny 2:0
SP Lusowo - SP Tarnowo Podgórne 2:0
SP Przeźmierowo - SP Tarnowo P. 2:0
SP Ceradz Kościelny - SP Lusowo 2:0

Naszą Szkołę reprezentowały: Zosia Michalak, Inez Nawrocka, Laura Gołębiowska, Julia Bera, Kasia Wilczek, Alicja Kapcińska, Weronika Adamowicz, Wiktoria Jaźwicka, Dominika Gurowska.


W piątek gościliśmy drużyny chłopców ze szkół naszej gminy. Tym razem rywalizowało ze sobą pięć zespołów. Do reprezentantów Lusowa dołączył szkoły z Ceradza Kościelnego, Tarnowa Podgórnego, Przeźmierowa i Lusówka. Wszystkie drużyny stworzyły bardzo wyrównane widowisko.

Zdecydowanie najskuteczniejszą grą wykazali się zawodnicy z Ceradza Kościelnego i to oni zwyciężyli we wszystkich meczach. O drugie miejsce rywalizowały ze sobą aż trzy zespoły. Każda z zainteresowanych szkół zgromadziła po 4 punkty a o kolejności zajętych miejsc decydował lepszy bilans setów wygranych i przegranych. W tym zestawieniu najlepiej wypadała Szkoła Podstawowa z Przeźmierowa i to ona zajęła drugą lokatę w całym turnieju. Trzecie miejsce przypadło SP Tarnowo Podgórne a czwarte SP Lusowo. Szkoła z Lusówka tym razem musiała zadowolić się piątą lokatą.

Wyniki spotkań:

SP Tarnowo Podgórne - SP Ceradz Kościelny 2:0
SP Przeźmierowo - SP Lusówko 2:0
SP Lusowo – SP Tarnowo Podgórne 2:1
SP Ceradz Kościelny – SP Przeźmierowo 2:1
SP Lusówko – SP Lusowo 0:2
SP Tarnowo Podgórne – SP Przeźmierowo 2:0
SP Ceradz Kościelny – SP Lusówko 2:0
SP Lusowo – SP Przeźmierowo 0:2
SP Tarnowo Podgórne – SP Lusówko 2:1
SP Ceradz Kościelny – SP Lusowo 2:0

Naszą Szkołę reprezentowali: Marcel Korczyński, Antoni Kolendo, Kamil Beszterda, Marcel Nawrocki, Franciszek Marcinkowski, Patryk Łagódka, Feliks Kucharski, Piotr Marcinkowski, Maks Kłosek i Oskar Kłosek.

Nauczyciele wychowania fizycznego:
Wojciech Jędrzejewski i Mateusz Kwaśniewski"Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

W listopadzie 2016 roku w Szkole Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego odbył się konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa". Do dnia 23.11.2016 dzieci z lusowskiej szkoły z przedziału klas 0-VI mogły oddawać swoje pracę.

Łącznie wpłynęło 59 prac. Wyróżnienie otrzymało osiem osób: trzy z klas 0-I (Konrad Baczyński, Iwo Dąbrowski, Dominika Surma) cztery z klas II-III (Milena Maria Błaszczyk, Weronika Matuszak, Antonia Szofer, Nadia Drożdż) oraz jedna z klas IV-VI: Patryk Walczak IVb.

Wszystkie projekty kartek świątecznych przekazane zostały do Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM.
Gminny Ośrodek Kultury wyróżnił dziewięć Projektów Kartek Świątecznych z lusowskiej szkoły. Wyróżnionych uczniów oraz Projekty ich Kartek można zobaczyć na stronie internetowej GOK SEZAM www.goksezam.pl.

Organizator konkursu
Karolina CzerwińskaSP Lusowo w Tymbarku!

W czwartek 10 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w pierwszym etapie rozgrywek o Puchar Tymbarka w piłce nożnej. Zawody odbyły się w Przeźmierowie dla dwóch kategorii wiekowych 2005/06 oraz 2007/08.

Do rozgrywek przystąpiły po 4 zespoły w rocznikach. Czas gry 2x10 minut, system "każdy z każdym". Nasze zespoły spisały się bardzo dobrze i o I miejsca walczyły ze szkołą z Tarnowa Podgórnego. W roczniku 2007/08 musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce pokonując wcześniej zespoły z Przeźmierowa i Baranowa.

Natomiast w kategorii 2005/06 po bardzo pasjonującym meczu pokonaliśmy rówieśników z Tarnowa Podgórnego i po wcześniejszych wygranych zajęliśmy 1 miejsce, które premiuje awansem do kolejnego etapu rozgrywek.
Gratulacje!!!

Klasyfikacja końcowa 2007/08:

1. SP Tarnowo Podgórne
2. SP Lusowo
3. SP Przeźmierowo
4. SP Pitagoras Baranowo

Klasyfikacja końcowa 2005/06:

1. SP Lusowo
2. SP Tarnowo Podgórne
3. SP Pitagoras Baranowo 1
4. SP Pitagoras Baranowo 2

Skład reprezentacji 2005/06:
Kacper Wysocki, Jakub Kosmowski, Piotr Marcinkowski, Piotr Wiśniowski, Antoni Mizera, Jakub Pietrucki, Michał Przybylski, Kamil Szczechowiak, Patryk Walczak

Skład reprezentacji 2007/08:
Ryszard Barszcz, Norbert Glogier, Jędrzej Grajek, Maksymilian Mizgalski, Adam Piszczałka, Olgierd Tadych, Jakub Talaśka, Adam Wróbel, Wojciech Zalisz, Maciej Wesołowski

Opiekun zawodników:
Mateusz Kwaśniewski


W szczypiorniaka!

We wtorek 8 listopada odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej w Przeźmierowie. Do rywalizacji przystąpiły po 4 zespoły zarówno chłopców, jak i dziewcząt.

Czas gry 2x7 minut, system rozgrywek "każdy z każdym". Nasze reprezentacje zagrały na swoim poziomie. Chłopcy do końca walczyli o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Po dwóch zwycięstwach w decydującym meczu nieznacznie ulegli szkole z Przeźmierowa i uplasowali się na 2 miejscu. Natomiast dziewczynki ostatecznie zajęły 3 miejsce.
Gratulacje!!!

Klasyfikacja chłopców:

1. SP Przeźmierowo
2. SP Lusowo
3. SP Lusówko
4. SP Tarnowo Podgórne

Klasyfikacja dziewcząt:

1. SP Przeźmierowo
2. SP Tarnowo Podgórne
3. SP Lusowo
4. SP Lusówko

Naszą szkołę reprezentowali:
Patrycja Piasna, Zofia Michalak, Julia Dunowska, Inez Nawrocka, Dominika Gurowska, Marta Antoszewska, Katarzyna Polaczyk, Wiktoria Jaźwicka, Alicja Kapcińska, Barbara Mańczak, Laura Kurkiewicz, Laura Gołębiowska, Weronika Adamowic
Antoni Ślęczka, Antoni Kolendo, Kacper Wysocki, Mateusz Wolny, Jakub Szulc, Feliks Kucharski, Marcel Korczyński, Kamil Beszterda, Maks Kłosek, Przemek Sternal, Marcel Nawrocki

Opiekun zawodników:
Mateusz Kwaśniewski


Gratulacje dla młodych recytatorów!

"Jesienna Zaduma" to tytuł corocznego konkursu recytatorskiego o zasięgu powiatowym. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 41 młodych recytatorów z całej szkoły. Jury miało duży problem z wyłonieniem najlepszych, gdyż wszystkie prezentacje zostały starannie przygotowane. Uczniowie przed konkursem wybrali ciekawe teksty poetyckie, pracowali nad poprawną wymową i interpretacją utworu.

Najlepsze recytacje nagrodzono dyplomami i upominkami, laureaci zaś reprezentowali naszą szkołę w niedzielę 13.11. na konkursie w Tarnowie Podgórnym.

Trzynasty okazał się szczęśliwy dla naszych młodych recytatorów:
Gabriela Zgoła z klasy II d zdobyła I miejsce w grupie klas młodszych, natomiast Weronika Kochanek i Wojciech Mróz wyróżnienia w grupie klas starszych.

Gabriela Zgoła z klasy II d zdobyła I miejsce w grupie klas młodszych, natomiast Weronika Kochanek i Wojciech Mróz wyróżnienia w grupie klas starszych.

Oto wyniki etapu szkolnego:

 • klasy I- III

 • I miejsce - Sara Gać-Mytych kl. IIIb
  II miejsce - Gabriela Zgoła kl. IId
  III miejsce - Maksymilian Koschel kl. IIIb

 • wyróżnienia:

 • Antonina Dominik kl. IIc
  Igor Tyma kl. IIb
  Martyna Szacht kl.IIId

 • klasy IV-VI

 • I miejsce - Barbara Mańczak kl. VIa
  II miejsce - Wojciech Mróz kl. VIa
  III miejsce - Weronika Kochanek kl. IVa

 • wyróżnienia:

 • Helena Wojtas kl. IVa
  Zuzanna Ciborska kl. Va
  Mikołaj Kochanek kl.VIb

  Stanisława Janeczek


  Mistrzostwa Gminy w Unihokeju

  26.10.2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju. Oprócz Szkoły Podstawowej z Lusowa w zawodach uczestniczyli rówieśnicy z Tarnowa Podgórnego, Lusówka, Ceradza Kościelnego oraz gospodarz - SP Przeźmierowo.

  Cały turniej był bardzo wyrównany, a każde ze spotkań przynosiło ciekawe rozwiązania. Tym razem lepiej zaprezentowały się nasze dziewczęta, które rozgrywki rozpoczęły od pewnego zwycięstwa (3:1) z SP Lusówko. W kolejnych meczach dwukrotnie remisowały oraz poniosły jedną porażkę. Pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca.

  Niezwykle emocjonujące były mecze rozgrywane przez drużynę chłopców. Nasi zawodnicy mimo wysokich umiejętności i wyraźnej przewagi w każdym ze spotkań nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwników i zakończyli zmagania remisując czterokrotnie 0:0, co pozwoliło na zajęcie trzeciej lokaty.

  Naszą reprezentacja wystąpiła w składzie:

  1. Dunowska Julia
  2. Mańczak Barbara
  3. Antoszewska Marta
  4. Polaczyk Katarzyna
  5. Jaźwicka Wiktoria
  6. Michalak Zofia
  7. Nawrocka Inez
  8. Marszał Zofia
  9. Gurowska Dominika
  10. Kapcińska Alicja
  11. Wodniczak Jagoda
  12. Kaczmarek Maria
  13. Kucharski Feliks
  14. Marcinkowski Franek
  15. Ślęczka Antoni
  16. Ślęczka Jan
  17. Wolny Mateusz
  18. Szczechowiak Kamil
  19. Wysocki Kacper
  20. Marcinkowski Piotr
  21. Kolendo Antoni
  22. Pietrucki Jakub
  23. Piwecki Wit

  Opiekunami byli:
  Mateusz Kwaśniewski i Wojciech Jędrzejewski


  Paulina Woźniak i Olgierd Tadych najlepsi w gminie w warcabach

  06.10.2016 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Warcabach.

  Do turnieju warcabowego stanęło 8 dziewcząt oraz 12 chłopców z czterech szkół. W grupie dziewcząt rozegrano 5 partii, a wśród chłopców rozegrano 6 partii. Dla obydwóch grup obowiązywało tempo gry 10 minut na zawodnika, a stawka toczyła się o 4 miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Powiatu.

  Ostatecznie zwyciężyli: Paulina Woźniak w kategorii dziewczęt oraz Olgierd Tadych wśród chłopców, uczniowie Szkoły Podstawowej z Lusowa.

  Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy.

  Wyniki końcowe dziewczęta:

  Wyniki końcowe chłopcy:

  Nauczyciel szachów i sędzia zawodów
  Damian Bartkowiak  Nasza szkoła najlepsza w gminie w szachach

  06.10.2016 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Szachach.

  W turnieju drużynowym w szachach wzięły udział pięć szkół z: Przeźmierowa, Lusówka, Ceradza Kościelnego, Tarnowa Podgórnego oraz Lusowa.

  Zawody były przeprowadzone systemem każdy z każdym, tempem gry 10 minut na zawodnika. Drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki. Zwyciężył pierwszy zespół Szkoły Podstawowej w Lusowie w składzie: Hubert Najmowicz - kapitan, Olgierd Tadych, Igor Szczęsny, Paulina Woźniak. Drugie miejsce zajął drugi zespół naszej szkoły, który wystąpił w składzie: Jan Kroll - kapitan, Franciszek Kroll, Kamila Piasna, Sara Gać-Mytych.

  Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy.

  Szczegółowe wyniki:

  Nauczyciel szachów i sędzia zawodów
  Damian Bartkowiak  Sukces w tenisie stołowym!

  W piątek 7 października w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

  Nasze reprezentacje spisały się bardzo dobrze chłopcy wygrali cały turniej, natomiast dziewczynki zajęły drugie miejsce. Dzięki zwycięstwu drużyna chłopców będzie reprezentowała Gminę w turnieju powiatowym.

  Gratulacje!!!

  Klasyfikacja chłopców:

  1. SP Lusowo
  2. SP Lusówko
  3. SP Tarnowo Podgórne
  4. SP Przeźmierowo
  5. SP Ceradz Kościelny

  Klasyfikacja dziewcząt:

  1. SP Tarnowo Podgórne
  2. SP Lusowo
  3. SP Ceradz Kościelny
  4. SP Lusówko

  Naszą szkołę reprezentowali:

  - Antoni Kolendo
  - Olgierd Tadych
  - Julia Bera
  - Alicja Kapcińska

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski


  Zabrakło szczęścia i skuteczności!!!

  We wtorek 11 października w Przeźmierowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej. System rozgrywek "każdy z każdym". Turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

  Nasza reprezentacja zagrała cztery bardzo dobre spotkania. Trzy zakończyły się zwycięstwem, natomiast w jednym padł remis 0:0, z Tarnowem Podgórnym. Jak się później okazało do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był stosunek bramek, który mieliśmy nieznacznie gorszy. Przy lepszej skuteczności to my cieszylibyśmy się ze zwycięstwa, a tak przyszło nam zadowolić się bardzo dobrym drugim miejscem.

  Gratulacje!!!

  Klasyfikacja końcowa:

 • SP Tarnowo Podgórne 10 pkt
 • SP Lusowo 10 pkt
 • SP Przeźmierowo 6 pkt
 • SP Ceradz Kościelny 3 pkt
 • SP Lusówko 0 pkt
 • Naszą szkołę reprezentowali:

  - Oskar Piechaczyk
  - Marcel Korczyński
  - Antoni Kolendo
  - Antoni Ślęczka
  - Kacper Wysocki
  - Kamil Szczechowiak
  - Mateusz Wolny
  - Marcel Nawrocki
  - Maksymilian Kłosek

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski


  Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych

  Dnia 23 września w Ceradzu Kościelnym odbyły się Gminne Mistrzostwa w biegach przełajowych. Nie mogło zabraknąć tam przedstawicieli naszej szkoły. Reprezentacja, która liczyła 22 osoby jechała na te zawody z poważnymi aspiracjami.

  Dzięki zaangażowaniu wszystkich biegaczy uplasowaliśmy się w ścisłej czołówce Mistrzostw. Rezultaty osiągnięte przez dziewczęta z Lusowa pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w końcowym rozrachunku, natomiast chłopcy po niezwykle zaciętej rywalizacji i wnikliwej analizie wyników zdobyli tytuł Mistrzów Gminy Tarnowo Podgórne.

  Indywidualnie najlepiej z naszych podopiecznych zaprezentowali się:

 • Antoni Kolendo - II miejsce (rocznik 2004)
 • Jagoda Bukczyńska – III miejsce (rocznik 2005 i młodsi)
 • Kacper Wysocki – IV miejsce (rocznik 2005 i młodsi)
 • Jagoda Wodniczak – V miejsce (rocznik 2005 i młodsi)
 • Ponadto szkołę reprezentowali:

  - Antoni Ślęczka
  - Julia Bera
  - Jan Makiewicz
  - Maria Kaczmarek
  - Antonina Kochnowicz
  - Piotr Marcinkowski
  - Maksym Skrocki
  - Zofia Marszał
  - Weronika Adamowicz
  - Kamil Szczechowiak
  - Mikołaj Kochanek
  - Antoni Mizera
  - Inez Nawrocka
  - Martyna Wróż
  - Gabriela Stanisławiak
  - Natasza Możdżeń
  - Feliks Kucharski
  - Marta Antoszewska

  Następnym etapem rywalizacji chłopców były Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego, które odbyły się 28 września w Kórniku. Tam, mimo osłabień kadrowych, nasi biegacze walczyli ze wszystkich sił. W końcowej klasyfikacji zajęli 13 miejsce.

  Opiekunami podczas zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego:
  Mateusz Kwaśniewski i Wojciech Jędrzejewski  Rok szkolny 2015/2016

  Mistrzostwa Gminy w czwórboju lekkoatletycznym Szkół Podstawowych

  Sukcesom sportowym nie ma końca! W poniedziałek 20 czerwca w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Gminy w czwórboju lekkoatletycznym Szkól Podstawowych.

  W zmaganiach sportowych brały udział dzieci z klas IV i V szkół podstawowych z gminy Tarnowo Podgórne. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym.

  Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy spisali się "na medal" zdobywając w zaciętej rywalizacji I miejsce. Tym samym uzyskali awans i w przyszłym roku wezmą udział w Finale Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Brawo!!! Życzymy dalszych sukcesów sportowych, bo przecież W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH !!!

  Klasyfikacja końcowa chłopców:
  1. SP Lusowo
  2. SP Lusówko
  3. SP Tarnowo Podgórne
  4. SP Przeźmierowo

  Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
  1. SP Lusowo
  2. SP Przeźmierowo
  3. SP Tarnowo Podgórne
  4. SP Lusówko

  Naszą szkołę reprezentowali:
  1 Korczyński Marcel
  2 Ślęczka Antoni
  3 Szczechowiak Kamil
  4 Pietrucki Jakub
  5 Wysocki Kacper
  6 Marcinkowski Piotr
  7 Inez Nawrocka
  8 Julia Dunowska
  9 Gabrysia Stanisławiak
  10 Marta Antoszewska
  11 Barbara Mańczak
  12 Dominika Hultajska

  Opiekunowie zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski i Anna Świderska  Konkurs Kibicowania - wygraliśmy!!!

  22 maja w Tarnowie Podgórnym odbył się V Bieg Lwa.

  Nasza szkoła i tym razem kibicowała uczestnikom biegu. Jej reprezentanci to przede wszystkim koło taneczne oraz liczna grupa rodziców, którym należą się szczególne podziękowania. Cała nasza ekipa nie szczędziła sił i gardeł przy dopingu, co zaowocowało wygraną.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.  Zawody pływackie III klas

  9 czerwca odbyły się zawody pływackie dzieci ze szkół Gminy Tarnowo Podgórne. Udział w zawodach na Tarnowskich Termach zdeklarowało 28 uczniów z naszej szkoły.

  Zadaniem wszystkich uczestników było przepłynięcie dystansu 25 metrów stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym. Na zakończenie konkurencji indywidualnych 2 drużyny z naszej szkoły stanęły do wyścigów sztafetowych 4x25m stylem dowolnym. W każdej sztafecie startowały dwie dziewczynki i dwóch chłopców.

  Po rozegraniu wszystkich wymienionych wyżej konkurencji każdy uczestnik otrzymał medal, a najlepsi stanęli na podium.

  Konkurencja 25m stylem dowolnym - dziewcząt

  I miejsce Paulina Woźniak
  III miejsce Alicja Przybylska

  Konkurencja 25m stylem grzbietowym - chłopców

  I miejsce Jan Kroll
  II miejsce Łukasz Siejak

  Sztafeta

  I miejsce sztafeta 4x25 SP Lusowo - Paulina Wożniak, Łukasz Siejak, Karolina Żuchowska, Jan Przyślewicz
  II miejsce sztafeta 4x25 SP Lusowo - Jan Kroll, Hubert Najmowicz, Amelia Bera, Antonina Kochnowicz

  Dziękuję kibicom klas III za doping zawodników. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratuluję!

  Anna Świderska
  Nauczyciel wychowania fizycznego  Matematyka w parze ze sportem

  We wtorek 7 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się adresowany do uczniów klas czwartych szkół podstawowych Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy RAMBIT. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie umiejętności sportowych i zainteresowań dzieci oraz ukazanie innej strony królowej nauk, która w połączeniu ze sportem może być źródłem doskonałej zabawy.

  W konkursie wzięły udział cztery szkoły naszej gminy - z Lusówka, Przeźmierowa, Tarnowa Podgórnego oraz Lusowa. Pani Dyrektor Aleksandra Kolendo w asyście uczennic z klasy szóstej - Olgi i Małgosi serdecznie przywitała naszych gości. Każdą szkołę reprezentował zespół złożony z 4 matematyków i 4 sportowców.

  W sali gimnastycznej Pani Dyrektor rozpoczęła kolejna edycję konkursu. Przed publicznością zaprezentowali się nasi szóstoklasiści układając na czas znaną od lat logiczną układankę - kostkę Rubika. Trzeba przyznać, że byli świetni! Mimo "pomieszania" przez wybranych gości kostek, nasi chłopcy uporali się z zadaniem i w mig prawidłowo ułożyli swoje kostki. Nagrodzeni gromkimi brawami zakończyli część powitalną.

  Drużyny podzieliły się, sportowcy udali się na świeże powietrze, na boisko, gdzie czekały na nich konkurencje sportowe: biegi wahadłowe z rzutem piłki, tor przeszkód oraz rzuty ringo do celu.

  Umysły ścisłe natomiast zasiadły przy okrągłych stołach, by zmierzyć się z matematyką korzystając z nowoczesnych technologii. Przygotowane zadania konkursowe miały charakter zagadek, łamigłówek, zadań praktycznych i logicznych oraz układanek geometrycznych.

  Atmosfera była gorąca, a czas szybko płynął. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie bawili się świetnie. Na zakończenie swoje umiejętności układania szybkich kubków zaprezentowali uczniowie z klasy IIIc. Humory dopisywały, tym bardziej, że na koniec każdy uczestnik zabawy otrzymał dyplom oraz atrakcyjną nagrodę.

  Po bardzo wyrównanej "walce" na zaszczytnym I miejscu znaleźli się nasi uczniowie - matematycy: Jagoda Wodniczak, Weronika Zgoła, Julian Wodniczak, Mateusz Frankiewicz oraz sportowcy: Weronika Adamowicz, Michał Zalisz, Maksym Skrocki i Piotr Marcinkowski. Mają się czym chwalić, a my mamy powody do dumy. Każda drużyna wykazała się dużą wiedzą i bardzo dobrą umiejętnością pracy w grupie.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za przybycie oraz ogromne zaangażowanie.

  W imieniu organizatorów
  Katarzyna Kurowska  Gminny Konkurs Przyrodniczy

  24 maja 2016 roku czworo uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie brało udział w Gminnym Konkursie Przyrodniczym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym. W konkursie - oprócz naszych uczniów - wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych z: Ceradza Kościelnego, Lusówka, Przeźmierowa i Tarnowa Podgórnego.

  Nasz zespół w składzie Mikołaj Bera, Małgorzata Spychała, Julia Gawęcka i Piotr Zalewski zajął III miejsce. Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy!

  Katarzyna Suwała
  Nauczyciel przyrody  Bieg Lwa - sztafeta szkolna

  22 maja nasza sztafeta szkolna w składzie:

  1. Urszula Sołtysiak
  2. Zofia Sołtysiak
  3. Julita Pachucka
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Michał Kubala
  6. Miłosz Sawicki

  Wzięła udział w półmaratonie w Tarnowie Podgórnym - Biegu Lwa.

  Uczniowie na zmianę przebiegli trasę 21 km i z czasem: 1 godzina 39 min w szóstkę przekroczyli linie mety.

  Borys Monastyrskyy
  Opiekun zawodników


  "Zmagania" z językiem ojczystym w Ceradzu Kościelnym

  Dnia 20 maja 2016 roku w Ceradzu Kościelnym pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Języka Polskiego. Byli to szóstoklasiści: Amelia Zielińska, Agata Mielcarek, Małgorzata Spychała, Dominika Prałat oraz Szymon Tadych.

  Już na starcie podzielono nas na pięć grup: "Nowele", "Listy", "Metafory", "Wołacze" i "Fraszki". W każdej grupie znajdowało się po jednym uczniu z każdej szkoły naszej gminy. Celem takiego podziału było wprowadzenie współpracy zamiast rywalizacji między szkołami. Zasiedliśmy więc przy "grupowych stołach" i wzięliśmy się do pracy.

  Na początku każdy uczestnik wypełniał test. Następnie opisywaliśmy obrazy i prezentowaliśmy swoje opisy. Ostatnim zadaniem było redagowianie listów otwartych skierowanych do młodzieży. Po krótkim, lecz pełnym napięcia oczekiwaniu, poznaliśmy wyniki - zwyciężyła grupa "Nowele", w której znajdowała się nasza reprezentantka, Agata Mielcarek.

  Mimo wszystko wygrana nie była najważniejsza. Ja osobiście najbardziej cieszę się z poznania miłej koleżanki, która współpracowała ze mną w "Metaforach". Tak naprawdę wszyscy, którzy wzięli udział są zwycięzcami!

  Dominika Prałat
  klasa VIb


  Nasze talenty

  W piątek 13 maja 2016 na Gminnym Przeglądzie Talentów w Przeźmierowie 17 uczestników reprezentowało utalentowanych uczniów naszej szkoły.

  Występowali w dwóch grupach wiekowych. Dzielnie kibicowali im uczniowie klasy IId oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty w dziedzinie sprawności manualnych, tańca, śpiewu, gry na pianinie i żonglerki. Dla wszystkich było to miłe i pełne pozytywnych wrażeń wydarzenie. Wśród wyróżnionych młodych talentów znalazły się nasze uczennice klasy czwartej, które wykonały pieśń "Białe róże".

  Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim wykonawcom i gratulujemy sukcesu Dominice i Jagodzie!

  Magdalena Pudelska
  szkolny koordynator Przeglądu Talentów

  Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć oraz wrażenia uczestników i publiczności Gminnego Przeglądu Talentów.

  "Przegląd Talentów był udany. Na scenie pokazały się naprawdę duże talenty."
  Amelia, kl.VI
  "Przegląd przebiegał w przemiłej atmosferze."
  Miłosz, kl.VI
  "Przed występem bardzo się stresowałem."
  "Świetnie, że upominki dostali wszyscy występujący i mogli się dobrze poczuć."
  Staś, kl.II
  "Ciekawe były medale-motyle, które pachniały drewnem."
  Kuba, kl.II
  "Wyjazd do Przeźmierowa był pełen wrażeń. Gdy nadszedł czas na wyróżnienia i wyczytano nasze nazwiska byłyśmy bardzo szczęśliwe, że spodobałyśmy się sędziom. Wszyscy nam gratulowali, a nauczyciele byli z nas dumni."
  Dominika i Jagoda

  Z fortepianem też nam do twarzy - "Rozśpiewana Gmina"

  Zmieniają się trendy w corocznym przeglądzie wokalistów "Rozśpiewana Gmina" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym. Do tej pory kojarzył się on z występami z towarzyszeniem podkładu z płyty.

  Ten rok był przesycony kameralnymi występami z towarzyszeniem żywych instrumentów – fortepianu i gitary. W tej konwencji kolejny raz swoje wysokie umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci uczęszczające do naszej szkoły. Wśród wyróżnionych młodych piosenkarzy znalazł się chórek naszej szkoły, który zaczarował jury premierowym wykonaniem piosenki "Nasza szkoła" oraz Oliwia Nowak z klasy Vc, która wzruszyła publiczność piosenką "Białe róże".

  Wszystkie wyróżnione dzieci w ramach nagrody, będą doskonalić swoje umiejętności wokalne podczas prowadzonych przez przewodniczącą jury, piosenkarkę Halinę Benedyk warsztatów piosenkarskich. Gratulujemy!

  Bartosz Melosik
  Opiekun młodych wokalistów


  Gminny Konkurs Plastyczny "Na pisankę wielkanocną"

  Dnia 06 kwietnia 2016 roku w naszej Świetlicy odbyło się rozstrzygnięcie organizowanego przez nas Gminnego Konkursu Plastycznego "Na pisankę wielkanocną".

  Do konkursu zgłoszono 32 prace plastyczne ze szkół w Lusowie, Lusówku, Ceradzu Kościelnym i Przeźmierowie. Jury oceniając prace brało pod uwagę estetykę i samodzielność wykonania, walory artystyczne, pomysłowość i kreatywność. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach wiekowych:

  Klasy I-III

  I miejsce: Nadia Drożdż SP w Lusowie
  II miejsce: Martyna Kaźmierczak SP w Przeźmierowie
  III miejsce: Tymoteusz Tyburski SP w Ceradzu Kościelnym
  Wyróżnienie: Gabrysia Zgoła SP Lusowo

  Klasy IV-VI

  I miejsce: Hanna Zarzycka SP w Lusówku
  II miejsce: Julia Jaroń SP w Lusówku
  III miejsce: Wiktoria Rauchut SP Lusowo
  Wyróżnienie: Antoni Bartosiak SP Lusowo

  Gratulujemy zwycięzcom.

  Agnieszka Walczak
  Organizator Konkursu


  Pierwsi i drudzy w unihokeju!!!

  W poniedziałek 7 marca reprezentacja chłopców i dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju. Do rozgrywek zgłosiły się wszystkie drużyny z Gminy Tarnowo Podgórne.

  System rozgrywek „każdy z każdym”, mecze 2x5 min. Swoją wartość znów pokazali chłopcy, którzy kolejny raz zajęli pierwsze miejsce i reprezentują gminę na wyższym szczeblu, w powiecie. Bardzo dobrą postawę pokazały również dziewczęta, ostatecznie zajmując drugie miejsce.

  Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

  Reprezentacja w składzie:

  1. Siwa Weronika
  2. Wesołowska Alicja
  3. Sołtysiak Urszula
  4. Dunowska Julia
  5. Rybacka Matylda
  6. Antoszewska Marta
  7. Sałata Katarzyna
  8. Górzyńska Aleksandra
  9. Sołtysiak Zofia
  10. Nawrocka Inez
  11. Ratajczak Kacper
  12. Kubala Michał
  13. Gerke Piotr
  14. Ślęczka Antoni
  15. Stolarski Arkadiusz
  16. Ślęczka Jan
  17. Sawicki Miłosz

  Opiekunowie:
  Mateusz Kwaśniewski i Borys Monastyrskyy  Zwycięstwo szóstoklasistów!

  Jak co roku, na zaproszenie Dyrekcji z Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym wzięliśmy udział w turnieju halowej piłki nożnej podczas drzwi otwartych. Zawody odbyły się 18 lutego w Hali Sportowej OSiR.

  Do rozgrywek przystąpiły dwie drużyny. Nasza reprezentacja zmierzyła się z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej z Tarnowa Podgórnego. Mecz rozgrywany był w czasie 2x15 min. Po bardzo zaciętym spotkaniu nasi reprezentanci wygrali 3:1 otrzymując puchar za zajęcie I miejsca.

  Lista zawodników:
  1. Piotr Zgoła
  2. Miłosz Sawicki
  3. Mariusz Danielewski
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Kacper Ratajczak
  6. Bartosz Baranowski
  7. Piotr Gerke

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski  Lekcja pod koszem

  W piątek 12 lutego dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Gminy w Piłce Koszykowej w Lusówku. Udział w turnieju wzięły wszystkie szkoły z gminy Tarnowo Podgórne. Wygraliśmy jedno spotkanie, z Ceradzem Kościelnym, ostatecznie zajmując IV miejsce.

  Lista zawodniczek:
  1. Katarzyna Sałata
  2. Agata Mielcarek
  3. Julia Gawęcka
  4. Alicja Wesołowska
  5. Weronika Siwa
  6. Julia Dunowska
  7. Urszula Sołtysiak
  8. Gabriela Stanisławiak
  9. Katarzyna Polaczyk
  10. Matylda Rybacka
  11. Weronika Adamowicz
  12. Wiktoria Jaźwicka

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski  Zawody pływackie

  Dnia 14 stycznia uczniowie klas szóstych podstawowych całej gminy zebrali się by zmierzyć się ze sobą podczas pierwszych zimowych zawodów pływackich, które odbyły się na Termach Tarnowskich.

  Z naszej szkoły ścigało się dwudziestu czterech szóstoklasistów. Wszyscy uzyskali świetny wynik, niektórzy mieli szanse stanąć na podium. Oprócz startów indywidualnych nasza szkoła wystawiła dwie sztafety – klasa VIa, która zdobyła pierwsza miejsce oraz VIb, która jako jedyna składała się z samych dziewczyn i zajęła.

  Oprócz rywalizacji świetnej zabawy każdy miał szansę zobaczyć na żywo medale olimpijskie oraz porozmawiać z ich właścicielką. Wszyscy uczestnicy uznali zawody za udane.

  Zofia Sołtysiak  Mistrzostwa Gminy pod siatką!

  Jeszcze przed feriami w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Zawody odbyły się w piątek, 8 stycznia. Okazaliśmy się bardzo gościnni dla innych szkół i zajęliśmy czwarte miejsce. Wygrała szkoła z Przeźmierowa, która będzie reprezentowała gminę w powiecie.

  Tydzień później pod siatką spotkali się chłopcy. Przyjechały wszystkie szkoły z gminy Tarnowo Podgórne. Tym razem nasza reprezentacja pokazała dobrą grę i współpracę zespołową. Wygraliśmy wszystkie mecze i zajęliśmy I miejsce. Teraz czas na sprawdzenie swoich sił w powiecie. Chłopcy rywalizować będą 18 lutego w Rokietnicy. Trzymamy za nich kciuki w kolejnym etapie.

  Reprezentacja dziewcząt:
  1. Katarzyna Sałata
  2. Weronika Siwa
  3. Aleksandra Górzyńska
  4. Julia Gawęcka
  5. Amelia Gromada
  6. Matylda Rybacka
  7. Dominika Górowska
  8. Zofia Michalak
  9. Inez Nawrocka

  Reprezentacja chłopców:
  1. Mariusz Danielewski
  2. Mateusz Ludwiczak
  3. Piotr Zgoła
  4. Miłosz Sawicki
  5. Arkadiusz Stolarski
  6. Bartosz Baranowski
  7. Michał Kubala
  8. Mateusz Wolny
  9. Jakub Wysocki
  10. Marcel Nawrocki

  W imieniu zawodników opiekun zespołów:
  Mateusz Kwaśniewski  Mikołaj Kochanek na podium!

  W niedzielę 15 listopada 2015 roku najlepsi recytatorzy ze wszystkich szkół spotkali się na gminnych eliminacjach powiatowego konkursu recytatorskiego "Jesienna zaduma".

  W Gminnym Ośrodku Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym uczestników oceniało jury, w którego skład wchodziła aktorka z poznańskiego Teatru Animacjib - Magdalena Dehr oraz Jolanta Tepper - kierownik Domu Kultury. Poziom występów został oceniony bardzo wysoko.
  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatem III miejsca w kategorii klas starszych szkoły podstawowej został Mikołaj Kochanek z klasy Vb.

  Serdecznie mu gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

  Stanisława Janeczek i Julia Zwolak
  opiekunki młodych recytatorów  Mistrzostwa gminy w warcabach

  06.11.2015 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Warcabach.

  Do turnieju warcabowego stanęło 6 dziewcząt oraz 12 chłopców z czterech szkół. W grupie dziewcząt rozegrano 5 partii systemem każdy z każdym, tempem gry 10 minut, a wśród chłopców rozegrano 6 partii systemem komputerowym (szwajcarskim). Dla obu grup obowiązywało tempo gry 10 minut na zawodnika, a stawka toczyła się o 4 miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 26 listopada w Kórniku. Ostatecznie zwyciężyli: Julia Gawęcka ze Szkoły Podstawowej w Lusowa w kategorii dziewczęta oraz Kacper Burzyński ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym wśród chłopców.

  Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy.

  Szczegółowe wyniki końcowe - dziewczęta

  MiejsceNazwisko ImięSzkołaPunktyS.B.vs+.
  1Gawęcka JuliaSP Lusowo4.08.002;3;4;6;
  2Wojtas HelenaSP Lusowo3.08.006;4;5;
  3Woźniak PaulinaSP Lusowo3.05.003;6;2;
  4Mielcarek ZofiaSP Lusowo3.05.001;2;6;
  5Kałużna KatarzynaSP Tarnowo Podgórne1.03.001;
  6Pawlak MariaSP Lusowo1.01.002;

  Szczegółowe wyniki końcowe - chłopcy

  Nauczyciel szachów i sędzia zawodów
  Damian Bartkowiak  Szachiści z Lusowa najlepsi w gminie

  W naszej szkole 06.11.2015 zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Szachach.

  W turnieju drużynowym wzięły udział cztery szkoły podstawowe z: Ceradza Kościelnego, Lusówka, Tarnowa Podgórnego oraz Lusowa. Zawody były przeprowadzone systemem każdy z każdym, tempem gry 15 minut na zawodnika. Każda drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki oraz mogła mieć jednego zawodnika rezerwowego.

  Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lusowie, która pokonała wynikiem 4:0 dwa zespoły, z Ceradza Kościelnego i Tarnowa Podgórnego oraz wynikiem 3:1 szkołę z Lusówka. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Tadych, Olgierd Tadych, Miłosz Sawicki, Igor Szczęsny, Paulina Woźniak. Drugie miejsce dające awans do Mistrzostw Powiatu w Szachach zajęła Szkoła Podstawowa z Lusówka.

  Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy z rąk Pani wicedyrektor Ewy Widelskiej.

  Szczegółowe wyniki końcowe


  MiejsceSzkołaDuże punktyPunkty
  1SP Lusowo6.011.0
  2SP Lusówko4.06.5
  3SP Tarnowo Podgórne 1.03.5
  4SP Ceradz Kościelny1.03.0

  Nauczyciel szachów i sędzia zawodów
  Damian Bartkowiak  Zabrakło szczęścia!

  16 października reprezentacja naszej Szkoły pojechała na zawody gminne w halowej piłce nożnej do Przeźmierowa. W zawodach udział brało 5 szkół, system rozgrywek każdy z każdym. Zagraliśmy 4 mecze.

  Mecz z Tarnowem był bardzo ciężki, walczyliśmy do końca, ale niestety polegliśmy z wynikiem 0-1. Z innymi drużynami było znacznie łatwiej, wygrywaliśmy przewagą jednej, a nawet dziesięciu bramek. Jak to w sporcie bywa, wygrany może być tylko jeden, ważny był w tym przypadku mecz bezpośredni i dlatego turniej zakończyliśmy na II miejscu. Daliśmy z siebie wszystko, zabrakło nam trochę szczęścia. Spokojnie mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z zawodów mimo II miejsca.
  Nasza drużyna jest bardzo silna i na pewno wygramy jeszcze niejeden turniej.

  Opiekunem podczas zawodów był Pan Mateusz Kwaśniewski.

  Reprezentacja szkoły w składzie:
  1. Piotr Zgoła
  2. Mateusz Ludwiczak
  3. Miłosz Sawicki
  4. Mariusz Danielewskie
  5. Antoni Ślęczka
  6. Marcel Korczyński
  7. Oskar Piechaczyk
  8. Kacper Wysocki

  Miłosz Sawicki
  uczestnik zawodów
  Rok szkolny 2014/2015

  Matematyczno-sportowy sukces czwartoklasistów

  We wtorek 16 czerwca odbył się Gminny Konkurs Matematyczno-Sportowy RAMBIT dla uczniów klas czwartych. W tym roku gościliśmy w szkole w Tarnowie Podgórnym.

  Zawodnicy 8-osobowych zespołów (4 matematyków i 4 sportowców) reprezentujących szkoły naszej gminy zmierzyli się z ciekawymi zadaniami z matematyki oraz różnymi konkurencjami sprawnościowymi. Na umysły ścisłe czekał turniej matematyczny, łamigłówki oraz zadania związane z wykorzystaniem matematyki w życiu codziennym. Zwinni i szybcy sportowcy natomiast rzucali piłką lekarską, pokonywali tor przeszkód, a także przerzucali piłki na czas.

  Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: matematycy - Mikołaj Kochanek, Maksymilian Kłosek, Zbigniew Staszek, Michał Kupiec oraz sportowcy - Kamil Beszterda, Marcel Korczyński, Antoni Ślęczka i Maciej Miszczyszyn wywalczyli zaszczytne I miejsce!

  Naszym tegorocznym reprezentantom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

  Katarzyna Kurowska i Mateusz Kwaśniewski
  opiekunowie uczestników konkursu  "Walka" z ortografią w Lusówku

  Dnia 9 czerwca wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Języka Polskiego. Odbył on się w Szkole Podstawowej w Lusówku.

  Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Linkowska, Małgorzata Mielcarek oraz Mikołaj Stańczyk. Zmagaliśmy się z zadaniami ortograficznymi w formie pisemnej oraz ustnej. Wykorzystaliśmy wiedzę zdobytą podczas zajęć języka polskiego i zajęliśmy drugie miejsce, ustępując tylko naszym kolegom oraz koleżankom z Tarnowa Podgórnego.

  Małgorzata Mielcarek
  uczennica klasy VIa  Czwórbój lekkoatletyczny

  11 czerwca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lusowie, którzy reprezentowali szkołę w Czwórboju Lekkoatletycznym, wyjechali na zawody do Tarnowa Podgórnego, aby zmierzyć się z innymi szkołami naszej gminy i zakwalifikować się do zawodów powiatowych, które odbywają się za rok w maju w Puszczykowie.

  Nasza reprezentacja miała w swoim składzie dwanaście osób: Inez Nawrocką z klasy IVb, Gabrielę Stanisławiak z klasy IVb, Julię Dunowską z klasy IVb, Urszulę Sołtysiak z klasy Vb, Alicję Wesołowską z klasy Vb, Katarzynę Sałatę z klasy Vb, Kamila Beszczerdę z klasy IVb, Arkadiusza Stolarskiego z klasy Va, Miłosza Sawickiego z klasy Va, Michała Kubali z klasy Va, Piotra Gerke z klasy Vb oraz Mateusza Ludwiczaka z klasy 5a. Opiekowali się nami nauczyciele wychowania fizycznego: pan Mateusz Kwaśniewski i pan Borys Monastyrskyy.

  Czwórbój lekkoatletyczny składa się z:

  - biegu na 60 metrów
  - biegu na 1000 metrów (dziewczynki na 600 metrów)
  - rzutu piłeczką palantową
  - skoku w dal

  Reprezentantom naszej szkoły poszło świetnie; chłopcy oddawali najlepsze skoki w dal, a dziewczynki miały bardzo dobre wyniki w biegach na 600 metrów. Oczywiście wszystkim poszło dobrze zarówno w biegach, w skokach, jak i w rzutach piłeczką.

  Ostatecznie nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce (w kategorii chłopców), a dziewczynki drugie (także w swojej kategorii), tuż po zawodniczkach z Przeźmierowa. Do następnego etapu awansują zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca, czyli chłopcy z Lusowa i Tarnowa Podgórnego oraz dziewczynki z Przeźmierowa i Lusowa.

  Myślę, że zawody powiatowe będą równie ciekawe i że zakwalifikujemy się na jeszcze wyższy "szczebel".

  Alicja Wesołowska
  Uczennica klasy piątej  XIV Gminny Konkurs Przyrodniczy

  26 maja w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy. Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych Gminy Tarnowo Podgórne.

  Bardzo się cieszymy, że zespół naszej szkoły w składzie: Marysia Albrecht, Martyna Janas, Małgosia Mielcarek i Zosia Rusche zajął II miejsce zdobywając 56,5 punktów.

  Nauczyciele przyrody:
  Justyna Dąbrowska i Katarzyna Suwała  Konkurs Historyczny

  V Gminny Konkurs Historyczny, który odbył się 8 maja 2015, w Ceradzu Kościelnym był nie lada wyzwaniem dla naszych uczniów. Zmierzyli się oni z tematyką starożytnego Bliskiego Wschodu. Zainteresowani przeszłością zgłębili wiedzę o takich państwach jak: Babilonia, Asyria, Fenicja, Egipt czy Królestwo Izraela.

  Konkurs składał się z trzech etapów, a punkty zdobyte przez poszczególnych reprezentantów zostały zsumowane i stanowiły wynik danej reprezentacji. Duch walki był ogromy. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Rackowiak, Weronika Siwa i Wojciech Płócienniczak.

  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

  Katarzyna Witaszek
  Opiekun uczestników konkursu  Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Lusowie

  28 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Tym razem na uczestników czekała pewna niespodzianka związana z jego organizacją.

  Pomimo że każdą ze szkół reprezentowała silna grupa pięciu uczniów, zwycięzców szkolnych eliminacji, tym razem nie mogli oni liczyć na wzajemne wsparcie. Drogą losowania zostali przydzieleni do pięciu różnych grup. Poszczególne grupy, pod szyldami państw anglojęzycznych, miały w swoim składzie po jednym reprezentancie każdej ze szkół.

  Pierwsze wyzwanie - poznać się i zacząć współpracować. Następnie na uczestników czekały trzy zadania, które mieli wspólnie wykonać:
  - rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego
  - ułożenie i przedstawienie dialogu na określony temat np. w restauracji
  - przygotowanie prezentacji o "swoim" kraju

  Pomimo pierwszych, trochę niepewnych chwil uczniowie szybko znaleźli wspólny język. I to nie tylko angielski

  Konkurs wygrała drużyna Australii, w składzie: Adam Cała (SP Ceradz Kościelny), Wojtek Gładysz (SP Lusowo), Oliwia Góraj (SP Lusówko), Mateusz Tabaszewski (SP Przeźmierowo), Bartek Trzeciak (SP Tarnowo Podgórne).

  Mamy nadzieję, że to nie koniec dopiero co zaczętych znajomości. Może nasi konkursowicze spotkają się w nowym roku szkolnym w wybranych przez siebie gimnazjach.
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za przyjazną atmosferę.

  Anna Pawlik-Schypritt
  Nauczyciel języka angielskiego  I Can Spell It

  W dniu 20 kwietnia 2015 w Szkole Podstawowej w Lusówku odbył się Międzyszkolny Konkurs Literowania "I Can Spell It". Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas Va i Vb: Mikołaj Bera, Mikołaj Linden i Szymon Tadych.
  Laureatem konkursu został Szymon Tadych z kl. Va.

  Agnieszka Smólczyk
  Nauczyciel języka angielskiego  Tym razem z drugą lokatą

  W Mistrzostwach Gminy Szkól Podstawowych w Unihokeju nasze reprezentacje chłopców i dziewcząt musiały zadowolić się drugim miejscem. Bliżsi wygrania z najlepszą drużyną w gminie byli chłopcy, ale tym razem gospodarze zawodów, SP Przeźmierowo okazali się lepsi w stosunku 2:1 i tym samym będą reprezentowali naszą gminę na mistrzostwach powiatu.

  Klasyfikacja końcowa chłopców i dziewcząt:
  1. SP Przeźmierowo
  2. SP Lusowo
  3. SP Lusówko
  4. SP Tarnowo Podgórne
  5. SP Ceradz Kościelny

  Szkołę reprezentowali: Karolina Rackowiak, Maria Albrecht, Joanna Gabryelska, Julia Miszczyszyn, Lidia Tomczyk, Gabriela Guzenda, Martyna Janas, Weronika Rybacka, Katarzyna Sałata, Weronika Siwa, Alicja Wesołowska, Aleksandra Górzyńska, Julia Gawęcka, Mariusz Danielewski, Arkadiusz Stolarski, Kacper Eksner, Filip Młyński, Jakub Polaczyk, Wojciech Pietrucki, Wojciech Płócienniczak, Miłosz Sawicki, Piotr Zgoła, Antoni Ślęczka, Mateusz Ludwiczak , Jakub Jaźwicki, Kacper Ratajczak.

  Gratulujemy!

  Rafał Tucholski i Mateusz Kwaśniewski
  Nauczyciele wychowania fizycznego  Rozśpiewana Gmina - Rozśpiewane Lusowo

  Ze względu na ogromną liczbę uczestników przeszło trzy godziny trwały tegoroczne przesłuchania przeglądu "Rozśpiewana Gmina". Tym razem przewodniczącym jury był znany muzyk, wokalista zespołów Snowman oraz Myslovitz - Michał Kowalonek.

  Przegląd nie ma formuły konkursu, jednak na wyróżnionych czekała niezwykle atrakcyjna nagroda - możliwość wizyty w prywatnym studiu Michała Kowalonka i wspólne nagranie piosenki. Nic dziwnego, że uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom chcąc wziąć udział w tak ciekawym wydarzeniu. Kolejny raz okazało się, że uczniowie naszej szkoły dysponują wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi i w nielicznej grupie wyróżnionych znalazła się Laura Kurkiewicz z klasy IV (m.in. za to, że mimo drobnej pomyłki "pozbierała się" i dośpiewała pięknie swoją piosenkę do końca) oraz Antoni Możdżeń z klasy VI (doceniony za luz na scenie, naturalność i ogólne wrażenie). Dodatkowe wyróżnienie otrzymał chórek naszej szkoły, za radość śpiewania i energię. Trzeba również nadmienić, że wśród laureatów znalazła się nasza zeszłoroczna absolwentka Julia Mróz.

  Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie, wszyscy są zwycięzcami dlatego, bo pokazali, że potrafią, chcą, i jak powiedział Michał Kowalonek, będzie im łatwiej w życiu, będą bardziej asertywni i prościej załatwią sprawy w urzędzie czy odbędą trudny telefon. Ale dla uczestników nie bez znaczenia były również przygotowane przez GOK Sezam czekolady, które na pewno jeszcze dosłodziły ten miły dzień.

  Bartosz Melosik
  Opiekun Młodych Wokalistów

  (fot. Jarek Szymkowiak)


  Niedziela z nagrodami

  Najlepsi recytatorzy z naszej szkoły spędzili minione niedzielne przedpołudnie w GOK "Sezam" w Tarnowie Podgórnym. Odbyły się tam eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne przebudzenie". Każda szkoła była reprezentowana przez trzy osoby z klas I-III i IV-VI.

  Występy oceniała Lucyna Winkiel - aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu, Jolanta Tepper - kierownik Domu Kultury oraz licznie zgromadzona publiczność, którą stanowili członkowie rodzin, nauczyciele, koleżanki i koledzy.

  Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i zdobyli nagrody:
  Amelia Bera - wyróżnienie wśród klas młodszych,
  Wojciech Mróz - II miejsce w pionie starszym,
  Antoni Możdżeń - wyróżnienie wśród klas IV-VI.

  Młodym recytatorom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Stanisława Janeczek
  opiekun uczestników konkursu  Dzień otwarty w Gimnazjum na sportowo!

  W sobotę 21.03.2015 uczniowie klas szóstych uczestniczyli w drzwiach otwartych w Gimnazjum im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym.

  Podobnie jak w poprzednich latach odbył się halowy turniej piłki nożnej. Nasza reprezentacja zajęła w nim II miejsce. Nowością był "wiosenny tor przeszkód". W tej konkurencji nasi reprezentanci okazali się najlepsi, wygrywając ze szkołami z Lusówka i Tarnowa Podgórnego.

  Reprezentacja w halowej piłce nożnej: Wojciech Pietrucki, Filip Młyński, Piotr Zgoła, Miłosz Sawicki, Dawid Beszterda, Kacper Eksner.

  Reprezentacja w torze przeszkód: Joanna Gabryelska, Maria Albrecht, Martyna Janas, Anna Jóźwik, Wojciech Pietrucki, Dawid Beszterda, Filip Młyński, Kacper Eksner.

  Serdeczne gratulacje za dobry wynik i uczestnictwo w zawodach.

  Opiekun zawodników
  Mateusz Kwaśniewski  Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce koszykowej

  Reprezentacja naszej szkoły dziewcząt w miniony czwartek podczas gminnych mistrzostw szkół podstawowych w piłce koszykowej, okazała się najlepszą drużyną turnieju.

  Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół SP Przeźmierowo, SP Lusówko, SP Tarnowo Podgórne, SP Ceradz Kościelny i SP Lusowo. Najtrudniejszym rywalem dla naszych uczennic były zawodniczki ze szkoły w Lusówku i to z nią w ostatnim meczu graliśmy o pierwsze miejsce.

  Cztery dni później w Swarzędzu braliśmy udział w półfinale powiatu. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce przegrywając o wejście do finału powiatu z zespołem ze Skórzewa 16:17. Gratulacje dla naszych walecznych dziewczyn za dobrą postawę na boisku.

  Skład reprezentacji:
  1. Rackowiak Karolina
  2. Guzenda Gabriela
  3. Gabryelska Joanna
  4. Miszczyszyn Julia
  5. Musiała Lidia
  6. Sternal Aleksandra
  7. Siwa Weronika
  8. Wesołowska Alicja
  9. Janas Martyna
  10. Kałucka Kamila
  11. Albrecht Maria
  12. Lidia Tomczyk
  13. Natalia Sczechowiak

  Rafał Tucholski


  Gościnnie pod siatką

  Pod koniec stycznia byliśmy gospodarzami Mistrzostw Gminy w Piłce Siatkowej chłopców i dziewcząt. Zawody odbyły się w poniedziałek i we wtorek 26-27 stycznia. W rozgrywkach chłopców uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne.

  Po bardzo wyrównanych meczach zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Ceradza Kościelnego, która w decydującym spotkaniu pokonała Naszą reprezentację 2:1 (15:13 w ostatnim secie). W turnieju dziewcząt na starcie pojawiły się cztery drużyny. Po zaciętej walce wygrała Szkoła Podstawowa z Tarnowa Podgórnego. O kolejności miejsc zdecydował lepszy stosunek setów. Dwa dni zmagań przebiegły w miłej i sportowej atmosferze.

  Końcowa klasyfikacja chłopców:
  1. SP Ceradz Kościelny
  2. SP Lusowo
  3. SP Przeźmierowo
  4. SP Lusówko
  5. SP Tarnowo Podgórne

  Końcowa klasyfikacja dziewcząt:
  1. SP Tarnowo Podgórne
  2. SP Lusowo
  3. SP Przeźmierowo
  4. SP Ceradz Kościelny

  Reprezentacja chłopców SP Lusowo w składzie: Jakub Polaczyk, Miłosz Sawicki, Mariusz Danielewski, Piotr Zgoła, Wojciech Płócienniczak, Antoni Możdżeń, Kacper Eksner, Wojciech Pietrucki, Arkadiusz Stolarski, Mikołaj Bera.

  Reprezentacja dziewcząt SP Lusowo w składzie: Karolina Rackowiak, Gabriela Guzenda, Joanna Gabryelska, Julia Miszczyszyn, Kamila Kałucka, Katarzyna Sałata, Weronika Siwa, Martyna Janas, Martyna Kwaśnik, Maria Albrecht.

  Opiekun zespołów
  Mateusz Kwaśniewski  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w języku angielskim

  1 grudnia 2014 w Szkole Podstawowej w Lusówku odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w języku angielskim dla klas I - III. W konkursie wzięło udział 16 recytatorów ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIb: Helenka, Marysia i Jaś. Uczestnicy byli doskonale przygotowani i ciekawie zaprezentowali swoje wiersze. Publiczność oklaskiwała ich gromkimi brawami, a sędziowie mieli nie lada kłopot z wyłonieniem zwycięzcy.

  Po krótkiej przerwie jury wyłoniło najlepszych: I miejsce zajęła Alicja z SP w Tarnowie Podgórnym, II miejsce zajęli Maya z SP w Tarnowie Podgórnym, Paweł z SP w Przeźmierowie i Julka z SP w Lusówku. Pozostali uczestnicy zajęli III miejsce. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i... see you next year

  Marta Brzostowska
  Nauczyciel języka angielskiego  Halowa piłka nożna - podsumowanie

  Zakończyliśmy rywalizację w halowej piłce nożnej. W tym roku poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, do samego końca nie było wiadomo która drużyna będzie reprezentowała gminę w mistrzostwach powiatu. Naszej drużynie w tym roku zabrakło przysłowiowego szczęścia, po dobrych spotkaniach musimy zadowolić się II miejscem. Gratulacje dla wszystkich szkół za dobre przygotowanie do turnieju, a zespołowi z Tarnowa Podgórnego życzymy zwycięstwa w finale powiatu.

  Klasyfikacja końcowa:
  1. SP Tarnowo Podgórne
  2. SP Lusowo
  3. SP Przeźmierowo
  4. SP Ceradz Kościelny
  5. SP Lusówko

  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Piotr Zgoła kl V
  2. Wojciech Markuszewski kl VI
  3. Kacper Eksner kl VI
  4. Kacper Ratajczak kl V
  5. Filip Młyński kl VI
  6. Miłosz Sawicki kl V
  7. Mateusz Ludwiczak kl V
  8. Wojciech Płócienniczak kl VI

  Opiekun drużyny:
  Rafał Tucholski


  Szachiści na medal

  Dnia 28.10.2014 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Szachach

  W turnieju drużynowym w szachach wzięły udział trzy szkoły podstawowe: z Przeźmierowa, Lusówka oraz z Lusowa. Zawody były przeprowadzone systemem każdy z każdym, tempem gry 10 minut na zawodnika. Drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lusowie, która pokonała wynikiem 3,5:0,5 Szkołę Podstawową w Przeźmierowa oraz wynikiem 3:1 Szkołę Podstawową z Lusówka. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Tadych, Olgierd Tadych, Miłosz Sawicki, Julia Gawęcka.
  Drugie miejsce dające awans do Mistrzostw Powiatu w Szachach zajęła Szkoła Podstawowa z Lusówka, która w ostatniej rundzie pokonała Szkołę Podstawową z Przeźmierowa 2,5:1,5. Dla uczestników i opiekunów zawodów został zorganizowany poczęstunek.

  Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy z rąk Pani Dyrektor Aleksandry Kolendo.


  Julia Gawęcka i Szymon Tadych najlepsi w gminie w warcabach

  Dnia 28.10.2014 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Warcabach.

  Do turnieju warcabowego stanęło 6 dziewcząt oraz 9 chłopców z trzech szkół. W grupie dziewcząt rozegrano 5 partii systemem każdy z każdym, tempem gry 10 minut, a wśród chłopców rozegrano 6 partii systemem szwajcarskim. Dla obydwóch grup obowiązywało tempo gry 10 minut na zawodnika, a stawka toczyła się o 4 miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Powiatu. Ostatecznie zwyciężyli: Julia Gawęcka w kategorii dziewczęta oraz Szymon Tadych wśród chłopców, uczniowie Szkoły Podstawowej z Lusowa.

  Wyniki końcowe dziewczęta:

  Wyniki końcowe chłopcy:

  Dla uczestników i opiekunów zawodów został zorganizowany poczęstunek. Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy z rąk Pani Dyrektor Kingi Grek - Kowalczyk.

  Nauczyciel szachów i sędzia zawodów
  Damian Bartkowiak  Srebro dla Wojtka!

  Z przyjemnością informujemy, że Wojciech Mróz zdobył II miejsce podczas konkursu recytatorskiego "Jesienna zaduma", który odbył się 26.10.2014 w Tarnowie Podgórnym.

  Czwartoklasista zachwycił jury recytacją wiersza L. J. Kerna "Konik polny i mrówka". Oprócz oklasków licznie zgromadzonej publiczności Wojtek otrzymał piękny dyplom i książkę M. Rusinka "Wierszyki domowe". Będzie ona na pewno ciekawą lekturą na długie, jesienne wieczory.

  Młodemu recytatorowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

  Stanisława Janeczek
  Opiekun recytatorów  Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w tenisie stołowym

  W dniu 23.09.2014 w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. W zmaganiach brały udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej szkoły. W kategorii chłopców I miejsce wywalczyli nasi reprezentanci, dzięki czemu będą reprezentować naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu w Pecnie.

  Klasyfikacja chłopców:
  1. SP Lusowo
  2. SP Lusówko
  3. SP Przeźmierowo
  4. SP Tarnowo Podgórne
  5. SP Ceradz Kościelny

  Klasyfikacja dziewcząt:
  1. SP Tarnowo Podgórne
  2. SP Lusówko
  3. SP Lusowo
  4. SP Przeźmierowo
  5. SP Ceradz Kościelny

  Naszą szkołę reprezentowali:
  Mariusz Danielewski
  Szymon Tadych
  Karolina Rackowiak
  Lidia Musiała

  Gratulacje dla uczestników za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu.

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski  Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych

  Dnia 23.09.2014 w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach - rocznik 2003 i młodszy (klasy IV,V) oraz rocznik 2002 (klasy VI).

  Z naszej szkoły udział wzięło 20 uczniów. Najlepiej spisali się: Joanna Gabryelska (rocznik 2002) oraz Arkadiusz Stolarski (rocznik 2003), którzy zajęli II miejsca swoich kategoriach. Julia Miszczyszyn (rocznik 2002) była trzecia, natomiast Kamil Beszterda (rocznik 2004) zawody ukończył na czwartym miejscu. Powyższa czwórka zawodników, dzięki dobrym wynikom zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Powiatu na poznańskiej Malcie.

  Gratulacje dla uczestników za godne reprezentowanie naszej szkoły.

  Opiekunowie:
  Mateusz Kwaśniewski i Rafał Tucholski  Rok szkolny 2013/2014

  Podwójne zwyciestwo

  We wtorek 10.06.2014 rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach wzięły udział cztery szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. W kategorii dziewcząt bezapelacyjne okazały się nasze reprezentantki. Indywidualnie najlepszą zawodniczką została Joanna Gabryelska. Wśród chłopców rywalizacja była bardziej wyrównana. Tutaj również zwyciężyli nasi podopieczni. Najlepszym zawodnikiem był Kacper Eksner. Dwie nasze drużyny zdobyły tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych i wywalczyły awans do rozgrywek powiatowych w przyszłym roku.

  Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
  1. SP Lusowo
  2. SP Przeźmierowo
  3. SP Tarnowo Podgórne
  4. Ceradz Kościelny
  Klasyfikacja końcowa chłopców:
  1. SP Lusowo
  2. SP Przeźmierowo
  3. SP Tarnowo Podgórne
  4. Ceradz Kościelny
  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Joanna Gabryelska
  2. Karolina Rackowiak
  3. Maria Albrecht
  4. Anna Jóźwik
  5. Julia Miszczyszyn
  6. Martyna Janas
  7. Kacper Eksner
  8. Dawid Beszterda
  9. Wojciech Płócienniczak
  10. Wojciech Pietrucki
  11. Antoni Możdżeń
  12. Filip Młyński

  Gratulacje dla uczniów za godne reprezentowanie naszej szkoły i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnym etapie zmagań w nowym roku szkolnym.

  Opiekunowie zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski i Rafał Tucholski


  Zmagania matematyczno - sportowe

  W piątek 13 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy Rambit dla uczniów klas czwartych.

  Gościliśmy 8-osobowe zespoły (4 matematyków i 4 sportowców) reprezentujące szkoły gminy Tarnowo Podgórne: Ceradz Kościelny, Lusówko, Przeźmierowo i Tarnowo Podgórne. Zawodnicy zmierzyli się z ciekawymi zadaniami z matematyki oraz różnymi konkurencjami sprawnościowymi. Na umysły ścisłe czekał turniej matematyczny, łamigłówki i układanie tangramów. Zwinni i szybcy sportowcy natomiast wykonywali skoki obunóż, trafiali do kosza, prowadzili piłkę nożną slalomem oraz strzelali do bramki.

  Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: matematycy - Julia Gawęcka, Mikołaj Linden, Miłosz Sawicki, Szymon Tadych oraz sportowcy - Mateusz Ludwiczak, Łukasz Musiała, Kacper Ratajczak i Arkadiusz Stolarski wywalczyli zaszczytne II miejsce.

  Naszym tegorocznym reprezentantom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

  Nauczyciele matematyki
  Katarzyna Kurowska i Beata Zgoła


  Gratulacje dla szóstoklasistów!

  Z przyjemnością informuję, że uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie Języka Polskiego, który odbył się w Ceradzu Kościelnym w poniedziałek 9 kwietnia. Reprezentacja w składzie: Zuzanna Janiec, Gabriela Polak i Szymon Kaczmarek spisała się na medal i wyprzedziła szkoły z Przeźmierowa, Ceradza Kościelnego, Lusówka oraz Tarnowa Podgórnego.

  Nasi szóstoklasiści okazali się najlepszymi znawcami tematu tegorocznego konkursu "W imię dobra, przeciwko złu". W ramach przygotowań przeczytali i omówili z polonistami wszystkie obowiązujące utwory poetyckie, prozatorskie i dramatyczne. Trud się opłacił. Do szkoły uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, z pięknymi dyplomami i ciekawymi książkami. Podkreślali również bardzo serdeczną i miłą atmosferę panującą w ceradzkiej podstawówce.

  Zuzannie, Gabrieli i Szymonowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

  Stanisława Janeczek i Michał Kokorzycki
  nauczyciele języka polskiego


  Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  3 czerwca w SP Lusówko odbył się doroczny Gminny Konkurs Języka Angielskiego, w którym wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych w Lusówku, Ceradzu Kościelnym, Przeźmierowie, Tarnowie Podgórnym i Lusowie. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy VIa: Dominik Ludwiczak i Adam Mańczak. Zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnością swoich umiejętności językowych oraz znajomością kultury i geografii krajów anglojęzycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, I miejsce przypadło uczniowi z naszej szkoły - Adam Mańczak uzyskał najwięcej punktów.

  Gratulacje Adam!

  Sebastian Wróbel
  Nauczyciel języka angielskiego


  Konkurs na rocznicę!

  2 czerwca 2014, na dwa dni przed obchodami 25 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu w 1989, odbył się w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie Gminny Konkurs Historyczny. Pięć drużyn zmagało się z pytaniami dotyczącymi oczywiście tematyki okresu komunizmu w Polsce i okoliczności upadku tego narzuconego nam po II wojnie światowej systemu władzy.

  Uczestnicy konkursu pracowali zespołowo i indywidualnie. Po trzech emocjonujących etapach potyczek umysłowych nasza drużyna w składzie: Weronika Bochnak, Szymon Kaczmarek i Karol Skotnicki, zajęła III miejsce.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie i konkursową atmosferę!

  Halina Taciak
  nauczyciel historii wraz z uczniami  "Pół punktu..."

  Dnia 15 maja w tarnowskiej Szkole Podstawowej odbył się XIII Gminny Konkurs Przyrodniczy. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Kapcińska, Julia Mróz, Ola Sternal i Borys Nowakowski. Pytania konkursowe były bardzo różnorodne, dotyczyły m. in. form ochrony przyrody Polski, wód powierzchniowych, pogody i budowy organizmu człowieka.

  W tym roku stanęliśmy na III miejscu podium tuż za zespołami z Tarnowa Podgórnego i Przeźmierowa. Czujemy wielki niedosyt, ponieważ od drugiego miejsca dzieliło nas zaledwie pół punktu!

  Organizatorom dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz miłą atmosferę w czasie zmagań konkursowych. Do zobaczenia za rok o tej samej porze.

  Opiekun uczestników konkursu
  Justyna Dąbrowska  "Rozśpiewana Gmina"

  Kolejna edycja przeglądu piosenki „Rozśpiewana Gmina” w Tarnowie Podgórnym za nami. Od kilku lat w formule organizowanej przez GOK Sezam w niedzielne popołudnia imprezy nie ma przyznawanych miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy oraz słodki poczęstunek.
  Śpiewający, których występy szczególnie wryły się w pamięć jury obradującego pod kierownictwem znanej wokalistki Ewy Nawrot zostali wyróżnieni zaproszeniem do udziału w prowadzonych przez nią warsztatach.

  Bardzo miło poinformować, że swoje wokalne umiejętności podczas warsztatów będą mogły szlifować dwie uczennice klasy VIb – Weronika Bochnak i Julia Mróz.
  Serdeczne gratulacje!  Julia i Wojtek na podium

  Miło nam poinformować, że w gminnych eliminacjach XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Wiosenne przebudzenie" dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów:
  Wojciech Mróz z IIa zdobył I miejsce w grupie klas młodszych, natomiast jego starsza siostra - szóstoklasistka Julia otrzymała II miejsce w pionie starszym.

  Cieszymy się również z sukcesu absolwenta naszej szkoły- Kamila Janasa, który okazał się najlepszy w grupie gimnazjalnej.
  Wszystkich młodych recytatorów oceniało jury pod przewodnictwem Artura Romańskiego, aktora i reżysera z Teatru Animacji w Poznaniu.

  Rodzeństwu serdecznie gratulujemy, Wojtkowi zaś życzymy sukcesów w Murowanej Goślinie, gdzie 11.04.2014 odbędzie się finał powiatowy konkursu.

  Stanisława Janeczek
  nauczycielka języka polskiego  Unihokejowe zmagania

  Dnia 26.02.2014 pojechaliśmy na zawody sportowe - Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w unihokeju, które odbywały się w Przeźmierowie.

  O godz. 7:50 stawiliśmy się na zbiórce przy sali gimnastycznej. Następnie pojechaliśmy autobusem liniowym do Przeźmierowa. Na zawody przybyli uczniowie z Tarnowa Podgórnego, Ceradza Kościelnego, Przeźmierowa, Lusowa i Lusówka. Każdą ze szkół reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt. Zostaliśmy bardzo miło przywitani pokazem tanecznym w wykonaniu uczennic z Przeźmierowa. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” na zmianę. Ostatecznie po wyrównanym turnieje zarówno chłopcy jak i dziewczęta z naszej szkoły ukończyli zawody na IV miejscu. Po odebraniu dyplomów wróciliśmy do szkoły.

  Uczestniczka turnieju
  Agata Kapcińska kl. VIb  Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce koszykowej

  Reprezentacja naszej szkoły zaliczyła słabszy występ w Mistrzostwach Gminnych Szkół Podstawowych w koszykówce. Zawody organizowane były przez Szkołę Podstawową w Przeźmierowie. Do rywalizacji chłopców przystąpiło pięć szkół z naszej Gminy, z tego trzy drużyny prezentowały dosyć wysoki poziom gry. Efektem tego było na końcu klasyfikacji zdobycie przez pierwsze trzy drużyny 7 pkt a o miejscach decydowała różnica koszy rzuconych nad straconymi. Nasza drużyna nawiązała jedynie walkę ze szkołą z Lusówka. Podczas tego spotkania to nasi chłopcy stwarzali więcej sytuacji do zdobycia kosza, ale jak wiadomo wygrywa ten kto jest bardziej skuteczny i tym razem koledzy z SP Lusówko z przewagą jednego kosza uplasowali się na 4, przedostatniej pozycji.

  Inaczej rzecz miała się u dziewcząt. W tym czasie na zawodach zjawiły się trzy zespoły a nasze uczennice po dobrym spotkaniu uległy tylko gospodarzom imprezy. Pierwszy mecz z Ceradzem Kościelnym nie sprawił naszym dzielnym zawodniczkom większego kłopotu.

  Klasyfikacja Końcowa

  MiejsceChłopcyDziewczęta
  1SP Ceradz KościelnySP Przeźmierowo
  2SP Tarnowo PodgórneSP Lusowo
  3SP PrzeźmierowoSP Ceradz Kościelny
  4SP Lusówko
  5SP Lusowo

  Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym

  25 lutego 2014 podczas Drzwi Otwartych w Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych w Gminie o Puchar Dyrektora Gimnazjum.
  Do rywalizacji przystąpiły tylko trzy zespoły z Gminy. Niska frekwencja niestety pozbawiła nas ciekawych wrażeń. Po zaciętej walce zawody wygrała Szkoła z Ceradza Kościelnego zdobywając 4 pkt, następnie Szkoła z Lusowa 3 pkt i Szkoła z Tarnowa Podgórnego z wynikiem 1 pkt. Wśród kibicujących nie zabrakło absolwentów naszej szkoły. Najlepszym zawodnikiem został Bartek Opat z Ceradza Kościelnego zdobywając statuetkę oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki nożnej.

  Wyniki:
  SP Lusowo - SP Tarnowo Podgórne 1:0
  SP Ceradz Kościelny - SP Lusowo 1:0
  SP Ceradz Kościelny – SP Tarnowo Podgórne 0:0


  Karta świąteczna - wyniki konkursu

  Konkurs na kartę świąteczną organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym został pomyślnie rozstrzygnięty dla uczniów naszej szkoły. Wśród wyróżnionych znalazło się pięcioro naszych podopiecznych:

  Zofia Żurawka kl. Ib
  Alicja Przybylska kl. Ib
  Patryk Walczak kl. Ib
  Jan Fąderski kl. IIa
  Karolina Gajdzińska kl. IIb

  Wyróżnione prace naszych uczniów można obejrzeć pod tym adresem:
  www.goksezam.pl/portal/images/stories/tnk/2013/tk0.pdf - strona 8 i 9.

  Wszystkim, którzy dostarczyli swoje kartki dziękuję, a nagrodzonym gratuluję. Zapraszam też do udziału w kolejnych konkursach.

  Aleksandra Romczyk


  Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców

  W poniedziałek 09.12.2013 rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach wzięły udział zespoły ze wszystkich "Podstawówek" z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyli reprezentanci Ceradza Kościelnego zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy i uzyskali awans do rozgrywek powiatowych. Nasi reprezentanci ukończyli te zmagania na II miejscu ulegając tylko zwycięzcom.

  Klasyfikacja końcowa:
  1. SP Ceradz Kościelny
  2. SP Lusowo
  3. SP Przeźmierowo
  4. SP Tarnowo Podgórne
  5. SP Lusówko

  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Wiktor Uznański
  2. Dominik Ludwiczak
  3. Mateusz Wróż
  4. Wojciech Płócienniczak
  5. Oskar Kucharczak
  6. Adam Mańczak
  7. Wojciech Pietrucki
  8. Mikołaj Magiera
  9. Filip Młyński
  10. Łukasz Przyślewicz

  Gratulacje dla chłopców za godne reprezentowanie naszej szkoły. Zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek.

  Organizatorzy turnieju:
  Nauczyciele wychowania fizycznego  Zwycięstwo na własnym terenie!

  W poniedziałek 02.12.2013 rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział cztery szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych i awans do rozgrywek powiatowych. Nasze reprezentantki wygrały wszystkie mecze 2:1. W zwycięstwie na pewno pomógł doping uczniów z naszej szkoły.

  Klasyfikacja końcowa:
  1. SP Lusowo
  2. SP Przeźmierowo
  3. SP Ceradz Kościelny
  4. SP Tarnowo Podgórne

  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Joanna Czekalska kl. VI
  2. Weronika Wroniewska kl. VI
  3. Agata Dembińska kl. VI
  4. Karolina Bogojło kl. VI
  5. Joanna Gabryelska kl. V
  6. Karolina Rackowiak kl. V
  7. Agata Kapcińska kl. VI
  8. Julia Miszczyszyn kl. V
  9. Weronika Nowakowska kl. VI

  Gratulacje dla dziewcząt za godne reprezentowanie naszej szkoły i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnym etapie zmagań w piłce siatkowej.

  Organizatorzy turnieju:
  Nauczyciele wychowania fizycznego  Mamy laureatów!

  Z przyjemnością informujemy, że w gminnych eliminacjach XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Jesienna zaduma" reprezentanci naszej szkoły wypadli bardzo dobrze, a dwoje z nich zajęło medalowe miejsca:
  Zuzanna Janiec z klasy szóstej zajęła I miejsce w grupie klas starszych, natomiast trzecioklasista Wojciech Mróz zdobył III miejsce wśród uczniów pionu młodszego.

  Serdecznie im gratulujemy, a Zuzannie życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się w poniedziałek 25.11.2013 w Gminnym Ośrodku Kultury "Sokół" w Czerwonaku.

  Stanisława Janeczek
  opiekun młodych recytatorów


  Mistrzostwa Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej

  W Mistrzostwach Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej, które odbyły się 6 listopada w SP Przeźmierowo uczestniczyli przedstawiciele szkół: SP Lusowo, SP Przeźmierowo oraz SP Lusówko. Każda wystawiła po dwie reprezentacje (chłopców i dziewcząt).

  Wśród chłopców na boisku dominowali gospodarze zawodów wykorzystując atut swojego pełnowymiarowego boiska. Miejsce drugie należało do naszych chłopców, którzy po przegranej z SP Przeźmierowo nie dali większych szans kolegom z Lusówka. Inaczej rzecz miała się w rywalizacji dziewcząt. Zasłużone I miejsce trafiło do uczennic z Przeźmierowa, a walka o drugą pozycję była zacięta do ostatniej minuty. Po remisie końcowym 3:3 zdecydował stosunek bramek zdobytych do straconych i tutaj szkoła z Lusówka będąc w lepszej sytuacji bramkowej zajęła II miejsce.

  Gratulacje dla wszystkich drużyn, a naszym rywalom życzymy udanych występów na kolejnym etapie.

  Nauczyciele wychowania fizycznego:
  Mateusz Kwaśniewski i Rafał Tucholski


  Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Szachach i Indywidualne w Warcabach

  Dnia 29.10.2013 w naszej szkole zostały zorganizowane i przeprowadzone Drużynowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w szachach oraz Indywidualne Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w Warcabach w kategorii szkół podstawowych.

  Na początku Pani Dyrektor Aleksandra Kolendo gorąco przywitała wszystkich uczestników i opiekunów, później rozpoczęły się partie szachowe.
  W turnieju drużynowym w szachach wzięły udział dwie szkoły podstawowe: z Przeźmierowa oraz z Lusowa. Zawody były przeprowadzone systemem jednego meczu, tempem gry 15 minut na zawodnika. Drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lusowie, która pokonała wynikiem 4:0 Szkołę Podstawową w Przeźmierowie. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Tadych, Miłosz Sawicki, Bartosz Baranowski oraz Julia Gawęcka. Do turnieju warcabowego stanęło 12 uczestników z trzech szkół.
  Lista startowa:
  1. Aleksandra Gorońska - SP Ceradz Kościelny
  2. Bartosz Baranowski - SP Lusowo
  3. Marcin Siekierski - SP Przeźmierowo
  4. Jędrzej Musielak - SP Przeźmierowo
  5. Jakub Polaczyk - SP Lusowo
  6. Maja Cieśla - SP Przeźmierowo
  7. Mikołaj Sawicki - SP Lusowo
  8. Julia Gawęcka - SP Lusowo
  9. Alex Piotrowski - SP Przeźmierowo
  10. Szymon Tadych - SP Lusowo
  11. Franciszek Cała - SP Ceradz Kościelny
  12. Jan Majchrzak - SP Przeźmierowo

  Rozegrano 6 partii systemem szwajcarskim, tempem gry 10 minut na zawodnika. Stawka toczyła się o 4 miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Powiatu. Ostatecznie zwyciężył Musielak Jędrzej z SP Przeźmierowo, następne miejsca dające awans zajęli: Jakub Polaczyk, Sawicki Miłosz, Bartosz Baranowski wszyscy z SP Lusowo.

  Dla uczestników i opiekunów zawodów został zorganizowany poczęstunek. Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy.

  Z pozdrowieniem sędzia zawodów
  Damian Bartkowiak  Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w halowej piłce nożnej

  W dniu 17.10.2013 rozpoczęliśmy rywalizację szkół podstawowych na szczeblu gminnym w grach zespołowych, pierwszą z nich była halowa piłka nożna. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Przeźmierowa, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych. Nasi reprezentanci uplasowali się na drugim miejscu pokonując drużyny z Lusówka, Tarnowa Podgórnego oraz Ceradza Kościelnego.

  Klasyfikacja końcowa:
  1. SP Przeźmierowo
  2. SP Lusowo
  3. SP Ceradz Kościelny
  4. SP Tarnowo Podgórne
  5. SP Lusówko

  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Wiktor Uznański
  2. Piotr Zgoła
  3. Mateusz Ludwiczak
  4. Patryk Kostrzewa
  5. Arian Orwat
  6. Wojciech Pietrucki
  7. Wojciech Płócienniczak
  8. Adam Mańczak
  9. Kacper Eksner
  10. Mariusz Danielewski

  Gratulacje dla chłopców za pełne zaangażowania reprezentowanie naszej szkoły.

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski  Zwycięstwo w Mistrzostwach Gminy Tarnowo Podgórne w tenisie stołowym!

  W środę 16 października rozegrane zostały w Tarnowie Podgórnym Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. W zmaganiach uczestniczyły również reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. W kategorii chłopców I miejsce i udział w drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Radzewie wywalczyli Wiktor Uznański i Szymon Tadych. Karolina Rackowiak i Weronika Nowakowska zajęły IV miejsce.

  Klasyfikacja chłopców:
  1. SP Lusowo
  2. SP Lusówko
  3. SP Tarnowo Podgórne
  4. SP Przeźmierowo

  Klasyfikacja dziewcząt:
  1. SP Przeźmierowo
  2. SP Tarnowo Podgórne
  3. SP Lusówko
  4. SP Lusowo

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnym etapie zmagań w tenisie stołowym.

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski


  Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych

  W środę 24.09.2013 w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach - rocznik 2002 i młodszy (klasy IV, V) oraz rocznik 2001 (klasy VI).

  Z naszej szkoły dużo lepiej niż chłopcy spisały się dziewczęta. W pierwszej kategorii I miejsce zajęła Joanna Gabryelska, natomiast IV miejsce Julia Miszczyszyn. W drugiej kategorii III miejsce zajęła Joanna Czekalska. Wśród chłopców IV miejsce przypadło Kacprowi Eksnerowi.

  Dzięki dobrym wynikom wszystkich naszych zawodników zajęliśmy drużynowo II miejsce w gminie Tarnowo Podgórne.

  Gratulacje dla uczestników zawodów za reprezentowanie naszej szkoły.

  Opiekunowie zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski i Rafał Tucholski  Rok szkolny 2012/2013

  Pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno - Sportowym RAMBIT

  Miło nam poinformować, że przedstawiciele klas czwartych w składzie: Maria Albrecht, Kacper Eksner, Aleksandra Sternal, Lidia Musiała, Wojciech Płócienniczak, Wojciech Pietrucki, Karolina Rackowiak oraz Zofia Rusche zdobyli pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno-Sportowym RAMBIT.

  Drużyna matematyków i sportowców zmagała się z zadaniami, które ułożyli dla nich organizatorzy konkursu.
  Konkurs odbył się 14 czerwca 2013 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym. Drużyna nagrodzona została pamiątkowymi medalami, dyplomem oraz pucharem.

  Gratulujemy sukcesu!

  Opiekun konkursu
  Beata Zgoła  Podróżnicy na podium

  "Homo viator"- człowiek w drodze, pielgrzym - pod takim tytułem odbył się tegoroczny XI Gminny Konkurs Polonistyczny.

  W poniedziałek 10.06 w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy rozwiązywały różnorodne zadania związane ze wszechobecnym w literaturze i w życiu motywem wędrówki i drogi.
  Młodzi podróżnicy musieli wykazać się znajomością wyznaczonych lektur, umiejętnością tworzenia określonych form wypowiedzi oraz posługiwania się językiem polskim w mowie i w piśmie.
  W przerwie konkursu wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać życie Arkadego Fiedlera - patrona szkoły w Przeźmierowie oraz spotkać się z niezwykłym człowiekiem - Łukaszem Wierzbickim - podróżnikiem i autorem książek dla dzieci.

  Moment ogłoszenia wyników był dla nas bardzo radosny - reprezentacja naszej szkoły w składzie:
  Aleksandra Marcinkowska i Kacper Filipek z klasy VIc
  oraz Dominika Rebelka z kl. VIa
  zdobyła II miejsce.
  Szóstoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Stanisława Janeczek
  nauczycielka języka polskiego  XII Gminny Konkurs Przyrodniczy

  Dnia 5 czerwca w naszej szkole odbył się XII Gminny Konkurs Przyrodniczy. Z tej okazji gościliśmy czteroosobowe zespoły uczniów ze szkół podstawowych gminy Tarnowo Podgórne. Nas reprezentowali uczniowie klas szóstych w składzie: Kamila Adamek, Rafał Królak, Joasia Płócienniczak i Dominika Rebelka.

  Niezmiernie nam miło ogłosić, że I miejsce na podium, już drugi rok z rzędu zajęła drużyna z Lusowa. Na II miejscu uplasowali się uczniowie z Tarnowa Podgórnego, a na trzecim, przegrywając tylko jednym punktem – szóstoklasiści z Przeźmierowa.
  W tym roku nagrodą dla trzech najlepszych zespołów jest wycieczka po najciekawszych miejscach gminy Tarnowo Podgórne, którą zaplanowano na 20 czerwca.

  Mamy nadzieję, że XII Gminny Konkurs Przyrodniczy wszyscy będą wspominać miło, nie tylko ci którzy stanęli na podium.
  Do zobaczenia za rok o tej samej porze, ale już w innym miejscu...

  Opiekunowie konkursu
  Justyna Dąbrowska i Aneta Kurowska  Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  28.05.2013 uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Tegorocznym organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym. W zmaganiach wzięło udział pięć szkół z gminy Tarnowo Podgórne, z której każda przeprowadziła wewnętrzne eliminacje, by wyłonić po dwoje reprezentantów. Zmagania prowadzone były na wysokim poziomie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o krajach anglojęzycznych, znajomością słówek, umiejętnością czytania i słuchania ze zrozumieniem.

  Z dumą możemy oświadczyć, że nasza reprezentantka Aleksandra Marcinkowska zdobyła najwyższą liczbę punktów i tym samym zajęła pierwsze miejsce!!! Warto rownież dodać, że w latach ubiegłych również przedstawiciele szkoły w Lusowie odnosili sukcesy w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego.

  Mamy nadzieję, że dobra passa nas nie opuści i w następnych latach także będziemy stawać na podium!

  Maria Knysz
  Opiekun uczestników konkursu  Dni Przeźmierowa - turniej "Dzikich drużyn"

  W dniu 12.05.2013 pojechaliśmy na turniej piłki nożnej "Dzikich drużyn" zorganizowany z okazji Dni Przeźmierowa. Rozegraliśmy tam 5 meczy, z których 3 wygraliśmy i ilość punktów jaką uzyskaliśmy pozwoliła nam zagrać w finale. Mecz ten zakończył się remisem więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Poziom był bardzo wyrównany i ostatecznie zajęliśmy 1 miejsce spośród 10 drużyn.

  Ten turniej był naprawdę wspaniały. W przyszłym roku chcielibyśmy znowu tam pojechać.

  W imieniu uczestników:
  Dominik Ludwiczak i Patryk Kostrzewa  Trzecie miejsce w III Gminnym Konkursie Historycznym "Pierwsze elekcje"

  W dniu 26.04.2013 r. w Szkole Podstawowej w Lusówku odbył się III Gminny Konkurs Historyczny zatytułowany "Pierwsze elekcje". Uczestnikami konkursu były trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnowo Podgórne: Ceradza Kościelnego, Lusowa, Lusówka, Przeźmierowa i Tarnowa Podgórnego. Opiekunem merytorycznym konkursu była dr Alina Kardas. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Rebelka, Igor Jabłoński oraz Damian Żuchowski. Wszystkie grupy reprezentowały bardzo wysoki poziom. Uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce.

  Opiekun uczestników konkursu
  Marlena Maciąg  Lubimy i umiemy recytować!

  5 kwietnia 2013 w Ośrodku Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym odbył się gminny konkurs recytatorski "Wiosenne przebudzenie". Nasi młodzi recytatorzy mimo ogromnej konkurencji z innych szkół, okazali się najlepsi. Oto wyniki, zobaczcie sami;

  w kategorii dla klas IV - VI

  I miejsce - Antoni Możdżeń z kl.IVa
  II miejsce - Zuzanna Janiec z kl. Vb
  III miejsce - Franciszek Wojtas z kl. VIa

  w kategorii dla klas I - III

  III miejsce - Hanna Wiszniowska z kl. IIc
  oraz wyróżnienie - Wojciech Mróz z kl. IIa

  Gratulujemy!
  12 kwietnia zdobywca I miejsca Antoni Możdżeń będzie reprezentować naszą gminę w Murowanej Goślinie. Trzymajmy kciuki!

  Opiekun Agata Śmigiel


  Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Tarnowo Podgórne w Unihokeju

  Zakończyły się mistrzostwa szkół podstawowych naszej gminy w unihokeju. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych z Tarnowa Podgórnego, Przeźmierowa, Lusówka i Lusowa. Gospodarzem tych zawodów była Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, na boisku walka o punkty toczyła się do ostatnich minut. W wielu przypadkach, spotkania kończyły się podziałem punktów (remisem). Małymi krokami zbliżamy się do końca rywalizacji pomiędzy szkołami. Przed nami jeszcze piłka nożna oraz czwórbój lekkoatletyczny. Reprezentacje lusowskiej szkoły, po dobrych występach zajęły III. miejsca.

  Klasyfikacja końcowa:
  Chłopcy:
  1. Tarnowo Podgórne
  2. Przeźmierowo
  3. Lusowo
  4. Lusówko

  Dziewczęta:
  1. Lusówko
  2. Przeźmierowo
  3. Lusowo
  4. Tarnowo Podgórne

  Reprezentacja szkoły:
  1. Wiktor Uznański
  2. Patryk Kostrzewa
  3. Szymon Nowaczyński
  4. Jędrzej Ferenc
  5. Rafał Królak
  6. Adrian Szukalski
  7. Patryk Gromada
  8. Łukasz Przyślewicz
  9. Wojciech Pietrucki
  10. Damian Żuchowski
  11. Aleksandra Marcinkowska
  12. Magdalena Danielewska
  13. Joanna Płócienniczak
  14. Karolina Bogojło
  15. Joanna Czekalska
  16. Agata Dębińska
  17. Weronika Bryl
  18. Natalia Piechocka
  19. Dominika Rebelka
  20. Maria Siminiak

  Gratulacje dla wszystkich uczestników!

  Nauczyciel wychowania fizycznego:
  Rafał Tucholskis  Zwycięstwo o włos

  Na zaproszenie 27 lutego 2013 wzięliśmy udział w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym. W zmaganiach uczestniczyły cztery zespoły ze szkół z Tarnowa Podgórnego, Ceradza Kościelnego, Lusówka oraz Lusowa. Po zaciętych zmaganiach zwyciężyła drużyna z Tarnowa Podgórnego. Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce pokonując zespoły z Ceradza Kościelnego oraz Lusówka, przegrywając z drużyną Tarnowa Podgórnego 1:2.
  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Uznański z klasy Va.

  Klasyfikacja końcowa:
  1. SP Tarnowo Podgórne
  2. SP Lusowo
  3. SP Ceradz Kościelny
  4. SP Lusówko

  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Damian Żuchowski - kl. VI
  2. Wiktor Uznański - kl. V
  3. Patryk Kostrzewa - kl. V
  4. Bruno Rousche kl. VI
  5. Krzysztof Dziubała kl. VI
  6. Igor Tylkowski kl. VI
  7. Sebastian Stachowski kl. VI
  8. Michał Słomiński kl. VI
  9. Patryk Grządzielewski kl. VI
  10. Kacper Hozakowski kl. VI
  11. Dominik Ludwiczak kl. V

  Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

  Turniej piłki nożnej

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski  Jesienne sukcesy młodych recytatorów

  Niedzielne popołudnie spędzone w Domu Kultury w Przeźmierowie okazało się bardzo udane dla młodych miłośników poezji. Sześcioro uczniów reprezentujących naszą szkołę wzięło udział w konkursie recytatorskim "Wierszowany Listopad" organizowanym przez GOK "Sezam". Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z prezentacją wybranych przez siebie utworów poetyckich. Piękne recytacje podziwiała zgromadzona tłumnie publiczność oraz jury w osobach Ireny Lipczyńskiej - poznańskiej aktorki z CK "Zamek" oraz Jolanty Tepper - Kierownik Domu Kultury.

  Nasi recytatorzy potwierdzili swoją klasę i jak zwykle zdobyli medalowe miejsca:
  Wojciech Mróz II miejsce w kategorii klas I-III
  Kajetan Stachowiak – I miejsce z klas IV-VI
  Antoni Możdżeń – wyróżnienie w pionie starszym

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci zaś zbiory poezji dziecięcej.

  Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

  Stanisława Janeczek


  Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej

  Nasze obie reprezentacje szkolne, zdobyły drugie miejsce w Gminnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej, które odbyły się 12.11.2012 roku w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie.

  Klasyfikacja końcowa - chłopcy:

  1. SP Przeźmierowo
  2. SP Lusowo
  3. SP Lusówko
  4. SP Tarnowo Podgórne

  Klasyfikacja końcowa - dziewczyny:

  1. SP Przeźmierowo
  2. SP Lusowo
  3. SP Lusówko

  Skład reprezentacji - chłopcy:

  Mateusz Marcinkowski, Sebastian Stachowski, Olgierd Golon, Patryk Gromada, Damian Żuchowski, Krzysztof Dziubała, Igor Tylkowski, Patryk Grządzielewski, Krzysztof Urbański, Wiktor Uznański, Dominik Ludwiczak, Kacper Hozakowski, Filiep Bauwens

  Skład reprezentacji - dziewczyny:

  Magdalena Danielewska, Joanna Płócienniczak, Weronika Bochnak, Joanna Czekalska, Wiktoria Wroniewska, Oliwia Natorska, Natalia Piechocka, Julia Mróz, Agata Kapcińska, Karolina Bogojło, Marta Ciosek, Weronika Bryl

  Gratulacje dla Szkoły w Przeźmierowie, która będzie reprezentować nasza gminę w powiecie, oraz innym drużynom biorącym udział w tych zawodach.

  Opiekunowie:
  Rafał Tucholski i Borys Monastyrskyy


  Szachiści na medal

  W dniu 23 października w naszej szkole odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Tarnowo Podgórne w szachach. Do rywalizacji w systemie każdy z każdym z tempem gry 15 minut na zawodnika stanęło 14 młodych szachistów z 4 szkół: z Tarnowa Podgórnego, Przeźmierowa, Lusówka oraz z Lusowa. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach, gdzie z każdej wyłoniono dwie najlepsze osoby, które awansowały do mistrzostw powiatu. Rozgrywki te odbędą się 30 listopada w Kórniku.

  W grupie "A" pierwsze miejsce zajął nasz szachista Szymon Tadych, drugie miejsce dające awans zajął Jędrzej Bartosik z SP Przeźmierowo. Pozostali nasi reprezentanci zajęli: miejsce piąte Julia Gawęcka i szóste Bartosz Baranowski.

  W grupie "B" pierwsze dwa miejsca należały do uczniów naszej szkoły. Zwycięzcą został Jędrzej Ferenc, a tuż za nim Bruno Rusche. Na zakończenie rozgrywek najlepsi szachiści otrzymali gratulacje oraz dyplomy z rąk Pani Dyrektor SP Lusowo Aleksandry Kolendo.

  Damian Bartkowiak - sędzia zawodów


  Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w halowej piłce nożnej

  W dniu 18.10.2012 rozpoczęliśmy rywalizację szkół podstawowych na szczeblu gminnym w grach zespołowych, pierwszą z nich była halowa piłka nożna. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Tarnowo Podgórne. Po wyrównanym turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Przeźmierowa, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy Szkół Podstawowych. Nasi reprezentanci uplasowali się na trzecim miejscu pokonując drużyny z Lusówka oraz Ceradza Kościelnego.

  Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Przeźmierowo
  2. SP Tarnowo Podgórne
  3. SP Lusowo
  4. SP Ceradz Kościelny
  5. SP Lusówko

  Reprezentacja SP Lusowo:

  1. Damian Żuchowski - kl. VIb
  2. Patryk Gromada - kl. VIa
  3. Krzysztof Dziubała - kl. VIb
  4. Wiktor Uznański - kl. Va
  5. Dominik Ludwiczak - kl. Va
  6. Patryk Kostrzewa - kl. Va
  7. Arian Orwat - kl. Vb
  8. Wojciech Pietrucki - kl. IVb
  9. Wojciech Płucienniczak - kl. IVa

  Gratulacje dla chłopców za godne reprezentowanie naszej szkoły.

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski


  Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych

  Dnia 19.09.2012 (środa) w Ceradzu Kościelnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w biegach przełajowych szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach - rocznik 2001 i młodszy (klasy IV, V) oraz rocznik 2000 (klasa VI).
  Z naszej szkoły dużo lepiej spisały się dziewczęta. W pierwszej kategorii III miejsce zajęła Joanna Czekalska (klasa Va), natomiast IV miejsce zajęła Julia Miszczyszyn (klasa IVa). W starszej kategorii II miejsce zajęła Dominika Rebelka (klasa VIa), natomiast na IV miejscu uplasowała się Oliwia Natorska (klasa VI C).

  Gratulacje dla uczestników zawodów za reprezentowanie naszej szkoły.

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski

  Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym
  Data: 21.09.2012
  Miejsce: Tarnowo Podgórne
  Dyscyplina: Tenis Stołowy

  Chłopcy:
  1. SP Lusówko
  2. SP Przeźmierowo
  3. SP Lusowo
  4. SP Ceradz Kościelny
  5. Tarnowo Podgórne

  Dziewczyny:
  1. SP Tarnowo Podgórne
  2. SP Lusowo
  3. SP Lusówko
  4. SP Przeźmierowo
  5. SP Ceradz Kościelny

  Naszą szkołę reprezentowali:
  Marta Ciosek kl VI
  Julia Dydymska kl VI

  Wiktor Uznański kl V
  Marcin Staszak kl IV


  Rok szkolny 2011/2012

  Piątoklasiści na Olimpie

  Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
  Dominika Rebelka z klasy Va, Maksymilian Brodowicz oraz Kajetan Stachowiak z kl.Vc zajęła I miejsce w X Gminnym Konkursie Polonistycznym, który odbył się 30.05.2012 w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym.

  Nasi piątoklasiści wykazali się znakomitą znajomością mitologii starożytnej Grecji i bez problemu rozwiązali wszystkie konkursowe zadania. W pełni zasłużyli na olimpijskie laury w postaci dyplomów i słowników języka polskiego.

  Serdecznie im gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  Stanisława Janeczek i Michał Kokorzycki  Czwórbój lekkoatletyczny

  12 czerwca 2012 roku wzięliśmy udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się na pięknym obiekcie GKS Tarnowia przy Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce przegrywając minimalnie o parę punktów z zespołem z Przeźmierowa, a chłopcy uplasowali się na III miejscu, tuż za szkołą z Tarnowa Podgórnego.

  Skład reprezentacji:
  1. Aleksandra Marcinkowska
  2. Nina Matysiak
  3. Weronika Bryl
  4. Joanna Czekalska
  5. Dominika Rebelka
  6. Wiktor Uznański
  7. Krzysztof Dziubała
  8. Jędrzej Ferenc
  9. Rafał Królak
  10. Piotr Krzepkowski
  11. Sebastian Stachowski

  Rafał Tucholski i Borys Monastyrskyy


  RAMBIT 2012 - Gminny Konkurs Matematyczno - Sportowy dla czwartoklasistów

  Matematyka jest wszędzie! Tak ten świat jest urządzony, że bez niej ani rusz.

  6 czerwca 2012 uczniowie klas czwartych brali udział w Gminnym Konkursie Matematyczno-Sportowym Rambit 2012 organizowanym przez Szkołę Podstawową w Ceradzu Kościelnym.
  Celem konkursu jest: upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych i sportowych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, budzenie nawyku współzawodnictwa, gry fair play.
  Drużyna matematyków w składzie: S. Kaczmarek, A. Kapcińska, M. Spychała, K. Pospieszna rozwiązywała skomplikowane zadania i łamigłówki matematyczne. Natomiast w konkurencjach sportowych reprezentowali nas: J. Antoszewski, J. Czekalska, J. Mróz i W. Uznański.
  Zdobyliśmy trzecie miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno-Sportowym RAMBIT 2012. Naszym tegorocznym reprezentantom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

  Beata Zgoła i Borys Monastyrskyy


  Piątoklasiści SP Lusowo pokonali szóstoklasistów w wiadomościach z przyrody!

  Dnia 17 maja 2012 w Szkole Podstawowej w Lusówku odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego, w którym wzięło udział pięć czteroosobowych zespołów reprezentujących szkoły podstawowe gminy Tarnowo Podgórne.

  Konkurs przewidziany był dla uczniów klas szóstych, ale w tym roku jego data zbiegła się z terminem wyjazdu naszych szóstoklasistów na wycieczkę, w związku z czym SP Lusowo reprezentowali uczniowie klas piątych. Byli to: Ola Marcinkowska, Dominika Rebelka, Adrian Ciborski i Rafał Królak.

  Podczas konkursu uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami z zakresu przyrody i trzeba przyznać, że żadne z nich nie sprawiło naszemu zespołowi trudności. Uczniowie z SP Lusowo prowadzili już po trzecim zadaniu i pozycję lidera utrzymali do końca konkursu zdobywając w sumie 101 pkt.

  Gratulujemy!

  Nauczyciele przyrody:
  Justyna Dąbrowska i Aneta Kurowska

  Wyniki XI Gminnego Konkursu Przyrodniczego:
  I miejsce - SP Lusowo (101 pkt.)
  II miejsce - SP Lusówko (96,5 pkt.)
  III miejsce - SP Tarnowo Podgórne (92,5 pkt.)


  Jak Jagiełło walczył pod Grunwaldem, czyli I Gminny Konkurs Historyczny

  24 kwietnia 2012 w Szkole Podstawowej w Lusowie odbył się I Gminny Konkurs Historyczny. 3-osobowe drużyny z pięciu szkól naszej gminy zmagały się z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi czasów panowania dynastii Jagiellonów. Grupowo i indywidualnie uczniowie wytrwale walczyli o punkty dla swoich szkół. Najlepszą okazała się drużyna ze szkoły w Lusówku. W jej skład wchodzili: Julia Gaładyk, Łukasz Zarzycki i Michał Włoch. Drugie miejsce zdobyła szkoła z Przeźmierowa, którą reprezentowali: Żaklina Cieślak, Marta Torgowska i Angelika Heinze. Trzecie zajęła szkoła z Lusowa. Nasza trójka to: Damian Żuchowski, Krzysztof Urbański oraz Igor Borowski. Za nimi uplasowały się szkoła z Tarnowa Podgórnego i Ceradza Kościelnego.
  Gratulujemy zwycięzcom!

  Konkurs zakończył rozdaniem nagród - każdy uczestnik otrzymał dyplom, książkę i upominki, które na pewno będą przypominać miłe chwile spędzone w lusowskiej szkole. Niespodzianką dla wszystkich młodych ekspertów epoki Jagiellonów będzie wyjątkowa nagroda - 10 maja 2012 r. wraz z opiekunami pojadą na warsztaty historyczne do Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu.

  Nagrodą - niespodzianką okazały się warsztaty detektywistyczne w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Pracownicy muzeum zaaranżowali na potrzeby zabawy "kradzież" cennych eksponatów, których, jak się okazało, "złodziej" nie zdążył w nocy wynieść i ukrył je na terenie sal wystawowych. Nasi uczniowie naśladując detektywa wszechczasów, Sherlocka Holmesa, przeprowadzili skrupulatne śledztwo i, poznając poprzez zabawę cenne zabytki malarstwa i sztuki sakralnej, doprowadzili do odnalezienia brakujących elementów zabytkowej monstrancji.
  Zabawa była przednia!

  Organizator konkursu
  Halina Taciak  Sukcesy podczas Rozśpiewanej Gminy

  Tegoroczny gminny przegląd dzieci śpiewających w Tarnowie Podgórnym odbył się po raz pierwszy w nowej formule i pod nową nazwą. "Rozśpiewana Gmina", bo tak od tego roku nazywa się przegląd, przyciągnęła na scenę całe rzesze amatorów muzykowania. Dwudniowa impreza odbyła się w sobotę 14 kwietnia w kategorii przedszkola i klasy 1-3 i w niedzielę 15 kwietnia w kategorii klas 4-6 oraz gimnazjów.

  W sobotnim koncercie naszą szkołę reprezentowały Zespół Flażoletowy połączony z Chórkiem Szkolnym. Brawurowo wykonane utwory, łączące grę na instrumentach ze śpiewem i tańcem, porwały publiczność i sprawiły ogromną frajdę występującym.

  Nie inaczej było w niedzielę, gdzie piosenki śpiewane przez naszych uczniów znalazły wielkie uznanie w uszach słuchaczy oraz jurorów. Formuła przeglądu nie przewiduje co prawda przyznawania uczestnikom miejsc, jednak jurorzy zdecydowali się przyznać wyróżnienia najlepszym, ich zdaniem, wykonawcom. Wśród wyróżnionej ósemki, uznanie to zdobyły aż cztery uczennice naszej szkoły: Weronika Bochnak, Julia Mróz, Aleksandra Marcinkowska oraz Janina Sędziak. Serdecznie gratulujemy.

  Bartosz Melosik


  Nie spoczywamy na laurach!

  Od wielu lat uczniowie naszej szkoły startują z powodzeniem w konkursach recytatorskich - "Jesienna zaduma" i "Wiosenne przebudzenie", które wpisały się na stałe w kalendarz roku szkolnego. Po ubiegłorocznych sukcesach Kajetana Stachowiaka i Antoniego Możdżenia (obydwaj zwyciężyli konkursie powiatowym w Czerwonaku) do jesiennego konkursu solidnie przygotowywała się kolejna grupa miłośników poezji.

  We wtorek 22.11.2011 najlepsi recytatorzy z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych "Jesiennej zadumy' w Domu Kultury w Przeźmierowie. Po przesłuchaniach uczestników trzech grup wiekowych najciekawsze recytacje nagrodzono dyplomami i książkami. Wśród wyróżnionych znalazło się aż troje uczniów z Lusowa:
  Czwartoklasistka Gabriela Polak zajęła I miejsce wśród uczniów klas IV - VI, Monika Sztukiewicz z Vc zdobyła wyróżnienie, natomiast pierwszoklasista Wojciech Mróz otrzymał III miejsce w grupie klas młodszych.
  Serdecznie im gratulujemy!

  Gabrysia będzie reprezentować gminę Tarnowo Podgórne na konkursie w Czerwonaku w poniedziałek 28 listopada.
  Trzymamy za nią kciuki i życzymy wielu sukcesów.

  Opiekun Stanisława Janeczek


  Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Koszykowej
  - 20.10.2011 Lusowo

  Nasza reprezentacja dziewczyn zajęła I miejsce w Gminie
  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Marcelina Solarska kl VI
  2. Klaudia Majorczyk kl. VI
  3. Zuzanna Goderska kl. VI
  4. Marika Chwiałkiewicz kl. VI
  5. Maria Majchrzak kl. VI
  6. Maria Kożuch kl. VI
  7. Dominika Witajewska kl. VI
  8. Marta Ciosek kl. V  Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Koszykowej
  - 17.10.2011 Lusowo

  Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w gminie.
  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Bartosz Jabłoński kl. VI
  2. Adam Tomczyk kl. VI
  3. Krzysztof Rajczak kl. VI
  4. Kacper Nogaj kl. VI
  5. Jeremiasz Kożuch kl. VI
  6. Krzysztof Dziubała kl. V
  7. Igor Tylkowski kl .VI  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego i Gminy Tarnowo Podgórne dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Indywidualnych Biegach Przełajowych - 20.09.2011 Ceradz Kościelny.

  Miejsca, jakie zajęli uczniowie SP Lusowo:
  I miejsce w kategorii klas IV - V: Sebastian Stachowski
  II miejsce w kategorii klas VI (dziewcząt) - Marika Chwiałkiewicz
  III miejsce w kategorii klas VI (chłopców) - Artur Filin


  Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej - 26.09.2011 Przeźmierowo.

  Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w gminie.
  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Bartosz Jabłoński kl. VI
  2. Adam Tomczyk kl. VI
  3. Mateusz Staszak kl. VI
  4. Kacper Nogaj kl. VI
  5. Jeremiasz Kożuch kl. VI
  6. Wiktor Uznański kl. IV
  7. Patryk Gromada kl. V
  8. Patryk Zarach kl. VI
  9. Artur Filin kl. VI
  2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko