Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Nasze sukcesy > Poziom wyżej!

Rok szkolny 2017/2018

Siatkarskie podsumowanie roku szkolnego 2017/2018

W roku szkolnym swoją działalność poszerzyła sekcja piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Poza systematycznymi treningami uczniowie brali udział w rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy oraz w Enea Lidze Mini Siatkówki.

W tych pierwszych rywalizowała pierwsza reprezentacja szkoły, która w znakomitym stylu wywalczyła I miejsce w Gminie Tarnowo Podgórne w kategorii dziewcząt i chłopców. Kolejnym etapem był udział w Finale Powiatu Poznańskiego. Tam drużyna dziewcząt, mimo dużych braków kadrowych, dzielnie walczyła z reprezentacjami ościennych gmin ostatecznie plasując się na miejscach 9-13. Chłopcy natomiast dzielnie walczyli o awans do najlepszej czwórki turnieju finałowego, jednak minimalnie ustąpili innym drużynom zajmując w końcowym rozrachunku miejsce 6.

Rozgrywki Enea Ligi Mini Siatkówki to cykl towarzyskich turniejów organizowany przez poznański klub Energetyk Poznań przy współpracy z firmą Enea. Nasi uczniowie liczną grupą wzięli udział w tegorocznej edycji Ligi. W kategorii siatkarskich dwójek mieliśmy dwa zespoły dziewcząt oraz cztery duety chłopców, w kategorii trójek po jednym zespole wśród dziewcząt i chłopców, natomiast w najstarszej grupie wiekowej wystartowały dwie drużyny chłopców.

Sumując udział we wszystkich turniejach w kategorii dwójek (grupa srebrna) dziewczęta zajęły miejsca 6 i 17 na 31 sklasyfikowanych par. W grupie srebrnej dwójek chłopców zajmowaliśmy miejsca 5, 6, 14 oraz 15 na 20 uczestniczących. W klasyfikacji końcowej trójek dziewczęta zajęły miejsce 26 w grupie srebrnej a chłopcy 7. W czwórkach nasze męskie zespoły zajmowały miejsca 8 i 10.

Udział w rozgrywkach pozwolił na zebranie niezbędnego doświadczenia, które zaprocentuje w kolejnych latach, dodatkowo nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udział w turniejach siatkarskich wysokiej rangi. Kolejne siatkarskie informacje już we wrześniu.

Trenerem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego:
Wojciech JędrzejewskiV Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole"

8 czerwca 2018 dziesięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w V Turnieju Finałowym ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole".

Wszyscy zawodnicy, którzy w tym roku zakwalifikowali się do tych zawodów z naszej szkoły brali w nich udział pierwszy raz. Zawody odbyły się w hali Torwaru w Warszawie. Uczestniczyło w nich około 800 dzieci ze 105 szkół z całej Polski.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 6 rund w grupach klas I, II i III, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców. Obowiązywała oryginalna punktacja - za zwycięstwo w pojedynczej partii otrzymywało się 3 punkty, za remis - 2, a za przegraną - 1. Dzięki temu nikt nie wrócił do domu z zerowym dorobkiem punktowym.

Najlepiej zaprezentował się Tymon Tłuczek z klasy IIIe, który wygrał 5 rund, a tylko jedną przegrał. Takim wynikiem zajął 9 miejsce wśród chłopców z klas trzecich. Wysokie miejsce udało się też zająć Dominice Surmie z klasy Ib, a mianowicie 9 wśród dziewczynek z klas pierwszych. Pozostałe wyniki indywidualne wyglądają nastepujaco:

miejsce 79 Maja Kornacka z klasy IIIb - 10 pkt.

Grupa chłopców klasy I

miejsce 32 Franciszek Radecki z klasy Ic - 13pkt.
miejsce 39 Jan Berbecki z klasy Ia - 13 pkt.
miejsce 54 Filip Sujkowski z klasy Ia - 12 pkt.
miejsce 58 Mateusz Albrecht z klasy Ib - 12pkt.

Grupa chłopców klasy II

miejsce 20 Krzysztof Duszyński z klasy IIb - 14 pkt.
miejsce 32 Antoni Smorawiński z klasy IIb - 12 pkt.

Grupa chłopców z klas III

miejsce 59 Marek Uryga z klasy IIIa - 12 punktów

Wszystkim reprezentantom gratulujemy udziału i zaangażowania w zawodach. Cieszymy się tym bardziej że jako szkoła udało nam się zająć 21 miejsce na 105 szkół biorących udział w tych rozgrywkach.

Opiekun
Mirella KaczmarekPodsumowanie osiągnięć sportowych w Powiecie Poznańskim

Dnia 5.06.2018 na stadionie w Puszczykowie odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa w XIX Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Nasza placówka zajęła wysokie V miejsce na 72 szkoły biorące udział w tym przedsięwzięciu. Zaszczyt odebrania nagrody w postaci pucharu, dyplomu oraz drobnych upominków otrzymali najbardziej zaangażowani w działania sportowe uczniowie: Paulina Woźniak, Wiktoria Jaźwicka, Kacper Wysocki oraz Piotr Marcinkowski.

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych zmaganiach sportowych serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspólnie osiągniętego sukcesu, życząc w kolejnych latach coraz lepszych wyników :)

Emilia Podgórska
Opiekun"Czwartki Lekkoatletyczne"

W dniach 10.05, 24.05 oraz 07.06.2018 na poznańskim stadionie Olimpia odbyła się XXIV wiosenna edycja imprezy pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne".

Ostatnia data była Finałem Miejskim, w którym startowały wszystkie szkoły z województwa wielkopolskiego. Każdy chętny uczeń naszej placówki miał możliwość wzięcia udziału i sprawdzenia swoich lekkoatletycznych możliwości w dwóch konkurencjach sportowych - do wyboru biegi: 60m, 300m, 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy), oraz konkurencje techniczne: skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Na uwagę zasługuje IV miejsce w finale wielkopolskim Antoniego Korcza w biegu na 60m. Poza tym, w zawodach wiosennych czynnie brali udział następujący uczniowie: Antonina Kochnowicz, Nadia Kochnowicz, Olga Łapa, Jagoda Bukczyńska, Nadia Drożdż, Maria Dudek, Zofia Kubala, Paweł Meszka, Borys Bąkowski, Borys Owczarek, Julian Kolendo, Olgierd Tadych i Paweł Piszczałka.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych w kolejnej, XXV edycji.

Emilia Podgórska
Nauczyciel wychowania fizycznegoMemoriał Bronisława Szwarca

25 kwietnia najlepsi biegacze naszej szkoły wzięli udział w Memoriale Bronisława Szwarca - w ramach tych zawodów odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Biegach Przełajowych. Każdy uczeń naszej szkoły musiał pokonać około 1200 metrów w trudnych warunkach terenowych (bieg odbywał się na terenach leśnych przy jeziorze Malta w Poznaniu) rywalizując z około 200 osobami ze swojej kategorii wiekowej.

Każdy tego dnia dał z siebie wszystko. Udany start pozwoli nam zdobyć kolejne ważne punkty dla naszej szkoły w rywalizacji sportowej w Powiecie poznańskim.

Gratulujemy i dziękujemy biegaczom!

Opiekunowie - nauczyciele wychowania fizycznego
Emilia Podgórska, Łukasz Łuczak i Borys Monastyrskyy"Świetlik"

W marcu odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców pod Honorowym Patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Co roku do testu konkursowego przystępuje ponad 40 tys. uczniów ze szkół podstawowych z całej Polski. Tym razem, naszą szkołę reprezentowało 34 chętnych z klas II-VII.

Po dwóch długich miesiącach oczekiwania na wyniki, z dumą informujemy, że nagrodę (II miejsce) otrzymała Maja Sujkowska z kl.IVb, natomiast wyróżnienie (III miejsce): Gabriela Zgoła z kl. IIId, Maksymilian Kochel z kl. IVb, Borys Bąkowski z kl. IVa oraz Karolina Gajdzińska z VIb.

Gratulujemy!

Odpowiedzialni za konkurs
Justyna Dąbrowska, Ewa Glogier i Paweł BłażejakWicemistrzostwo Województwa w Szachach

W dniu 10.03.2018 we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole.

Reprezentacja składająca się z 10 uczniów z klas I-III pod opieką p. Doroty Sikorskiej i p. Krzysztofa Raubica reprezentowała dzielnie Szkołę w Lusowie. Turniej przeprowadzony był w 6 grupach - osobno dla chłopców i dziewczynek oraz z podziałem na poszczególne klasy. Uczniowie rozegrali 7 partii tempem 15 minut na partię na zawodnika. W zawodach udział wzięło 11 szkół z całego województwa, co łącznie dało prawie 100 zawodników.

Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie! Dla większości z nich był to pierwszy turniej tak wysokiej rangi - Mistrzostwa Wielkopolski. Poszczególne wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:

Klasa I chłopcy: 10 miejsce Franciszek Radecki 4 pkt., 11 miejsce Piotr Biesiada 4 pkt.

Klasa II chłopcy: 2 miejsce Duszyński Krzysztof 5 pkt., 6 miejsce Aleksy Skupniewicz 3 pkt.

Klasa III chłopcy: 4 miejsce Tymon Tłuczek, 6 miejsce Aleksander Najmowicz 4 pkt., 8 miejsce Marek Uryga 4 pkt.

Klasa I dziewczyny: 11 miejsce Dominika Surma 3,5 pkt.

Klasa II dziewczyny: 2 miejsce Iwanow Zuzanna 4 pkt. (na 5 możliwych).

Klasa III dziewczyny: 4 miejsce Maja Kornacka 4,5 pkt.

W klasyfikacji drużynowej, w której w każdej grupie turniejowej musiał wystartować jeden zawodnik SP Lusowo zajęło 2 miejsce! Tuż za gospodarzami - ZSO Włoszakowice. Uczniowie z SP Lusowo wrócili do szkoły z dwoma pucharami. W klasyfikacji drużyn 6-osobowych zajęli 3 miejsce (1. miejsce ZSO Włoszakowice, 2. miejsce SP 3 Swarzędz), a wśród drużyn 4-osobowych wywalczyli 2 lokatę (1. miejsce ZSO Włoszakowice, 3. miejsce SSP Jarocin).

Po wysiłku umysłowym zawodnicy spacerowali po Włoszakowicach i zwiedzili tamtejszy kościół.

Gratulujemy sukcesu! Będziemy kibicować drużynie na Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

Dyplom za II i III miejsce

Opiekun
Dorota SikorskaPaulina Woźniak na Mistrzostwach Województwa w Warcabach

W sobotę 17 marca Paulina Woźniak z klasy Va brała udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Warcabach, który odbył się w Poznaniu. Uczennica SP Lusowo zdobyła 6 pkt. z 8 partii i zajęła 46 miejsce.

Życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekun
Dorota SikorskaPaulina Woźniak Mistrzynią Powiatu w Warcabach!

28.02.2018 w Bninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Warcabach. Szkoła była reprezentowana przez 3 chłopców i 3 dziewczynki. Zawodnicy rozegrali 7 rund tempem 15 minut na partię na zawodnika.

W grupie dziewcząt zdecydowanie wygrała nasza uczennica - Paulina Woźniak gromadząc 6 punktów (nie przegrała żadnej partii). Julia Kucemba zajęła 5 miejsce uzyskując 4,5 pkt., a Helena Wojtas z dorobkiem 2,5 pkt. zajęła 16 miejsce.

Wśród chłopców najlepszym z naszej szkoły był Hubert Najmowicz na 5. miejscu - 4,5 pkt. Jan Kroll zajął 9 miejsce zdobywając 4 pkt., a tuż za nim był Igor Szczęsny z dorobkiem 3,5 pkt.

Awans do Mistrzostw Wielkopolski z naszej szkoły wywalczyła tylko Paulina, bo pozostali uczestnicy zajęli miejsca niepremiowane awansem. Drużynowo dziewczynki zajęły II miejsce, a chłopcy III co ostatecznie dało naszej szkole III miejsce.

Mistrzostwa Wielkopolski odbędą się 17 marca w Poznaniu. Będziemy trzymać kciuki za naszą reprezentantkę!

Opiekun uczestników
Dorota SikorskaSiatkarskie zmagania naszych uczniów

12 i 13 grudnia w poznańskiej hali Arena odbyła się druga kolejka Enea Ligi Mini Siatkówki. Nie mogło zabraknąć tam pasjonatów siatkówki z naszej szkoły.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili uczniowie klas czwartych, natomiast dzień później na boiska wybiegli ich starsi koledzy z klas piątych i szóstych. Rozgrywki mają charakter towarzyski, a udział w lidze i możliwość rywalizacji z przedstawicielami szkół poznańskich i nie tylko, daje możliwość zebrania bagażu doświadczeń przez naszych siatkarzy i siatkarki.

Cieszy systematyczny rozwój i coraz lepsze wyniki notowane w każdej grupie wiekowej oraz fakt, że szkoła z Lusowa stanowi coraz bardziej liczną i zgraną drużynę.

W zawodach udział wzięli:
Antoni Mizera, Jędrzej Woźniak, Aleks Ziętkowiak, Paulina Woźniak, Wiktoria Duchant, Helena Kacperska, Michał Antek Dudek, Piotr Janikowski , Bartosz Godlewski, Jan Kroll, Piotr Marcinkowski, Przemysław Sternal, Mateusz Frankiewicz, Julia Lisek, Kamila Piasna, Julia Wacławik, Maja Surma, Franciszek Kroll, Wojciech Górny, Adam Wróbel, Jędrzej Grajek, Borys Bąkowski, Adam Piszczałka, Olgierd Tadych, Magnus Sawiński, Mateusz Wesołowski, Maksymilian Kołodziej i Borys Owczarek.

Trener:
Wojciech JędrzejewskiXIX Wielkopolskie Igrzyska Drużynowe Dzieci w Szachach

01.12.2017 w Zbąszyniu odbyły się XIX Wielkopolskie Igrzyska Drużynowe Dzieci w Szachach.

Skład drużyny nie zmienił się od poprzednich, wygranych XIX Drużynowych Mistrzostw Dzieci Powiatu Poznańskiego w Szachach, tj: Hubert Najmowicz, Igor Szczęsny, Paulina Woźniak, Olgiert Tadych oraz Sara Gać-Mytych.

W zawodach wzięło udział 40 szkół podstawowych z całej wielkopolski. Każda drużyna rozegrała 9 rund w tempie 15 minut. Nasi uczniowie dzielnie walczyli o każdą wygraną partię. Ostatecznie po sześciogodzinnych, trudnych i wyczerpujących logicznie strategiach szachowych, wychowankowie Szkoły Podstawowej w Lusowie zajęli XII miejsce.

Gratulujemy tak wspaniałego osiągnięcia życząc dalszych sukcesów na kolejnych zawodach.

Opiekun:
Emilia PodgórskaGuinnessowe wyzwanie!

Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w układaniu speed stacks, którego celem była próba ustanowienia Rekordu Guinnessa.

9 listopada siedemdziesięciu pięciu uczniów z wielkim zapałem, w rytm muzyki układało speed stacks, świetnie się przy tym bawiąc.

Beata Zgoła
Nauczyciel matematyki"Dwójkowa" Liga Siatkówki Enea dla klas IV

We wtorek 21 listopada klasy czwarte wzięły udział w pierwszym etapie Ligi siatkówki Enea na poznańskiej Arenie.

Klasy czwarte grały "dwójkami" osobno dziewczynki i chłopcy. Wśród dziewczynek wzięło udział około 60 zespołów, natomiast chłopców było około 40. Zawodnicy grali w grupach na czas po 7 minut. Każdy zespół zagrał 5 spotkań.

Z naszej szkoły startowały dwa zespoły żeńskie oraz cztery męskie. Nasi zawodnicy stawiają pierwsze kroki w siatkówce. Była to dla nich niezła lekcja i nauka na przyszłość. Już w grudniu kolejny etap podzielony na ligę złota i srebrną. Cała liga stała na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym.

Lista zawodników:

Kamila Piasna, Julia Lisek, Zosia Anioła, Maja Surma, Borys Bąkowski, Jędrzej Grajek, Olgierd Tadych, Adam Piszczałka, Franek Kroll, Wojciech Górny, Mateusz Wesołowski, Maks Kołodziej.

Opiekun zawodników:
Mateusz KwaśniewskiKolejny sukces Julki

Jeszcze nie ochłonęliśmy po półfinałowym odcinku "Mam Talent", a już tydzień później dowiedzieliśmy się o jej kolejnym sukcesie.

18 listopada w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sport Stackingu, na których Julia zajęła III miejsce w kategorii Open Overall i I miejsce w kategorii 11-12F.

Gratulujemy i życzymy zdrowia :)

Justyna Dąbrowska
wychowawczyniKonkurs plastyczny w Wielkopolskim Parku Narodowym

W zeszłym roku uczniowie obecnych klas piątych naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, pt. "Las to wielki dom, małe i duże zwierzęta w nim są." Konkurs przeprowadzony został w ramach zajęć edukacyjnych prowadzonych w Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego.

W sobotę, 18 listopada br. w Jeziorach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu, połączona ze zwiedzaniem muzeum, spacerem po lesie i ogniskiem.

Troje uczniów z klasy Vb odniosło sukces. Pracę Igora Szczęsnego wyróżniono, Anastazja Kaliszak otrzymała V miejsce, natomiast praca Natalii Patalas zdobyła w konkursie plastycznym I miejsce. Należy dodać, że rysunki naszych uczniów zostały zauważone przez oceniających je artystów plastyków w tysiącu innych prac wykonanych przez dzieci różnych szkół województwa wielkopolskiego.

Prace Anastazji i Natalii zostały umieszczone w kalendarzu, który będzie można oglądać przez cały następny rok w sali 105.
Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Justyna Dąbrowska
dumna wychowawczyni kl. VbJulka w "Mam Talent"

Na lekcji wychowawczej Julka opowiadała swojej klasie, jak przygotowuje się do sobotniego występu w telewizji TVN.

Uczniowie pytali ją o to: czy się denerwuje, w jakim stroju wystąpi i kiedy będzie miała próbę generalną. Wszyscy życzyli jej powodzenia i choć wierzyli w jej umiejętności, to chyba nikt nie spodziewał się, że koleżanka z klasy - cichutka i skromna Julka odniesie taki sukces!

W sobotę 11 listopada o godz. 20:00 wielu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli SP z Lusowa zasiadło przed telewizorami. Ogromne emocje towarzyszyły nam w czasie całego programu, jednak gdy okazało się, że Julka wygrała trzeci półfinałowy odcinek, radość sięgnęła zenitu ?. Ten wieczór, dzięki Julce pozostanie na długo w naszej pamięci.

Gratulujemy jej i czekamy do 2 grudnia na wielki finał!

Justyna Dąbrowska
wychowawczyni"Moje środowisko - moja przyszłość"

W konkursie plastycznym "Moje środowisko - moja przyszłość" organizowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu w ramach projektu pod nazwą: "Organizacja dwóch konkursów z zakresu ekologii i ochrony środowiska na obszarach wiejskich dla rolników, uczniów i studentów województwa Wielkopolskiego" realizowanego w ramach umowy z Wojewódzkim funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Komisja Konkursowa wyróżniła dwie uczennice naszej Szkoły: Nadię Drożdż i Janę Grabię.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

XIX Igrzyska Drużynowe Dzieci Mistrzostw Powiatu Poznańskiego W Szachach

3.11.2017 w Kórniku odbyły się XIX Igrzyska Drużynowe Dzieci Mistrzostw Powiatu Poznańskiego W Szachach. Naszą szkołę reprzentowała piątka uczniów: Hubert Najmowicz, Igor Szczęsny, Paulina Woźniak, Olgiert Tadych oraz Sara Gać-Mytych.

W zawodach brało udział 13 szkół podstawowych. Każda drużyna rozegrała 7 rund w tempie 15 minut. Przeciwnicy narzucili wysoki poziom gry, jednak naszym uczniom udało się wywalczyć zaszczytne I miejsce. Dzięki temu szachiści ze Szkoły Podstwowej w Lusowie przeszli do kolejnego, wielkopolskiego etapu.

Naszym zwycięzcom gratulujemy tak wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Dyplom za I miejsce

Emilia Podgórska
Opiekun zawodnikówMistrzostwa Powiatu w pływaniu

Kilkuset młodych pływaków i pływaczek z powiatu poznańskiego wystartowało 27 października na basenie Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w finale Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym.

Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów: Patrycja Piasna, Jagoda Podwika, Paulina Woźniak, Elena Piwecka, Kamila Piasna, Maria Dudek, Matylda Młodzianowska, Klara Szczepaniak, Kacper Wysocki, Michał Olejnik, Piotr Marcinkowski, Hubert Najmowicz, Borys Bąkowski, Paweł Meszka, Wojciech Górny oraz Wojciech Zalisz.

Sztafeta miała do pokonania dystans 8 x 25 metrów stylem dowolnym. Do rywalizacji przystąpiły łącznie 24 szkolne reprezentacje. Sztafeta dziewcząt uplasowała się na wysokim III miejscu, a chłopcy stanęli tuż za podium zajmując zaszczytne IV miejsce.

Prawo startu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 16 listopada na Termach Maltańskich w Poznaniu uzyskały po dwie najlepsze reprezentacje szkół z powiatowego finału.

Reprezentantom naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wysokich lokat uzyskanych w pływaniu na szczeblu powiatowym życząc dalszych sukcesów sportowych.

Emilia Podgórska
Opiekun zawodnikówCzwartki lekkoatletyczne

14.09, 21.09 oraz 28.09.2017 na poznańskim stadionie Olimpia, odbyła się XXIV edycja imprezy pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne".

Tam reprezentowało nas 8 uczestników: Ryszard Barszcz, Jan Kroll, Antoni Mizera, Kacper Wysocki, Piotr Marcinkowski, Michał Przybylski, Jakub Talaśka i Adam Wróbel. Chłopcy zajęli 14 miejsce.Niektórzy uczniowie po raz pierwszy wystartowali w takich zawodach mając możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych. Reprezentanci naszej szkoły zaangażowali się w każdej konkurencji, w której startowali.

Na wyróżnienia zasługują wyniki Juliana Kolendo w skoku w dal - 3,4m (rocznik 2007), Jagody Wodniczak - 3,64 m (rocznik 2005), Olgi Łapy - 3,52 m (rocznik 2005), Laury Grupy - 3,42m (rocznik 2005), Ady Glogier w biegu na 60 m - 10,15s (rocznik 2007) oraz Stanisława Możdżenia w biegu na 1000 m - 4:29:38s (rocznik 2008).

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych w kolejnej wiosennej edycji.

Emilia Podgórska
Opiekun zawodnikówPowiat - sztafeta

Dzięki dobrym wynikom wszystkich uczestników z naszej szkoły chłopcy reprezentowali gminę Tarnowo Podgórne w finale Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Tam reprezentowało nas 8 uczestników: Ryszard Barszcz, Jan Kroll, Antoni Mizera, Kacper Wysocki, Piotr Marcinkowski, Michał Przybylski, Jakub Talaśka i Adam Wróbel. Chłopcy zajęli 14 miejsce.

Gratulacje dla uczestników zawodów za reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekunowie zespołu:
Mateusz Kwaśniewski i Emilia Podgórska
Rok szkolny 2016/2017

Olgierd Tadych obronił pierwsze miejsce wywalczone przed rokiem

2 czerwca sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w IV Turnieju Finałowym Ogólnopolskiego Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole". Zawody odbyły się w hali Torwaru w Warszawie i uczestniczyło w nich ponad 700 dzieci ze 130 szkół z całej Polski.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 6 rund w grupach klas I, II i III, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców. Obowiązywała oryginalna punktacja - za zwycięstwo w pojedynczej partii otrzymywało się 3 punkty, za remis - 2, a za przegraną - 1. Dzięki temu nikt nie wrócił do domu z zerowym dorobkiem punktowym.

Spośród reprezentantów naszej szkoły najlepiej spisał się Olgierd Tadych z klasy IIIc, który od początku do końca znajdował się na czele tabeli, wygrywając wszystkie swoje 6 partii i uzyskując komplet 18 punktów! Tym samym Olgierd obronił I miejsce wywalczone przed rokiem w kategorii chłopców z klas II. Przypomnijmy jeszcze, iż przed dwoma laty, na Stadionie Narodowym w Warszawie, zajął on 7 miejsce w kategorii chłopców klas I.

Pozostałe wyniki indywidualne:

Grupa dziewcząt klas III
miejsce 11 Kamila Piasna z klasy IIIb - 14 pkt.
miejsce 14 Sara Gać-Mytych z klasy IIIb - 14 pkt.

Grupa chłopców klas III
miejsce 42 Jakub Raszewski z klasy IIIc - 13 pkt.
miejsce 81 Franciszek Kroll z klasy IIIa - 10 pkt.
miejsce 81 Paweł Meszka z klasy IIIa - 10 pkt.

Wszystkim reprezentantom gratulujemy udziału i zaangażowania w zawodach. Był to ostatni występ naszych reprezentantów na Turnieju Finałowym, ponieważ rozgrywki toczą się tylko do kategorii klas III. Pierwsza szóstka z każdej grupy uzyskiwała awans do kadry Polskiego Związku Szachowego na finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki obóz szachowy w Drzonkowie (październik 2017).

Nauczyciel szachów
Damian BartkowiakKonkurs "Zając Wielkanocny Starego Browaru dla przedszkolaków"

W dniach 23.03.2017 - 03.04.2017 odbył się konkurs organizowany przez Stary Browar, w którym uczniowie z oddziałów przedszkolnych (0a,0b,0c) wzięli udział. Zadaniem dzieci było ozdobić zająca o wielkości 50 cm.

Każda grupa wykonała ciekawą i pomysłową pracę wykorzystując różne techniki i materiały. Prace konkursowe można podziwiać w Starym Browarze do 15 kwietnia. Nagrodą główną był zając o wielkości 1,7m. Oddział przedszkolny otrzymał wyróżnienie w konkursie. Nagrodę, którą otrzymali nasi najmłodsi to fioletowy zajączek wielkości 46cm.

Gratulujemy!

Karolina CzerwińskaWyniki "Świetlika"

Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" dwoje uczniów naszej szkoły odniosło sukces. Wyróżnienie otrzymali: Anastazja Kaliszak z kl.IVb i Jakub Raszewski z kl. IIIc. Brawo!

Szkolny koordynator konkursu
Justyna DąbrowskaV miejsce w powiecie!

W środę 17 maja reprezentacja szkoły w piłkę nożną wzięła udział w finale powiatu w turnieju Orlika w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Murowanej Goślinie.

System rozgrywek "każdy z każdym", czas gry 2x7 min. Po bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie turnieju Nasza szkoła zajęła dobre 5 miejsce. Gratulacje!!!

Skład zespołu:

1. Pietrucki Jakub
2. Łagódka Patryk
3. Ślęczka Antoni
4. Wolny Mateusz
5. Kolendo Antoni
5. Kolendo Antoni
6. Korczyński Marcel
7. Nawrocki Marcel
8. Wysocki Kacper
9. Wesołowski Maciej
10. Przybylski Michał
11. Szczechowiak Kamil
12. Kroll Jan

Opiekun zawodników:
Mateusz KwaśniewskiMiędzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2017 - podsumowanie

Mamy przyjemność ogłosić, że w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017 z naszej szkoły zostali nagrodzeni:

Za uzyskanie BARDZO DOBREGO wyniku:

1. Sobierajski Wojciech klasa Vb
2. Jagoda Wodniczak kl. Va
3. Wojtas Helena klasa IVa

Za uzyskanie WYRÓŻNIENIA:

1. Kochanek Mikołaj klasa VIb
2. Wodniczak Julian klasa Va
3. Frankiewicz Mateusz klasa Vb
4. Najmowicz Hubert klasa IVb
5. Woźniak Paulina klasa IVa
6. Kacperska Helena klasa IVb
7. Piasna Kamila klasa IIIb
8. Sujkowska Maja kl. IIIb
9. Barszcz Ryszard kl. IIId
10. Kroll Franciszek kl. IIa
11. Najmowicz Aleksander kl. IIa
12. Tyma Igor kl. IIb

Wszystkim gratulujemy wysokich wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczycielki matematyki:
Beata Zgoła i Katarzyna KurowskaFinał Województwa Wielkopolskiego w warcabach

1 kwietnia w Poznaniu odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w warcabach 64 polowych w kategorii szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Woźniak z klasy IVa oraz Olgierd Tadych z klasy IIIc, którzy wcześniej wywalczyli awans w eliminacjach powiatowych. Wśród 63 startujących dziewcząt Paulina uplasowała się na 29 miejscu (zdobyła 4,5 pkt. z 8 partii), natomiast Olgierd zajął 36 miejsce na 61 startujących chłopców (zdobył 4pkt. z 8 partii).

Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciel szachów:
Damian BartkowiakUdział naszych uczniów w Memoriale Bronisława Szwarca

Dnia 25 kwietnia nasi sportowcy wzięli udział w Memoriale Bronisława Szwarca, który jednocześnie był Powiatowym Finałem Drużynowych Biegów Przełajowych.

Zawody odbyły się w Poznaniu w pobliżu Malty. Dziewięcioosobowa drużyna przystąpiła do zmagań bardzo zmotywowana i pozostawiła na trasie mnóstwo sił i woli walki. W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczyny były finalnie na miejscu 7 a chłopcy zajęli 13 lokatę wśród szkół podstawowych.

Warto zaznaczyć, że indywidualnie potrafiliśmy nawiązać wyrównaną walkę w każdym biegu. Najlepiej zaprezentował się uczeń klasy Vb - Piotr Marcinkowski, który na dystansie 1000 metrów osiągnął czas 3:51,2 co pozwoliło na zajęcie 7 miejsca spośród 115 startujących i 3 miejsca wśród uczniów z powiatu poznańskiego.

Poniżej miejsca pozostałych uczniów:

Wszystkim gratulujemy bardzo dobrych czasów i życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekunem podczas zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego:
Wojciech JędrzejewskiPierwsi w Orliku!

W piątek 21 kwietnia reprezentacja szkoły w piłce nożnej uczestniczyła w pierwszym etapie turnieju Orlika w piłce nożnej, który odbył się w Plewiskach.

Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn: SP Mosina, SP Dąbrowa, SP Lusowo, SP Puszczykowo i SP Tarnowo Podgórne. System rozgrywek "każdy z każdym", czas gry 2x8min. Turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. O końcowej kolejności w zawodach zdecydowała mała tabela trzech drużyn: SP Dąbrowa, SP Lusowo i SP Puszczykowo, ponieważ te drużyny wygrały po trzy spotkania i poniosły jedną porażkę. Najlepszy bilans między zainteresowanymi drużynami miała nasza szkoła i to ona zwyciężyła w zawodach!!!

Będziemy rywalizowali w kolejnym etapie, czyli w finale powiatu. Gratulacje dla chłopców!!!

Skład reprezentacji:
Jakub Pietrucki, Antoni Ślęczka, Antoni Kolendo, Marcel Korczyński, Kacper Wysocki, Kamil Szczechowiak, Marcel Nawrocki, Mateusz Wolny, Patryk Łagódka, Maciej Wesołowski, Jan Kroll.

Opiekun zawodników:
Mateusz KwaśniewskiFinał powiatu "Tymbarku"!

Po zwycięstwie jesienią w pierwszym etapie Tymbarku, nadszedł czas na finał powiatu dla reprezentantów naszej szkoły z rocznika 2005/06.

W czwartek 9 marca na boisku w Przeźmierowie stawiło się 10 najlepszych ekip z powiatu. Opiekunowie grup rozlosowali dwie grupy. Nam przypadło w grupie rywalizować ze szkołami z Koziegłów, Kamionek, Mosiny i Tulców. Czas gry 10 minut.

Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Nasza drużyna w każdym meczu grała jak równy z równym. Ostatecznie po emocjonujących meczach w grupie zajęliśmy 3 miejsce i zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 5-8. W finale zmierzyły się szkoły z Koziegłów i Lubonia. Ostatecznie wygrała drużyna z Lubonia i to ona będzie reprezentowała powiat w finale województwa. Naszym zawodnikom gratulujemy dobrego występu.

Skład reprezentacji:
Jakub Pietrucki, Piotr Wiśniowski, Kacper Wysocki, Kamil Szczechowiak, Michał Przybylski, Piotr Marcinkowski, Maciej Wesołowski, Jakub Kosmowski, Patryk Walczak, Antoni Mizera.

Opiekun zawodników:
Mateusz KwaśniewskiMistrzowie Polski w Sport Stacking

W czasie Mistrzostw Szkoły w Sport Stackingu nasi uczniowie ustanowili rekordy Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, które zostały zatwierdzone przez światową organizację WSSA.

Finały odbyły się w trzech konkurencjach. I tak rekordy ustanowili:

W konkurencji 3-3-3: Julia Kucemba (9-10F) i Karolina Kamza (11-12F).

W konkurencji 3-6-3: Julia Kucemba(9-10F) i Weronika Zgoła (11-12F).

W konkurencji cycle: Mikołaj Tarnowski (7-8M), Julia Kucemba (9-10F) i Weronika Zgoła (11-12F).

Według rankingu WSSA Julka Kucemba jest drugą osobą wśród kobiet w Polsce. Gratulujemy serdecznie wspaniałych wyników.

Aktualne oficjalne rekordy w Polsce znajdują się na stronie WSSA - Światowej Organizacji Sport Stackingu www.thewssa.com/records/poland.
Tutaj można obejrzeć filmy z turnieju: www.szybkiekubki.pl/turnieje.

Katarzyna Kurowska i Beata Zgoła
Nauczycielki matematykiPrzegląd Wokalny zakończony sukcesem!

8 grudnia 2016 roku w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym odbył się I Przegląd Wokalny w ramach Keyboard Festiwal 2016. Uczestniczyły w nim dwie przedstawicielki naszej szkoły: Amelia Ciesielska oraz Wiktoria Jaźwicka, które zostały wytypowane do reprezentowania szkoły w wyniku wewnątrzszkolnego przesłuchania.

W przeglądzie udział wzięło 24 uczestników ze szkół z całej Wielkopolski. W kwestii wyników nie obowiązywał tradycyjny system trzech pierwszych miejsc, lecz tylko pierwsze miejsce. Oprócz niego Jury przyznało tylko dwa wyróżnienia, dlatego też miło nam oznajmić, że reprezentantka naszej szkoły - Wiktoria Jaźwicka zdobyła jedno z nich. Można zatem powiedzieć, że zdobyła drugie miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Amelia. Gratulujemy serdecznie występów i liczymy na kolejne muzyczne sukcesy.

Należy dodać, że impreza została zorganizowana na wysokim poziomie: uczestnicy występowali na profesjonalnej scenie przy pełnym nagłośnieniu, oświetleniu oraz licznej publiczności. W tym dniu byli prawdziwymi gwiazdami.

Wyniki:

 • Pierwsze miejsce: Agata Suwiczak - SP Niepruszewo
 • Wyróżnienie: Wiktoria Jaźwicka - SP Lusowo
 • Wyróżnienie: Kinga Bąbol – SP Moszczenica


 • Guinnessowe wyzwanie!

  Nasza szkoła, jako jedna z 6 placówek w Polsce, włączyła się w układanie speed stacks. Celem akcji była próba ustanowienia Rekordu Guinnessa w układaniu szybkich kubków.

  17 listopada w czwartek, w tym niecodziennym wydarzeniu brała udział cała społeczność szkolna. 168 uczestników, z wielkim zapałem i skupieniem układało speed stacks, świetnie się przy tym bawiąc.

  Dziś wiemy już, że przyczyniliśmy się do osiągnięcia wspólnego sukcesu - Rekord Guinnessa został pobity!!! Na całym świecie 622 809 osób układało kubeczki (w Polsce 714).

  Link do strony www.thewssa.com

  Katarzyna Kurowska i Beata Zgoła  Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach

  25 listopada 2016 roku szachowa reprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w Finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Szachach, które odbyły się w Zbąszyniu.

  W zawodach brały udział 44 szkoły, które rozegrały turniej systemem komputerowym (szwajcarskim) z tempem gry 9 rund po 15 minut na każdego z zawodników. W każdym spotkaniu grało po 4 zawodników - 3 chłopców i minimum 1 dziewczyna. Przy ustalaniu wyników końcowych w pierwszej kolejności brano pod uwagę duże punkty meczowe - 2 za zwycięstwo, 1 za remis (czyli wynik 2-2) i 0 za porażkę.

  Na podium stanęły następujące szkoły: I miejsce SP 17 Kalisz, II miejsce ZSP Zbąszyń, III miejsce SP 46 Poznań.
  Uczniowie z naszej Szkoły zajęli bardzo dobre 8 miejsce, najlepsze w ostatnich latach.

  Skład reprezentacji:

 • Paulina Woźniak, klasa IVa
 • Olgierd Tadych, klasa IIIc
 • Hubert Najmowicz - kapitan, klasa IVb
 • Igor Szczęsny, klasa IVb
 • Aleksander Nowak, klasa IVc
 • Nauczyciel szachów
  Damian Bartkowiak  Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu

  2 listopada 2016 roku nasi najlepsi pływacy reprezentowali SP Lusowo w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego Szkól Podstawowych w Pływaniu drużynowym.

  Sztafety chłopców i dziewcząt zajęły czwarte miejsca, niewiele przegrywając bój o miejsce III. Gratulujemy i cieszymy się wraz z naszymi reprezentantami, licząc na udane występy na następnych zawodach.

  Na załączonym zdjęciu nasza reprezentacja pływaków po powrocie z Mistrzostw Gminy w Pływaniu

  Szczegółowe wyniki:

  Wyniki

  Opiekun
  Borys Monastyrskyy  Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Warcabach

  W dniu 22.11.2016 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Bninie koło Kórnika odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Warcabach. W turnieju wystąpiło 73 zawodników z 18 szkół, którzy rozegrali dwa oddzielne turnieje dla dziewcząt i chłopców. Szkołę Podstawową z Lusowa reprezentowali następujący uczniowie: Paulina Woźniak, Julia Kucemba, Helena Wojtas, Sara Gać-Mytych, Jan Kroll, Olgierd Tadych.

  W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła bardzo dobre drugie miejsce, natomiast w indywidualnej grze najlepiej spisali się Olgierd Tadych oraz Paulina Woźniak, uzyskując awans do ścisłego finału mistrzostw wielkopolski.
  Wielkie brawa!

  Szczegółowe wyniki:

  Nauczyciel szachów
  Damian Bartkowiak  Gabrysia na podium!

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Gabriela Zgoła z klasy IId została laureatką XXII Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów "Jesienna Zaduma", który odbył się we wtorek 22.11.2016 w Czerwonaku.

  Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury "Sokół", na czele jury stał Janusz Grenda - aktor Teatru Nowego w Poznaniu. Gabrysia zachwyciła jury i słuchaczy recytacją wiersza Wandy Chotomskiej "A ja mam psa" i za swój występ zdobyła drugie miejsce w kategorii klas I-III.

  Bardzo dobrze wypadły również pozostałe reprezentantki naszej gminy - Martyna Błaszkowiak ze Szkoły Podstawowej z Tarnowa Podgórnego zdobyła drugie miejsce w kategorii klas IV-VI, natomiast Barbarze Szymkowiak z Baranowa przyznano pierwszą nagrodę w grupie gimnazjalnej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, laureaci zaś nagrody rzeczowe.

  Gabrysi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  Stanisława Janeczek
  Nauczyciel języka polskiego  XI Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie - Mosina 2016

  Październik jak co roku dla wielu osób zajmujących się sztukami plastycznymi, a w szczególności rzeźbą, staje pod znakiem zakrojonej na szeroką skalę imprezy artystycznej.

  To już XI edycja Powiatowego Turnieju Rzeźbiarskiego w Mosinie. Turniej ten pod patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy jest organizowany przez Mosiński Ośrodek Kultury oraz przez Mosińskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe, a lata doskonałej organizacji, świetnej oprawy i bardzo przyjaznej atmosfery owocują coraz większą ilością uczestników.

  W tym roku do zmagań z materią i z samym sobą, oraz z naprawdę niezwykle trudnym tematem przystąpiło ponad 100 osób. I są to twórcy dorośli, często profesjonaliści, czasami wręcz instruktorzy rzeźby (w tym roku ta grupa mogła przystąpić do rywalizacji po raz pierwszy w historii turnieju), ale też uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych.

  Z naszej szkoły na Turniej udały się trzy uczennice, będące jednocześnie jedynymi przedstawicielkami szkół podstawowych z naszej gminy: Gabriela Stanisławiak z klasy VIb, Helena Kacperska z klasy IVb oraz Oliwia Nowak z klasy VIc. Dziewczyny stworzyły wspaniałe dzieła plastyczne dobrze odpowiadające narzuconemu tematowi. Uczestniczki Turnieju nie zdobyły co prawda żadnych nagród, ale zdobyły coś znacznie ważniejszego - doświadczenie związane z duchem rywalizacji, działania z narzuconym tematem, stosowania się do określonych , ścisłych reguł. Ale przede wszystkim porównanie swojej pracy z pracami innych uczestników. Jak dziewczyny wypadły ogólnie? Bardzo dobrze.

  Muszę tutaj wspomnieć, że do eliminacji potrzebnych, aby wyłonić uczestników przystąpili wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Przez ostatnie tygodnie lekcje plastyki stały pod znakiem rzeźby. To niełatwy materiał. Wymagający. Część uczniów zmagała się z nim po pierwszy... Ale wszyscy dzielnie przez to przeszli, chociaż nie obyło się bez chwil zwątpienia i zniechęcenia. Nie ukrywam, wyniki często przerosły moje oczekiwania. Fotografie prac zostaną wkrótce wyeksponowane w szkole na wystawie.

  Barbara Gałężewska
  Opiekun młodych artystówk  Szkoła z Lusowa po raz drugi z rzędu Mistrzem Powiatu w szachach

  W dniu 18 października odbyły się w Bninie koło Kórnika Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach. W zawodach wystartowało 17 najlepszych szkół z powiatu poznańskiego, które rozegrały 7 rund tempem gry 15 minut na partię na jednego zawodnika.

  Szkoła Podstawowa w Lusowie zajęła pierwsze miejsce i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Paulina Woźniak, Olgierd Tadych, Hubert Najmowicz - kapitan, Igor Szczęsny oraz Aleksander Nowak.

  Szczegółowe wyniki:

  Opiekun
  Damian Bartkowiak  VI miejsce w powiecie!

  W środę 12 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców w Pecnej. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze ekipy z poszczególnych gmin w powiecie. Po emocjonujących meczach nasza reprezentacja uplasowała się w środku stawki zajmując ostatecznie dobre, 6 miejsce.

  Gratulacje!

  Lusowską szkołę reprezentowali: Antoni Kolendo oraz Olgierd Tadych.

  Opiekun zawodników
  Mateusz Kwaśniewski  Podsumowanie Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

  Po raz kolejny uczniowie Szkoły w Lusowie wzięli udział w Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundację Trzeźwy Umysł, pod honorowym patronatem MEN.

  W konkursie plastyczno-literackim "Pod dobrą opieką", aż cztery uczennice zdobyły nagrody:
  Gabriela Zgoła z kl. IId, Amelia Bera z kl. IVa, Oliwia Ziółkowska z kl. Vb oraz Marcelina Skotnicka z kl. IIIa, która zdobyła główną nagrodę.

  Marcelina w październiku odbierze swoją wygraną w Warszawie na oficjalnym podsumowaniu akcji. Będzie to rower, kask i kamera sportowa!

  Marcelinie gratulujemy pomysłu, pięknej pracy i nagrody, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w Kampanii w roku 2017.

  Koordynatorzy szkolni
  Karolina Bera i Dorota Bukowska  Powiatowe Mistrzostwa MTB

  16 września odbyły się Powiatowe Mistrzostwa MTB. W wyścigu klas IV, V, VI wystartowała 20 osobowa reprezentacja naszej szkoły. Na trudnej trasie w parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym nasi uczniowie zajęli dobre miejsca:

  II - Feliks Kucharski z klasy VI
  III - Jan Kroll z klasy IV
  IV - Antoni Kolendo z klasy VI
  IV - Hubert Najmowicz

  Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły wszystkim uczestnikom.

  Borys Monastyrskyy
  Nauczyciel wychowania fizycznego
  Rok szkolny 2015/2016

  8 miejsce w województwie!!!

  We wtorek 7 czerwca reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finale województwa wielkopolskiego w turnieju Orlika Inea – Cup w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Finał rozegrany został na boiskach treningowych Inea stadionu w Poznaniu.

  Natomiast wręczenie nagród i dekoracja uczestników na jednej z trybun i płycie głównej boiska. Ostatecznie zajęliśmy bardzo dobre 8 miejsce w całym województwie. We wszystkich etapach rozgrywek wzięło udział 539 drużyn. Gratulacje dla naszych zawodników!

  Reprezentacja w składzie:

  1. Piotr Zgoła
  2. Miłosz Sawicki
  3. Mariusz Danielewski
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Antoni Kolendo
  6. Mateusz Ludwiczak
  7. Kacper Wysocki
  8. Antoni Ślęczka
  9. Marcel Nawrocki
  10. Marcel Korczyński
  11. Bartosz Baranowski
  12. Mateusz Wolny

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski


  Pierwszy Krok do Basketu

  4 czerwca odbył sie 5 turniej z serii cyklicznych rozgrywek w koszykówkę dla uczniów szkół podstawowych "Pierwszy Krok do Basketu". W edycji roku 2015/2016 drużyna naszej szkoły wygrała rywalizacje nie przegrywając ani jednego meczu!

  Skład zwycięskiej drużyny:

  1. Miłosz Sawicki
  2. Michał Kubala
  3. Arkadiusz Stolarski
  4. Mariusz Danielewski
  5. Jakub Polaczyk
  6. Adam Wierchowiecki
  7. Michał Wierchowiecki
  8. Wojciech Sobierajski
  9. Julian Wodniczak
  10. Jan Kroll
  11. Łukasz Siejak

  Gratuluję chłopcom, ich rodzicom i wszystkim osobom, które wierzyły i kibicowały naszej drużynie.

  Opiekun zespołu
  Borys Monastyrskyy  Zawody lekkoatletyczne Nestle Cap w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego!

  Wiele emocji i nowych doświadczeń uzyskała grupa młodych lekkoatletów z klasy IVa i po starcie 10.05.2016 w regionalnych zawodach Nestle Cup w trójboju szkół podstawowych w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego!

  Sportowa atmosfera podobnie jak pogoda była gorąca. Zawodnicy startowali w poszczególnych konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe. Reprezentowała nas 11 osobowa grupa uczniów uczęszczających na zajęcia według programu "Lekkoatletyka dla każdego!":

  1. Piotr Marcinkowski
  2. Jagoda Wodniczak
  3. Julian Wodniczak
  4. Laura Grupa
  5. Patrycja Pawlak
  6. Weronika Adamowicz
  7. Jan Zieliński
  8. Wojciech Sobierajski
  9. Dominika Hultajska
  10. Piotr Wiśniowski
  11. Maksym Skrocki

  Nasi uczniowie musieli sobie poradzić z kilkoma konkurencjami – również tymi, których się nie lubi. To była ciekawa lekcja odnalezienia się gronie wielu startujących i rywalizacji wielobojowej. Konkurencje z jakimi zmagali się zawodnicy to bieg na 60m, rzut piłeczką palantową oraz jedna do wyboru: pchnięcie kulą, skok w dal, bieg na 300m i 600m.

  Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

  Wyniki dostępne są na stronie: Nestle Cup

  Z życzeniami dalszych sukcesów w lekkiej atletyce!
  Opiekun grupy: Anna Świderska  Sukces szachistów z Lusowa w Warszawie

  3 czerwca 2016 roku na warszawskim Torwarze odbył się Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole", w którym uczestniczyła sześcioosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lusowie.

  We wszystkich grupach startowało ponad 700 dzieciaków, które rozegrało 6 rund tempem gry 15 minut na zawodnika. Rywalizacja odbywała się w swoim oddziale klasowym z podziałem na dziewczęta i chłopców.

  Wyniki indywidualne:

  W grupie chłopców klas drugich I miejsce zajął Olgierd Tadych, który wygrał wszystkie swoje 6 partii.

  W grupie chłopców klas trzecich III miejsce zajął Hubert Najmowicz (5 zwycięstw), Igor Szczęsny był 17 (4 zwycięstwa).

  W grupie dziewcząt klas trzecich Paulina Woźniak zajęła 10 miejsce (4 zwycięstwa), Helena Wojtas była 16 ( 3 zwycięstwa i 2 remisy).

  W grupie dziewcząt klas drugich Sara Gać-Mytych zajęła 16 miejsce (4 zwycięstwa).

  W drużynowej klasyfikacji szkoła z Lusowa zajęła bardzo dobre 4 miejsce na ponad 120 szkół startujących. W nagrodę otrzymała dużą magnetyczną szachownicę demonstracyjną.

  Nasi uczniowie spisali się na medal! Miło było obserwować, kiedy wykazywali się niestrudzoną wolą walki i postawą fair play. Wszyscy jesteśmy z ich dumni!

  Opiekunowie:
  Julia Zwolak i Damian Bartkowiak  Znakomity sportowy rok szkolny 2015/16!!!

  Dobiegła końca rywalizacja sportowa szkół podstawowych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu poznańskiego.

  Bardzo wysokie miejsca w wielu dyscyplinach sportowych naszej szkoły dały nam I miejsce w całym powiecie poznańskim! W punktacji sportowej uczestniczyło aż 66 szkół. Na dorobek punktowy danej szkoły składa się 10 najlepiej punktowanych dyscyplin przez cały rok szkolny. Jest to ogromny sukces całej społeczności szkolnej w Lusowie!!!
  Gratulujemy!!!

  Punktacja szkół w załączniku.

  Wyniki 

  Ze sportowym pozdrowieniem
  nauczyciele wychowania fizycznego  Żerków - biegi przełajowe

  W dniu 2 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, który odbył się w Żerkowie.

  W upalnej pogodzie i na wymagającej trasie Urszuli, Miłoszowi i Michałowi udało się wywalczyć wysokie miejsca. Czekamy na oficjalne wyniki organizatora. Dziękujemy za zdobycie kolejnych punktów w rywalizacji sportowej na poziomie wojewódzkim.

  Borys Monastyrskyy
  Opiekun zawodników  Sukces w czwórboju - Finał Województwa!

  We wtorek 31 maja reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce w Finale Województwa Wielkopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym w Pile. W rywalizacji uczestniczyło 18 najlepszych szkół z całej wielkopolski. Tak wysokie miejsce jest ogromnym sukcesem naszych chłopców. Gratulacje!!!

  Skład reprezentacji:

  1. Michał Kubala
  2. Miłosz Sawicki
  3. Mateusz Ludwiczak
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Kamil Beszterda
  6. Piotr Gerke

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski  Drudzy w Rejonie!!!

  W finale Rejonu Poznań Teren Zachód rozgrywek Orlika, Inea - Cup w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza drużyna zajęła II miejsce.

  W zawodach uczestniczyło sześć najlepszych zespołów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze w grupie oraz mecz półfinałowy. Po bardzo wyrównanym spotkaniu ulegliśmy w finale 2:0 drużynie z Rogoźna.

  We wcześniejszych dwóch etapach rozgrywek wygraliśmy wszystkie spotkania. Zawodnikom gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!

  Reprezentacja w składzie:

  1. Piotr Zgoła
  2. Miłosz Sawicki
  3. Mariusz Danielewski
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Antoni Kolendo
  6. Mateusz Ludwiczak
  7. Kacper Wysocki
  8. Antoni Ślęczka
  9. Marcel Nawrocki
  10. Marcel Korczyński
  11. Bartosz Baranowski
  12. Mateusz Wolny

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski  "Świetlik"

  W marcu tego roku odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik".

  Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów klas II-VI, ale największym zainteresowaniem konkurs cieszył się wśród czwartoklasistów. Tym razem troje uczniów otrzymało wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej, są to: Michał Olejnik kl. IVa, Gabrysia Stanisławiak kl.Vb i Szymon Tadych kl.VIa. Ogromny to sukces, ponieważ w konkursie startowały dzieci z całej Polski, a test należał do trudnych. Nie wystarczyła tu szkolna, podręcznikowa wiedza.

  Gratulujemy!

  Justyna Dąbrowska i Katarzyna Suwała  Awans do Finału Województwa!!!

  Reprezentacja naszej szkoły w czwórboju lekkoatletycznym chłopców zwyciężyła w Finale Rejonu Poznań Teren Zachód, który odbył się w Kamieńcu 17 maja. Wielki sukces!!! Gratulacje!!!

  Już 31 maja jedziemy na Finał Województwa w Pile. Trzymamy kciuki za chłopców!!!

  Reprezentacja w składzie:

  1. Michał Kubala
  2. Miłosz Sawicki
  3. Mateusz Ludwiczak
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Kamil Beszterda
  6. Piotr Gerke

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski  Najlepsi w powiecie!!!

  W kolejnym etapie rozgrywek Orlika Inea - Cup w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza reprezentacja wygrała Finał Powiatu, który odbył się w Kleszczewie.

  W zawodach uczestniczyło 5 zespołów. System rozgrywek "każdy z każdym" 2x10 min. Nasi chłopcy wygrali wszystkie cztery mecze z zespołami z Krosna, Tulców, Murowanej Gośliny i Stęszewa. Gratulacje!!!

  Kolejny etap - Finał Rejonu Poznań Teren Zachód już 25 maja. Trzymamy kciuki za chłopców.

  Reprezentacja w składzie:

  1. Piotr Zgoła
  2. Miłosz Sawicki
  3. Mariusz Danielewski
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Antoni Kolendo
  6. Mateusz Ludwiczak
  7. Kacper Wysocki
  8. Antoni Ślęczka
  9. Marcel Nawrocki
  10. Marcel Korczyński
  11. Bartosz Baranowski
  12. Mateusz Wolny

  Opiekunowie zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski i Rafał Tucholski  Sukces w powiecie!!!

  W piątek 29 kwietnia w Puszczykowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców i Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły po dwie najlepsze szkoły z każdej gminy w powiecie poznańskim.

  W kategorii chłopców z wyraźną przewagą nad innymi zespołami wygrali nasi reprezentanci. Chłopcy wyższość pokazali we wszystkich konkurencjach: w biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 1000m. Teraz czeka nas wyjazd na Finał Rejonu do Kamieńca.

  W rywalizacji dziewcząt Nasza szkoła zajęła dobre 11 miejsce – środek stawki. Były to zawody drużynowe. Organizatorzy sklasyfikowali również zawodników indywidualnie. Tam pierwsze miejsce zajął Michał Kubala, natomiast trzeci był Miłosz Sawicki. Cała drużyna indywidualnie znalazła się w pierwszej 15 zawodników na około 90 startujących. Gratulacje!!!

  Reprezentacja w składzie:

  1. Michał Kubala
  2. Miłosz Sawicki
  3. Mateusz Ludwiczak
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Kamil Beszterda
  6. Piotr Gerke
  7. Katarzyna Sałata
  8. Urszula Sołtysiak
  9. Weronika Siwa
  10. Inez Nawrocka
  11. Julia Dunowska
  12. Alicja Wesołowska

  Opiekunowie zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski i Borys Monastyrskyy  Sukces w Poznaniu!

  Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy z naszej szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego (Polanka Harcerska – poznańska Malta).

  W memoriale Bronisława Szwarca startowało łącznie ok. 1,5 tysiąca zawodników. Do zawodów przystąpiło pięciu biegaczy z SP Lusowo w różnych kategoriach wiekowych. Osobno startowali chłopcy i dziewczęta. Wszyscy uczestnicy zdobyli punkty dla szkoły (punktowała pierwsza 60 w każdej kategorii). Najlepiej spisali się chłopcy z rocznika 2003, gdzie II miejsce zajął Michał Kubala, natomiast VI – Miłosz Sawicki. W roczniku 2004 na VIII miejscu uplasowała się Urszula Sołtysiak. Ta trójka wywalczyła awans do Mistrzostw Województwa. Gratulacje!!!

  Wysokie miejsca wywalczyli również Zofia Sołtysiak – 15 (rocznik 2003) oraz Kamil Beszterda - 33 (rocznik 2004). Dla nich również brawa. O miejsca w pierwszej 60 naprawdę nie było łatwo, ponieważ w każdej kategorii wiekowej startowało od 150 do 300 zawodników.

  Opiekun biegaczy
  Mateusz Kwaśniewski  Wielka Liga Czytelników

  Na początku lutego w naszej szkole wyłonieni zostali półfinaliści konkursu Wielka Liga Czytelnicza.

  Uczniowie: Anastazja Kaliszak (IIIb), Weronika Kochanek (IIIa), Adam Burdyński (IIIa) oraz Mikołaj Kochanek (Vb) wykazali się niezwykłą sumiennością, systematycznością oraz wiedzą przy rozwiązywaniu testów lekturowych. Do dalszego etapu przygotowywali się w swoich domach oraz w szkole, wnikliwie zapoznając się z "Karolcią" Marii Krüger oraz "Opowieściami z Narnii - Podróż Wędrowca do Świtu" C S. Lewisa.

  Dnia 15 kwietnia 2016 w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu odbył się uroczysty półfinał konkursu. Uczestnicy rozwiązali bardzo szczegółowy test dotyczący przygotowanej lektury. W czasie przerwy przemiłe panie bibliotekarki opowiedziały nam o działaniu i historii biblioteki. Zwiedziliśmy także małe muzeum, w którym mogliśmy zobaczyć m.in. przybory szkolne sprzed wielu lat.

  Ostatecznie drużyna trzecioklasistów zdobyła 91 punktów, zaś Mikołaj indywidualnie 65 punktów. Do finału należało zebrać 97 punktów.

  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zdobytych punktów, wytrwałości i zapału oraz trzymamy kciuki za przyszłoroczną edycję!

  Magdalena Pudelska - szkolny koordynator konkursu
  Julia Zwolak - nauczyciel języka polskiego  Zwycięstwo w pierwszym etapie Orlika!

  W piątek 15 kwietnia reprezentacja chłopców z naszej szkoły pojechała do Plewisk na pierwszy etap rozgrywek w piłkę nożną - Turniej Orlika INEA Cup w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

  W rozgrywkach uczestniczyły trzy drużyny. System rozgrywek "każdy z każdym", 2x12 minut. Nasi chłopcy wygrali swoje spotkania pokazując wyższość nad zawodnikami z Plewisk oraz Komornik. Zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do kolejnego etapu turnieju, w którym będą uczestniczyły najlepsze zespoły z powiatu poznańskiego. Trzymamy kciuki za chłopców.

  Reprezentacja w składzie:

  1. Piotr Zgoła
  2. Miłosz Sawicki
  3. Mariusz Danielewski
  4. Arkadiusz Stolarski
  5. Antoni Kolendo
  6. Mateusz Ludwiczak
  7. Kacper Wysocki
  8. Antoni Ślęczka
  9. Marcel Nawrocki
  10. Marcel Korczyński
  11. Bartosz Baranowski
  12. Mateusz Wolny

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski  Mistrzostwa Rejonu Poznań Wschód w Koszykówce

  8 kwietnia 2016 roku reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Rejonu Poznań teren Wschód w Koszykówce.

  Turniej odbył się w Gnieźnie. Do rozgrywek na tym poziomie stawiło się 5 drużyn z rożnych części Wielkopolski. Po rozegraniu 3 meczy systemem pucharowym nasi koszykarze zajęli 4 miejsce w turnieju i niestety skończyli rozgrywki w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

  Naszą szkołę reprezentowali: Stolarski Arkadiusz, Baranowski Bartosz, Kroll Jan, Danielewski Mariusz, Zgoła Piotr, Ludwiczak Mateusz, Kubala Michał, Sawicki Miłosz, Korczyński Marcel, Gerke Piotr, Wodniczak Julian.

  Opiekun drużyny
  Borys Monastyrskyy  "Książka, aż palce lizać!"

  7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród w ramach XII Międzyszkolnego Konkursu na Plakat Reklamowy wykonany techniką komputerową pod hasłem "Przeczytaj tę książkę!".

  W konkursie wzięło udział 173 uczniów szkół podstawowych Poznania i okolic. Jedną z wyróżnionych prac wykonał Jan Fąderski, uczeń klasy 4a naszej szkoły, który zachęcał do przeczytania książki "Charlie i Wielka Szklana Winda" Roalda Dahla.

  Gratulujemy!

  Katarzyna Suwała
  Wychowawczyni klasy IVa  Kolejny dobry występ chłopców!

  Tym razem reprezentacja chłopców wybrała się na Finał Powiatu Poznańskiego w Unihokeju, który odbył się w Gułtowach w środę 23 marca.

  Do rywalizacji przystąpiły najlepsze zespoły wyłonione wcześniej w półfinałach. Mecze rozgrywane 2x8min, systemem "każdy z każdym". Turniej był na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Nasi reprezentanci zagrali świetne spotkania, pokazując wspaniałą grę obronną. Zabrakło troszeczkę skuteczności i szczęścia. Do ostatniego spotkania ważyły się losy awansu do zawodów rejonowych. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w powiecie poznańskim (pierwsze dwa zespoły awansowały do rejonu). O wyrównanym poziomie wszystkich drużyn może świadczyć fakt, iż wygraliśmy spotkanie ze zwycięzcą zawodów - uczniami ze szkoły z Radzewa. W rywalizacji dziewcząt reprezentantki naszej gminy - szkoła z Przeźmierowa zajęła również 3 miejsce.

  Naszym chłopcom należą się gratulacje i słowa uznania za pokazanie swoich umiejętności.

  Reprezentacja w składzie:

  1. Zgoła Piotr
  2. Danielewski Mariusz
  3. Ludwiczak Mateusz
  4. Gerke Piotr
  5. Wolny Mateusz
  6. JRatajczak Kacper
  7. Ślęczka Antoni
  8. Stolarski Arkadiusz
  9. Kubala Michał
  10. Sawicki Miłosz

  Opiekun zespołu
  Mateusz Kwaśniewski  Kartka świąteczna do Papieża Franciszka - wyniki konkursu!

  W siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych pt. "Kartka świąteczna do Papieża Franciszka".

  Spośród 3000 prac nadesłanych z całej Polski (oraz z zagranicy) jury wyłoniło prace zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia. Wśród osób wyróżnionych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły.
  W kategorii wiekowej klas I-III wyróżnienie otrzymała uczennica Antonina Szofer, w kategorii wiekowej klas IV-VI wyróżniona została Zofia Marszał.

  Dziewczynkom serdecznie gratulujemy.

  Marlena Maciąg i Ola Romczyk  Szachiści z Lusowa w pierwszej dziesiątce w Wielkopolsce

  7 marca 2016 roku szachowa reprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w Finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Szachach, które odbyły się w Zbąszyniu. W zawodach brało udział 49 szkół, które rozegrały 7 rund, po 15 minut na każdego z zawodników na jedną partię.

  Na podium stanęły następujące szkoły: I miejsce SP 17 Kalisz, II miejsce SP 46 Poznań, III miejsce ZSP Zbąszyń.

  W tej silnej stawce uczniowie z Lusowa wywalczyła bardzo dobre 9 miejsce, wygrywając 4 mecze, jeden remisując i w 2 uznając się za pokonanych.

  Skład reprezentacji:

  1. Szymon Tadych, klasa VIa - kapitan
  2. Olgierd Tadych, klasa IIc
  3. Igor Szczęsny, klasa IIIb
  4. Hubert Najmowicz, klasa IIIb
  5. Paulina Woźniak, klasa IIIa
  6. Julia Gawęcka, klasa VIb

  Najlepszy wynik punktowy zdobyli: Szymon Tadych 6 pkt z 7 partii oraz Paulina Woźniak 4,5 pkt. z 6 partii. To z pewnością nie ostatni sukces szachistów z Lusowa i w przyszłym roku szkolnym znów powalczą o jak najlepsze miejsce w "pierwszej dziesiątce".

  Opiekun:
  Damian Bartkowiak  Na fali

  Po raz kolejny reprezentacja naszej szkoły dowiodła, że nie ma dyscypliny, w której by się nie liczyła. Tak też było na półfinale Powiatu Poznańskiego w unihokeju w Gułtowach.

  Do rywalizacji przystąpiło 6 najlepszych zespołów ze swoich gmin. Teamy rozdzielono na dwie części, nasza ekipa zmierzyła się z drużyną z Dąbrówki, która była najlepsza w swojej grupie. W tym wielkim starciu zwyciężyliśmy 2:1 i przyszło nam grać o podium ze zwycięzcą z naszej grupy SP Radzewo. Przeciwnik ten okazał się po raz drugi za silny dla naszej reprezentacji, ale najważniejsze, że II miejsce które ostatecznie zajęliśmy daje szanse gry w finale Powiatu.

  Tym bardziej cieszy nas wynik naszej drużyny, gdyż unihokej jest tylko przerabiany na lekcjach z wychowanie fizycznego, a to że chłopcy radzą sobie całkiem dobrze to oznaka tego, że mamy bardzo zdolną młodzież, z którą bardzo dobrze się pracuje.

  Rafał Tucholski
  Nauczyciel wychowania fizycznego  Turniej koszykówki - Półfinał Powiatu Poznańskiego

  Po zwycięstwie w Mistrzostwach gminy Tarnowo Podgórne reprezentacja chłopców naszej szkoły wywalczyła prawo gry w rozgrywkach powiatowych. 2 marca 2016 roku w Swarzędzu odbył się turniej koszykówki - Półfinał Powiatu Poznańskiego.

  W rozgrywkach uczestniczyły 4 zespoły: z Lusowa, Mosiny, Puszczykowa i Kobylnicy. Po 3 pewnie wygranych meczach nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce i awansowali na Finał Powiatu.
  Życzymy dalszych sukcesów!

  Skład drużyny:

  • Stolarski Arkadiusz
  • Kucharski Feliks
  • Ratajczak Kacper
  • Danielewski Mariusz
  • Zgoła Piotr
  • Ludwiczak Mateusz
  • Kubala Michał
  • Sawicki Miłosz

  Opiekun Borys Monastyrskyy
  Nauczyciel wychowania fizycznego  Szachowy sukces Pauliny Woźniak

  W Poznaniu 27.02.2016 odbył się IV Turniej Szachowy Dla Dzieci, Młodzieży I Dorosłych Z Okazji Oświadczenia Parlamentu Europejskiego W Sprawie Wprowadzenia Programu "Szachy W Szkole".

  Uczennica Naszej Szkoły Paulina Woźniak zajęła I miejsce, wygrywając wszystkie partie w grupie dziewcząt do lat 12. Za swoje osiągnięcie Paulina pojedzie do Strasburga (Francja) na wyjazd studyjny do siedziby Parlamentu Europejskiego. Wielkie brawa!

  Taką nagrodę, dla najlepszych w turnieju, ufundowała Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz Posłanka do Parlamentu Europejskiego.

  W zawodach uczestniczyli również inni uczniowie naszej Szkoły:
  W grupie chłopców do lat 12, na 41 startujących 6 miejsce zajął Olgierd Tadych, 15 miejsce - Hubert Najmowicz, a 23 miejsce - Aleksander Nowak.

  W grupie chłopców do lat 18, na 10 startujących 4 miejsce zajął Szymon Tadych.

  Nauczyciel szachów
  Damian Bartkowiak  Wysoki poziom w Rokietnicy!

  W czwartek 18 lutego reprezentacja chłopców w piłce siatkowej uczestniczyła w Półfinale Powiatu Szkół Podstawowych. Jak na rozgrywki w tej kategorii wiekowej poziom zawodów był naprawdę bardzo wysoki. System rozgrywek "każdy z każdym".

  Nasi reprezentanci zagrali trzy bardzo wyrównane spotkania. Wygrali ze Stęszewem, natomiast ponieśli porażki z drużynami z Rokietnicy i Skórzewa. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w mocno obsadzonym turnieju.

  Reprezentacja szkoły:

  • Mariusz Danielewski
  • Miłosz Sawicki
  • Mateusz Ludwiczak
  • Maksymilian Kłosek
  • Piotr Zgoła
  • Arkadiusz Stolarski
  • Jakub Wysocki
  • Bartosz Baranowski
  • Mikołaj Bera
  • Michał Kubala
  • Antoni Kolendo

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski  Konkurs Medyczny

  13 stycznia 2016 w Gimnazjum nr 53 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w Konkursie Medycznym dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych powiatu poznańskiego.

  Zmagania konkursowe odbyły się 18 grudnia i wzięło w nich udział 78 uczniów z Poznania i okolic. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z pytań zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Pytania dotyczyły m. in. budowy anatomicznej i fizjologii człowieka oraz pomocy przedmedycznej. Konkurs został objęty patronatem przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Radio Merkury. Na uroczystość rozpoczęcia przybył dziekan pan prof. dr hab. n.med. Włodzimierz Samborski, który w krótkiej przemowie otwierającej konkurs zachęcał uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy z zakresu nauk medycznych.

  Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów z klas szóstych, byli to: Małgosia Spychała, Mikołaj Bera, Julia Gawęcka, Amelia Gromada, Dominika Prałat, Amelia Sapalska i Matylda Rybacka.

  Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica klasy VIa Małgosia Spychała zajęła pierwsze miejsce, Mikołaj Bera z tej samej klasy zajął czwarte miejsce, a cztery uczennice z klasy VIb znalazły się w pierwszej dziesiątce zajmując siódme i ósme miejsca.

  Gratulujemy szóstoklasistom i mamy nadzieję, że wiedzę medyczną będą systematycznie pogłębiać i wykorzystają ją w przyszłości.

  Dumne nauczycielki przyrody
  Justyna Dąbrowska i Katarzyna Suwała  "Mały Mistrz" - Akademia Andrzeja Suprona

  18 grudnia wzięliśmy udział w finale programu "Mały Mistrz - Akademia Andrzeja Suprona". Zawody odbyły się na Warszawskiej Białołęce w Ośrodku Sportu i Rekreacji. W tej wielkiej imprezie sportowej zmagało się 11 drużyn z różnych województw.

  Zasady rywalizacji odbiegały nieco od tych znanych z zapaśniczych mat, a dyscyplinami były m.in. wypychanie rywala za matę, utrzymanie przeciwnika w parterze czy mocowanie się na piłkę. Naszą ekipę przydzielono do grupy B, która jak się okazało na końcu zawodów, była tą najmocniejszą. Do wielkiego finału wychodziły drużyny z pierwszego miejsca i jedna z drugiego, która miała najwięcej zdobytych małych punktów. Nasza reprezentacja uplasowała się na 3 miejscu w grupie. Po wielkich emocjach i boju walcząc o drugi plac przegraliśmy 4:3 (na 7 walk 4 przegrane 3 wygrane) z Zapaśniczą Szkołą Sportową z Warszawy, prowadzoną przez Radosława Radtke trenera UKS - Talent Białołęka. Ulegliśmy tegorocznemu Mistrzowi - Międzynarodowej Szkole Podstawowej "Paderewski" z Lublina prowadzonej przez Pawła Wolińskiego, tegorocznego srebrnego medalistę z Mistrzostw Świata Weteranów z Aten w zapasach. Na podniesienie morale wygraliśmy ze szkołą Podstawową z Żar.

  Oprócz rywalizacji sportowej mogliśmy zobaczyć pokazy reprezentacji Polski w zapasach oraz gimnastyce akrobatycznej. Nie obyło się bez udziału elity polskiego sportu, gości tego wydarzenia olimpijczyków, mistrzów świata. (zapaśników, judoków, bokserów, karateków, lekkoatletów).

  Wielkie gratulacje dla wszystkich!

  Reprezentacja szkoły:

  • Marta Antoszewska
  • Barbara Mańczak
  • Weronika Siwa
  • Maksymilian Kłosek
  • Michał Kubala
  • Piotr Marcinkowski
  • Arkadiusz Stolarski
  • Jan Ślęczka
  • Piotr Zgoła

  Rafał Tucholski
  Opiekun zawodników  Szkoła Podstawowa w Lusowie Mistrzem Powiatu Poznańskiego w Szachach oraz wicemistrzem w warcabach!

  25 listopada odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Bninie Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Podstawowych w Szachach. W turnieju uczestniczyło 55 zawodników z 13 szkół, którzy rozegrali 7 rund po 15 minut na każdego zawodnika.

  Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły w Lusowie, która nie przegrała żadnego meczu, sześć razy zwyciężyła, a jeden raz zremisowała. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Szymon Tadych - kapitan, Julia Gawęcka, Paulina Woźniak, Olgierd Tadych, Miłosz Sawicki oraz Igor Szczęsny. Nasi mistrzowie wrócili z pucharem, dyplomem, medalami oraz awansem do finału Mistrzostw Wielkopolski.

  Dzień później w tym samym miejscu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Podstawowych w Warcabach. Najlepiej z naszej ekipy wypadł Olgierd Tadych, który zdobył 5 punktów z 7 partii i zajął 4 miejsce na 28 startujących chłopców, natomiast wśród dziewcząt najlepiej zakończyła zawody Julia Gawęcka, która zgromadziła 4,5 punktów i zajęła 5 miejsce na 29 osób.

  Drużynowo Szkoła w Lusowie zdobyła bardzo dobre drugie miejsce w składzie: Julia Gawęcka, Paulina Woźniak, Zofia Mielcarek, Helena Wojtas, Olgierd Tadych, Szymon Tadych, Bartosz Baranowski oraz Igor Szczęsny.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry wynik w finale.

  Nauczyciel szachów
  Damian Bartkowiak  Piłka ręczna chłopców

  Po bezapelacyjnym zwycięstwie w zawodach gminnych przyszedł czas na zmagania w Półfinale Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej chłopców Szkół Podstawowych, które odbyły się w Suchym Lesie.

  Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, jak na rozgrywki szkół podstawowych. Mecze były wyrównane i zacięte. Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce w półfinale powiatu, ustępując nieznacznie uczniom z Lubonia i Mosiny. To właśnie te dwie reprezentacje awansowały do finału. Po zawodach na chłopców czekała miła niespodzianka w postaci smacznej pizzy, za którą serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi Galasowi.

  Reprezentacja szkoły:

  1. Miłosz Sawicki
  2. Piotr Zgoła
  3. Mateusz Ludwiczak
  4. Mariusz Danielewski
  5. Michał Kubala
  6. Piotr Gerke
  7. Arkadiusz Stolarski
  8. Mikołaj Bera
  9. Mateusz Wolny
  10. Marcel Nawrocki
  11. Antoni Ślęczka
  12. Kamil Beszterda

  Ze sportowym pozdrowieniem
  nauczyciele wychowania fizycznego  Finał konkursu plastycznego "Życie zwierząt w czterech porach roku"

  W sobotę (14.11.2015), w Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach odbyło się wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego pt.: "Życie zwierząt w czterech porach roku".

  Jurorzy nagrodzili i wyróżnili wiele dzieci ze szkół podstawowych. Po rozdaniu nagród wszyscy obejrzeli wystawę nagrodzonych prac, zwiedzili muzeum i udali się na poczęstunek. Chętni mogli wziąć udział w dodatkowych konkursach z nagrodami i upiec kiełbaski przy ognisku. Impreza była bardzo sympatyczna i wszyscy uczestnicy dobrze się bawili.

  Patrycja Piasna
  Uczennica klasy Vc  Finał Wojewódzki XVII WIMS w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  13 października odbył się Finał Wojewódzki XVII WIMS w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział 37 sztafet w kategorii szkół podstawowych.

  Nasza sztafeta w składzie:

  1. Miłosz Sawicki
  2. Michał Kubala
  3. Arkadiusz Stolarski
  4. Piotr Gerke
  5. Amelia Zielińska
  6. Urszula Sołtysiak
  7. Zofia Sołtysiak
  8. Zuzanna Grzelak
  9. Kamil Beszterda
  10. Małgorzata Spychała
  po emocjonującym biegu na dystansie 10x800m zajęła 16 miejsce.

  Borys Monastyrskyy
  Nauczyciel Wychowania Fizycznego  Waleczne Sportsmenki

  Grupa dziewcząt, które uczęszczają na zajęcia SKS "Sportsmenki" wzięła udział w turnieju piłkarskim: "Z Podwórka na Stadion".

  To był bardzo dobry występ naszych uczennic, zabrakło przysłowiowego szczęścia do wygrania turnieju, gdyż zajęliśmy drugie miejsce na cztery zespoły. Liczba zdobytych punktów była taka sama, jaką uzyskał zwycięski zespół, a o klasyfikacji końcowej decydowały zdobyte bramki. Nasze dziewczyny stworzyły super widowisko, na którym nie zabrakło walki, strzałów na bramkę i oczywiście pięknych goli. Gorąco zapraszam inne uczennice do naszego SKS-u, bo jak widać sport daje mnóstwo pozytywnych przeżyć, umila wolny czas i umożliwia walkę z własnymi słabościami.

  Klasyfikacja końcowa:

 • 1. SP Wiry 7 pkt. - bramki 10:3
 • 2. SP Lusowo 7 pkt. - bramki 9:3
 • 3. SP Paczkowo 3 pkt.
 • 4. SP Buk 0 pkt.
 • Składy reprezentacji:

 • Barbara Mańczak
 • Zofia Marszał
 • Laura Kurkiewicz
 • Inez Nawrocka
 • Wiktoria Jaźwicka
 • Sandra Muszyńska
 • Maria Kaczmarek
 • Zofia Michalak
 • Julia Dunowska
 • Marta Antoszewska
 • Nauczyciele wychowania fizycznego  Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu Drużynowym

  W dniu 8 października odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu Drużynowym. Była to impreza w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Powiatu Poznańskiego. Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani na 5 miejscu na 20 sztafet pływackich startujących w tym wyścigu. Dystans 10x25 m w czasie 3 min 25 sek. po kolei pokonali:

 • Mateusz Ludwiczak
 • Miłosz Sawicki
 • Michał Kubala
 • Urszula Sołtysiak
 • Patrycja Piasna
 • Amelia Zielińska
 • Agata Mielcarek
 • Jan Kroll
 • Kacper Młodzianowski
 • Julia Dunowska
 • Dosyć dobry wynik jak na początki powszechnego pływania w naszej szkole.

  Borys Monastyrskyy
  Nauczyciel wychowania fizycznego  Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Tenisie Stołowym

  30 września w Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny z: Lusowa, Lusówka, Ceradza Kościelnego i Tarnowa Podgórnego. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Spychała, Zuzanna Grzelak, Mariusz Danielewski i Szymon Tadych – wszyscy z klasy VIa!

  Po zaciętej walce nasze dziewczyny były trzecie, po zawodniczkach z Tarnowa Podgórnego i Lusówka, a drużyna chłopców zdobyła pierwsze miejsce awansując, tym samym, do rozgrywek na szczeblu powiatu.

  Klasyfikacja chłopców:

  • SP Lusowo
  • SP Lusówko
  • SP Ceradz Kościelny
  • SP Tarnowo Podgórne

  Klasyfikacja dziewcząt:

  • SP Tarnowo Podgórne
  • SP Lusówko
  • SP Lusowo
  • SP Ceradz Kościelny

  7 października, bladym świtem, wyruszyliśmy do Pecnej na zawody powiatowe. Walczyliśmy dzielnie, w ostatnich setach przegrywając bój o awans do turnieju województwa. Zabrakło szczęścia. Uzyskaliśmy 5 lokatę (4 pierwsze miejsca awansowały dalej) na 11 startujących drużyn. Ale chłopaki nie płaczą i w duchu sportowym trenujemy dalej.

  We wszystkich rozgrywkach swoich cennych rad udzielał Pan Mateusz Kwaśniewski.

  Szymon Tadych:
  uczestnik rozgrywek  Klasyfikacja Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego wg zdobytych punktów we współzawodnictwie sportowym powiatu w roku szkolnym 2014/2015

  Klasyfikacja szkół 2014/2015 


  Sztafetowe Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego

  W dniu 2 października w Kórniku odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego, gdzie uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt reprezentowania gminy Tarnowo Podgórne. Biegnąc na zmianę 10 razy pokonali dystans około 8 kilometrów i zajęli po zaciętej rywalizacji z reprezentantami innych gmin powiatu 3 miejsce.

  Skład reprezentacji SP Lusowo:

  • Miłosz Sawicki
  • Michał Kubala
  • Arkadiusz Stolarski
  • Antoni Ślęczka
  • Piotr Gerke
  • Amelia Zielińska
  • Urszula Sołtysiak
  • Zofia Sołtysiak
  • Zuzanna Grzelak
  • Kamil Beszterda
  • Małgorzata Spychała

  Gratulujemy!

  Uczniowi wywalczyli awans na Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się 13 października w Poznaniu na Hipodromie Wola. Trzymajcie za nas kciuki!

  Opiekun Młodych zawodników:
  Borys Monastyrskyy  Z Lusowa przez Poznań do Warszawy

  23 września w Klubie Sportowym Sobieski w Poznaniu odbyły się zawody z elementami zapasów. Organizatorem tego wielkiego wydarzenia sportowego był KS Sobieski i PSM Poznań, całą tę imprezę promował Andrzej Supron szesnastokrotny medalista najważniejszych imprez rangi igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy i Świata. W tym czasie mogliśmy również porozmawiać z panią Agnieszką Wieszczek brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

  Cała impreza sportowa zaczęła się od pokazów najmłodszych zapaśników KS Sobieski oraz ich starszych kolegów reprezentantów Polski w tejże dyscyplinie. Sam pokaz zrobił na wszystkich uczestnikach niesamowite wrażenie, siła, skoczność, gibkość, szybkość pozwalała zawodnikom wyrabiać "cuda" na macie zapaśniczej.
  Następnie przyszedł czas na rywalizację, do współzawodnictwa przystąpiło 6 szkół podstawowych w tym 5 z Poznania. Już od pierwszych walk nasi uczniowie czuli się dobrze na macie, a z minuty na minutę stawali się coraz groźniejszym rywalem do pokonania i tak też się rzecz miała do końca. W finałowym pojedynku, po bardzo zaciętej walce udało się nam wygrać z pretendentem do I miejsca Szkołą Podstawową nr 45.

  Tym oto sposobem wygraliśmy zawody przechodząc do wielkiego finału, który odbędzie się w grudniu w Warszawie. Szczęście było o tyle większe, że główną nagrodą była mata zapaśnicza, która jest już w naszej szkole (koszt takiej maty wynosi ponad 40 tys zł). Nagroda ta na pewno przysłuży się do przygotowań do kolejnych zawodów.

  Idąc za słowami p. Andrzeja Suprona:
  "Zapasy to wspaniała dyscyplina wyjściowa, która świetnie przygotowuje do innych sportów. Doskonały przykład stanowi lekkoatleta, multimedalista igrzysk olimpijskich Carl Lewis. Ten wybitny sprinter i skoczek w dal zaczynał właśnie od zapasów."
  Być może jeden z naszych uczniów kiedyś też będzie wielkim sportowcem.

  Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za serce, które włożyli w tę rywalizację, gratulujemy wspaniałego rezultatu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

  Reprezentacja szkoły:

  • Marta Antoszewska
  • Weronika Siwa
  • Jan Ślęczka
  • Piotr Marcinkowski
  • Michał Dudek
  • Jakub Szulc
  • Feliks Kucharski
  • Wit Piwecki

  Opiekun:
  Rafał Tucholski  Finałowy turniej szachowy "Edukacji przez Szachy w Szkole"

  20.06.2015 roku reprezentacja Naszej szkoły wzięła udział w II Turnieju Finałowym Ogólnopolskiego Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole", który odbył się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

  W trzech salach centrum konferencyjnego stadionu uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozegrali sześć rund systemem szwajcarskim. Uczestnicy turnieju rywalizowali w 6 grupach - klasy pierwsze, drugie i trzecie z podziałem na dziewczynki i chłopców. Suma zdobytych punktów przez każdego szachistę decydowała o miejscu w klasyfikacji drużynowej.

  W zawodach wzięło udział 356 dzieci z 71 drużyn, reprezentujący 62 szkoły. Nasza reprezentacja zajęła bardzo dobre 12 miejsce i zdobyła łącznie 80pkt.

  • Tadych, Olgierd 15pkt z 21, 7 miejsce
  • Gać-Mytych, Sara 10pkt, 10 miejsce
  • Woźniak, Paulina 14 pkt, 16 miejsce
  • Najmowicz, Hubert 14pkt, 17 miejsce
  • Wojtas, Helena 13pkt, 20 miejsce
  • Szczęsny, Igor 14pkt, 28 miejsce

  Zwyciężyli:

  • I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 Bogatynia
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 Ostrowiec Świętokrzyski
  • JIII miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 Suwałki

  Nauczyciel szachów:
  Damian Bartkowiak
  Rok szkolny 2014/2015

  Bieg Lwa

  24 maja uczestniczyliśmy w Biegu Lwa na dystansie półmaratonu. 8 uczniów naszej szkoły miało możliwość przebiec dystans 21 kilometrów sztafetą. Poradzili sobie z tym zadaniem świetnie. Zmiany odbywały się bezproblemowo, każdy potrafił rozłożyć swoje siły na 3,5 km. Z łącznym czasem 1 godzina 36 minut 26 sekund cała drużyna wbiegła na metę. Młodzi zawodnicy mogli odczuć atmosferę wielkiego święta biegania.

  Skład naszej sztafety:

  • Maria Albrecht
  • Zofia Rusche
  • Joanna Gabryelska
  • Karolina Rackowiak
  • Piotr Gerke
  • Arkadiusz Stolarski
  • Dawid Beszterda
  • Michał Kubala

  Opiekun młodych biegaczy:
  Borys Monastyrskyy  Ósmy raz w "Świetliku"

  17 marca 2015 odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" organizowanego przez Akademię Młodych Odkrywców pod Honorowym Patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  W tym roku szkolnym z testem konkursowym zmierzyło się 38 uczniów naszej szkoły: osiemnastu z klas II-III oraz dwudziestu z klas IV-VI. Wiemy nie od dziś, że "Świetlik" do łatwych nie należy. Trzeba mieć wiedzę z zakresu biologii, chemii, fizyki, geografii oraz nowinek techniki, aby "pokonać' wszystkie zadania.

  Niezmiernie miło nam poinformować, że dwoje uczniów otrzymało wyróżnienie. Są to: Natalia Patalas (kl. IIb) z wynikiem 75% - 54 punkty oraz Mikołaj Linden (kl. Vb) z wynikiem 76,88 % - 123 punkty.

  Gratulujemy i wszystkich zapraszamy za rok o tej samej porze.

  Szkolny koordynator konkursu
  Justyna Dąbrowska

  Przedstawiamy: Progi punktowe w VIII edycji

  Wyróżnienie, nagrodę lub nagrodę główną otrzymują dzieci, które uzyskały:

 • Klasa 1
 • wyróżnienie - 54 i więcej punktów
  nagroda - 64 i więcej punktów
  nagroda główna: 72 punkty

 • Klasa 2
 • wyróżnienie - 54 i więcej punktów
  nagroda - 64 i więcej punktów
  nagroda główna: 72 punkty

 • Klasa 3
 • wyróżnienie - 95 i więcej punktów
  nagroda - 115 i więcej punktów
  nagroda główna od 125 punktów

 • Klasa 4
 • wyróżnienie - 95 i więcej punktów
  nagroda - 115 i więcej punktów
  nagroda główna od 124 punktów

 • Klasa 5
 • wyróżnienie - 114 i więcej punktów
  nagroda - 137 i więcej punktów
  nagroda główna od 149 punktów

 • Klasa 6
 • wyróżnienie - 117 i więcej punktów
  nagroda - 139 i więcej punktów
  nagroda główna od 151 punktów

  Kangurowe sukcesy

  Po prawie dwumiesięcznym oczekiwaniu dotarły do szkoły wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". W naszej szkole konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wystartowało aż 50 uczniów.

  Miło nam poinformować, że 10 uczniów uzyskało znaczące wyniki i wypadli oni w tym konkursie szczególnie dobrze.

  Oto oni:
  1. Jagoda Wodniczak - kategoria Maluch - uzyskała wynik: bardzo dobry
  2. Helena Wojtas - kategoria Żaczek - wyróżnienie
  3. Hubert Najmowicz - kategoria Żaczek - wyróżnienie
  4. Zofia Mielcarek - kategoria Żaczek - wyróżnienie
  5. Julian Wodniczak – kategoria Maluch - wyróżnienie
  6. Karolina Gajdzińska – kategoria Maluch - wyróżnienie
  7. Wojciech Sobierajski – kategoria Maluch - wyróżnienie
  8. Mikołaj Kochanek – kategoria Maluch - wyróżnienie
  9. Mikołaj Linden – kategoria Beniamin - wyróżnienie
  10. Mateusz Ludwiczak – kategoria Beniamin - wyróżnienie
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Szkolny koordynator konkursu
  Katarzyna Kurowska  Ogólnopolski sukces młodych pasjonatów ORIGAMI

  W naszej szkole mamy wielu uczniów obdarzonych artystycznymi umiejętnościami. Są wśród nich miłośnicy origami czyli japońskiej sztuki składania papieru.

  W tym roku szkolnym wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Origami, organizowanym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Origami. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na indywidualnym wykonaniu płaskiego lub przestrzennego obrazu do tematu "Morza, jeziora, rzeki...". Siedem arcydziełek wykonanych przez naszych uczniów zostało wysłanych do Gliwic i... aż cztery z nich uzyskało uznanie komisji konkursowej!

  W kategorii dzieci klas pierwszych II miejsce otrzymała Maja Surma, a wyróżnienie organizatora: Nadia Bogajczyk. W kategorii klas II-III: wyróżnienie uzyskała Weronika Zgoła (kl. III). Młode artystki mogą być dumne ze swoich umiejętności, gdyż ich prace zostały docenione przez fachowców, instruktorów origami w Polsce.

  Gratulujemy wyobraźni i wytrwałości, tak potrzebnych przy tworzeniu sztuki origami.
  Życzymy sukcesów wszystkim pasjonatom sztuki origami.
  Jeśli jeszcze nim nie jesteś - spróbuj nim zostać!

  Magdalena Pudelska
  Opiekun uczestników konkursu  Dobry występ w powiecie

  W środę 29 kwietnia 2015 roku nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców udały się na finał powiatu w czwórboju lekkoatletycznym w Puszczykowie. Do rywalizacji przystąpiło prawie 20 szkół podstawowych z całego powiatu. Jest to wymagająca konkurencja w której skład wchodzą: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600/1000 metrów.

  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi chłopcy, którzy zajęli w ogólnej klasyfikacji IV miejsce. Warto dodać, że trzon reprezentacji to uczniowie klas piątych i czwartych. Większość szkół w swoich składach miała szóstoklasistów. Z kolei dziewczęta rywalizowały w składzie klas szóstych. Oczekiwania były wyższe, skończyło się na dobrym VIII miejscu.

  Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie: powiatpoznan.bho.pl

  Skład reprezentacji

  Chłopcy:
  • Miłosz Sawicki
  • Kamil Beszterda
  • Arkadiusz Stolarski
  • Jakub Polaczyk
  • Antoni Możdżeń
  Dziewczyny:
  • Joanna Gabryelska
  • Karolina Rackowiak
  • Maria Albrecht
  • Martyna Janas
  • Anna Jóźwik
  • Julia Miszczyszym

  Gratulacje za bardzo dobry wynik i godne reprezentowanie szkoły.

  Nauczyciele wychowania fizycznego:
  Mateusz Kwaśniewski i Borys Monastyrskyy  Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników

  Dwie drużyny półfinałowe reprezentujące naszą szkołę wzięły udział w ogólnopolskich zmaganiach konkursowych w Bibliotece Publicznej w Pniewach. Testy półfinałowe były pisane aż w 45 miejscach w Polsce. Zawodnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością cyklu opowiadań "Przygody Misia Uszatka" (klasy I-III) i "Misji profesora Gąbki" (klasy IV-VI). Uczestnicy uznali, że to były bardzo trudne testy, pełne podchwytliwych i szczegółowych pytań.

  Na wszystkich uczniów, którzy przeczytali co najmniej trzy książki w etapie szkolnym konkursu, czekała niespodzianka. Pojechali do Tarnowa Podgórnego na wyjątkowe zajęcia. Poznali bliżej funkcjonowanie biblioteki innej niż szkolna i wzięli udział w mini quizie czytelniczym. Za wielki trud włożony w przygotowania do Wielkiej Ligi oraz waleczną postawę podczas półfinału zostali nagrodzeni pięknymi książkami ufundowanymi przez gminną Bibliotekę Publiczną.

  Uczniom i ich czytającym rodzinom należą się serdeczne podziękowania za zaangażowanie we wspólne czytanie i przygotowanie do konkursu.
  Gratulacje dla wszystkich uczestników Wielkiej Ligi Czytelników!

  Zapraszamy do mini-galerii zdjęć z pobytu w Pniewach i Tarnowie Podgórnym.

  Magdalena Pudelska
  szkolny organizator konkursu  XIV Małe Konfrontacje 2015

  Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury w Lesznie zaprosiło młodzież szkolną do udziału w XIV Wojewódzkim Konkursie Literacko-Fotograficzno-Plastycznym - XIV Małe Konfrontacje 2015.

  Naszą szkołę reprezentowało czworo młodych artystów:
 • W dziedzinie fotografii: Emilia Bartczak i Albert Łapa, pod opieką artystyczną Barbary Gałężewskiej,
 • w dziedzinie plastyki: Martyna Kwaśnik i Antoni Woźniak pod opieką artystyczną Magdaleny Pudelskiej.
 • Z tej naszej Czwórki jesteśmy bardzo dumni. Wspaniałe prace! Szczególne wyróżnienie niewątpliwie należy się Albertowi Łapa, który w tym prestiżowym konkursie otrzymał wyróżnienie, a jego wspaniałe, nastrojowe, czarno-białe prace fotograficzne zostały wyeksponowane na wystawie w galerii "W Ratuszu" na Rynku w Lesznie.

  Musimy pamiętać o tym, że konkurencja jest ogromna, ponieważ w tegorocznej edycji konkursu udział wzięło aż 380 młodych twórców w trzech dziedzinach: plastyka, fotografia, literatura.
  No cóż, cieszymy się, i zbieramy siły na przyszły rok!

  Barbara Gałężewska
  Opiekun Młodych Artystów  Biegi przełajowe - Memoriał im. B. Szwarca

  15 kwietnia 2015 na terenach przy poznańskiej Malcie odbyły się biegi przełajowe - Memoriał im. B. Szwarca - II runda eliminacji do finału wojewódzkiego Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej W Biegach Przełajowych. W zawodach wzięli udział najlepsi biegacze naszej szkoły.
  Najlepiej dystans 1000 m przebiegła Zofia Rusche zajmując III miejsce w klasyfikacji Powiatowej.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Borys Monastyrskyy
  Nauczyciel Wychowania Fizycznego  Dyplom dla Weroniki

  Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Weroniki Kochanek.  Nagrody dla laureatów

  18 marca 2015 w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu laureaci konkursów organizowanych dla uczniów szkół podstawowych odebrali zaświadczenia i nagrody z rąk Wicewojewody Wielkopolskiego Pani Doroty Kinal i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Walkowiak. Młodzi, uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych zostali wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem spośród wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W tegorocznych konkursach uczestniczyło 33 301 uczniów z 945 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

  Tytuł laureata uzyskało: 40 uczniów z Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - wśród nich znalazła się Helena Kaczmarek - szóstoklasistka z naszej szkoły, 21 uczniów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i 11 uczniów z Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Udział uczniów w konkursach organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i otrzymanie tytułu laureata uprawnia na podstawie zaświadczenia:
 • do przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranego publicznego gimnazjum,
 • uzyskania celującej rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej,
 • laureatów konkursu języka polskiego i matematyki do zwolnienia z pierwszej części sprawdzianu po klasie szóstej.
 • Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów uświetniły występy uczniów z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Cieszę się, że wraz z Dyrektorem Szkoły - Panią Aleksandrą Kolendo mogłam towarzyszyć Helence Kaczmarek i jej mamie w tej miłej uroczystości.

  Naszej laureatce jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.

  Stanisława Janeczek
  nauczycielka języka polskiego  Turniej szachowy w Stęszewie

  W dniu 14 lutego 2015 10-osobowa grupa szachistów naszej Szkoły na zaproszenie klubu szachowego w Stęszewie uczestniczyła w turnieju szachowym.

  Wielka brawa dla naszych uczniów, którzy zdobyli drużynowo I miejsce w obu grupach, a każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do punktacji generalnej. Zawody przebiegały w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze, a uczestnicy turnieju często wymieniali między sobą spostrzeżenia po rozegranej partii. Zdarzało się, że dzieci po wygranej partii pocieszały swoich przeciwników.
  Poniżej przedstawiam szczegółowe wyniki:
  TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GRUPA A
  Grupa dziewczynek
  • Owoc Faustyna 4p
  • Owoc Aniela 4p
  • Wojtas Helena 3p
  Grupa chłopców
  • Tysowski Igor 6p
  • Sobierajski Wojtek 5p
  • Niemczal Wiktor 5p
  • Makiewicz Jan 4,5p
  • Siejak Łukasz 3,5p
  • Mizera Antoni 3p
  • Raniszewski Szymon 3p
  • Owoc Albert 2,5p
  • Rekowski Mateusz 2,5p
  • Gindera Dominik 1,5p
  • Suchora Sławomir 1,5p
  Szkoły:
 • I Szkoła Podstawowa w Lusowie
 • II Szkoła Podstawowa Salomea w Warszawie
 • II Szkoła Podstawowa w Daszewicach.
 • TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GRUPA B
  Grupa dziewczynek
  • Rozumek Paulina 7p
  • Rychlik Kornelia 2p
  • Szczeszek Ania 1,5p
  Grupa chłopców
  • Sawicki Miłosz 5p
  • Szczęsny Igor 4,5p
  • Kolski Jędrzej 4,5p
  • Młodzianowski Kacper 4,5p
  • Marciniak Kacper 4p
  • Zagórski Michał 4p
  • Baranowski Bartosz 3,5p
  • Kupiec Michał 3,5p
  • Majszak Kuba 3p
  • Przedwojski Karol 3p
  • Różczka Kuba 3p
  • Piasecki Stanisław 2,5p
  • Piasecki Antek 2,5p
  • Małecki Jan 2p
  Szkoły:
 • I Szkoła Podstawowa w Lusowie
 • II Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie
 • III Szkoła Podstawowa w Modrzu
 • Opiekun
  Damian Bartkowiak  Szachowa reprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w Finale Mistrzostw Województwa

  9 lutego 2015 roku szachowa reprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w Finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Szachach, które odbyły się w Zbąszyniu. W zawodach brały udział 48 szkół, które rozegrały turniej systemem komputerowym (szwajcarskim) z tempem gry 7 rund po 15 minut na każdego z zawodników.

  Na podium stanęły następujące szkoły: I miejsce SP 17 Kalisz, II miejsce SP 5 Ostrów Wielkopolski, III miejsce SP 46 Poznań. Młodzi szachiści z Lusowa podzielili 22 miejsce, wygrywając 3 mecze, jeden remisując i w 3 uznając się za pokonanych. Najwięcej punktów w drużynie zdobył Szymon Tadych (5pkt. z 7 partii).
  Skład reprezentacji:
  • Szymon Tadych, klasa Va
  • Miłosz Sawicki, klasa Va
  • Olgierd Tadych, klasa Ic
  • Julia Gawęcka, klasa Vb
  • Paulina Woźniak, klasa IIa

  Opiekun
  Damian Bartkowiak  Dobry występ Lusowa

  W styczniu 2015 reprezentacja klasy IV przystąpiła do XXV turnieju w halowej piłce nożnej o puchar Prezydenta Poznania, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz prezesa WZPN. Do rywalizacji w tym roczniku stanęło aż 14 drużyn z Wielkopolski, w tym większość szkół sportowych z Poznania.

  Do ostatniego meczu walczyliśmy o miejsce na podium. Bardzo dobra postawa bramkarza Oskara z kl IVb oraz strefa obrony Marcela N, Marcela K i Arkadiusza S. nie dopuszczała rywala do swojej bramki, czego wynikiem jest tylko 5 straconych goli. Inaczej trochę wyglądało to w strefie ofensywnej, momentami brak pomysłu na strzelenie bramki, a czasami wiele sytuacji podbramkowych, po których słupek czy poprzeczka ratowała przeciwników przed utratą gola.

  W tym turnieju mieliśmy dużo remisów, tak więc parę cennych punktów uciekło. Tym właśnie rządzi się piłka nożna, lepsza gra podczas spotkania nie zawsze wiąże się ze zdobyciem 3 pkt. Na koniec jeszcze zasłużona pochwała: podczas konkursu rzutów karnych nasz bramkarz Oskar wygrał całą rywalizację broniąc wszystkie strzały zawodników będących w tym czasie na turnieju.

  Gratulacje dla naszych chłopców za dobre miejsce pośród tylu szkół, pamiętając o tym, że wiele szkół to szkoły o profilu sportowym - piłkarskim.

  Tabela wyników:

  Reprezentacja:
  • Oskar Piechaczyk
  • Marcel Nawrocki
  • Marcel Korczyński
  • Maciej Miszczyszyn
  • Arkadiusz Stolarski
  • Mateusz Wolny
  • Wit Piwecki
  • Kacper Wysocki

  Rafał Tucholski:
  Opiekun zespołu  Szkoła z Lusowa mistrzem... Poznania!!!

  Od połowy listopada w hali SP 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu trwa rywalizacja w 25 turnieju szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Poznania, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

  W grudniu do rywalizacji przystąpili uczniowie klas piątych. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Wszystkie zespoły grały trzy rundy "każdy z każdym" po 10 minut mecz. Każda drużyna rozegrała 18 spotkań, tak więc zwycięstwo nie mogło być przypadkiem. Końcówkę rozgrywek znakomicie zagrali nasi reprezentanci pokonując na finiszu rywali z SP 51, wyprzedzając ich w tabeli. Bezpośredni pojedynek w ostatniej kolejce 2:1 dla SP Lusowo.

  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Woźniak z SP 34, a najlepszym bramkarzem Piotr Zgoła z SP Lusowo. Najskuteczniejszy piłkarz to Mateusz Namysł z SP 51 I, który zdobył 23 gole. We wszystkich zmaganiach na listę strzelców wpisało się 40 zawodników, strzelono 193 bramki.

  Końcowa tabela klas piątych:

  Reprezentacja SP Lusowo:
  • Piotr Zgoła
  • Miłosz Sawicki
  • Mariusz Danielewski
  • Arkadiusz Stolarski
  • Mateusz Ludwiczak
  • Kacper Ratajczak
  • Jakub Polaczyk
  • Bartosz Baranowski
  Gratulacje za ogromny sukces!!!

  Opiekun zawodników:
  Mateusz Kwaśniewski  Konkurs plastyczny

  Dzieci z grupy a wraz 0a z wychowawcą na przełomie listopada i grudnia wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy pod hasłem "Miś z łebkiem w gwiazdach". Podczas zajęć wykonały piękne prace w zespołach 3-osobowych. Jedna grupa zdobyła wyróżnienie za wykonaną przez siebie pracę plastyczno-techniczną. Dzieci otrzymały nagrody - pluszowe misie wraz z dyplomem.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Katarzyna Piotrowicz
  Wychowawca klasy 0a  Mikołajkowy Turniej Szachowy

  W dniu 6 grudnia 2014 grupa uczniów Koła Szachowego wybrała się na Mikołajkowy Turniej Szachowy do Lubonia. W zawodach wzięło udział łącznie 27 młodych ludzi w wieku od 6 do 12 lat.

  Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszej szkoły: Szymon Tadych z klasy Va był najlepszym juniorem do lat 12, Igor Szczęsny z klasy IIb dlat 10, Paulina Woźniak z klasy IIa zwyciężyła w kategorii dziewcząt pokonując w ostatniej rundzie utytułowaną zawodniczkę z Ostrowa Wlkp. Patrycje Kowalewską.

  Wszystkim uczestnikom wyjazdu serdecznie gratuluję i do zobaczenia na kolejnym.

  Szczegółowe wyniki:

  Nauczyciel szachów:
  Damian Bartkowiak  "Z Podwórka na Stadion"

  W ostatnie dni listopada najbardziej wytrwali i zapaleni adepci piłki nożnej z klas IV-V oraz II-III wzięli udział w półfinałach powiatu w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion".

  Mroźna pogoda ani przez chwilę nie przeszkadzała naszym zawodnikom w turnieju. Rozgrywki rozegrano systemem "każdy z każdym" który na końcu wyłaniał mistrza. Dla młodszej grupy sam udział był nie lada przeżyciem dla większości był to ich pierwszy turniej w którym reprezentowali swoją szkołę. Drużyna z kl IV – V w klasyfikacji końcowej zajęła 3 miejsce, a ich koledzy pionu młodszego miejsce 5. To były fajne turnieje, brawa dla naszych walecznych uczniów.

  W kategorii U-10 do finału zakwalifikowały się zespoły z Buku i Dopiewa.
  W kategorii U-12 do finału zakwalifikowały się zespoły ze Swarzędza i Koziegłów.

  Gratulujemy!!!

  Składy II-III:
  • Antoni Dudek
  • Maurycy Majewski
  • Adrian Eksner
  • Jakub Pietrucki
  • Kacper Wysocki
  • Maciej Wesołowski
  • Julian Wodniczak
  • Piotr Marcinkowski
  • Michał Przybylski
  • Kamil Szczechowiak
  Składy IV-V:
  • Piotr Zgoła
  • Mateusz Ludwiczak
  • Miłosz Sawicki
  • Mariusz Danielewski
  • Kacper Ratajczak
  • Arkadiusz Stolarski
  • Bartosz Baranowski
  • Maciej Miszczyszyn
  • Marcel Korczyński
  • Marcel Nawrocki
  • Antoni Ślęczka
  • Oskar Piechaczyk

  Opiekunowie:
  Rafał Tucholski i Mateusz Kwaśniewski  Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Warcabach

  Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego dla Szkół Podstawowych w Warcabach odbyły się 25.11.2014 w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Bninie koło Kórnika.

  Rozegrano dwa oddzielne turnieje dla dziewcząt i chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 2×10 minut na zawodnika. W turnieju wystąpiło blisko 70 zawodników z 18 szkół. Szkołę Podstawową z Lusowa reprezentowali następujący uczniowie: Paulina Woźniak, Julia Gawęcka, Karolina Rackowiak, Szymon Tadych, Bartosz Baranowski, Jakub Polaczyk. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła bardzo dobre trzecie miejsce. Najlepszy indywidualny wynik uzyskał Szymon Tadych, który uzyskał 5 pkt z 7 partii.

  Klasyfikacja końcowa:
  • 1. SP Radzewo
  • 2. SP 2 Puszczykowo
  • 3. SP Lusowo
  • 4. SP Dąbrowa
  • 5-6. SP Kostrzyn, SP Stęszew
  • 7-8. SP 1 Swarzędz, SP 1 Luboń
  • 9. SP Czerlejno
  • 10. SP 4 Swarzędz
  • 11. SP 2 Mosina
  • 12. SP 2 Luboń
  • 13-14. SP Modrze, SP 3 Luboń
  • 15. SP Przeźmierowo
  • 16. SP Kleszczewo
  • 17. SP Brzeźno
  • 18. SP Jeziorki

  Nauczyciel szachów:
  Damian Bartkowiak  Mistrzostwa Powiatu i Rejonu w drużynowym tenisie stołowym chłopców

  Reprezentacja naszej szkoły w składzie Mariusz Danielewski i Szymon Tadych rywalizowała w Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w drużynowym tenisie stołowym.

  29 października zajęliśmy miejsce w pierwszej czwórce Mistrzostw Powiatu w Pecnie, co dało awans do Finału Rejonu Poznań – Teren Wschód. Zawody odbyły się w Niechanowie 4 listopada. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Po zaciętych pojedynkach nasi chłopcy zajęli VII miejsce.

  Gratulacje dla uczestników za godne reprezentowanie naszej szkoły.

  Mateusz Kwaśniewski
  Opiekun tenisistów  Mistrzostwa Powiatowe w Szachach

  Dnia 12.11.2014 w Bninie koło Kórnika drużyna szachistów naszej szkoły w składzie: Szymon Tadych Va, Olgierd Tadych Ic, Miłosz Sawicki Va, Julia Gawęcka Vb oraz Paulina Woźniak IIa zdobyła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Szachach. Drużyna tym samym awansowała do etapu wojewódzkiego.
  Serdeczne gratulacje.

  Nauczyciel szachów:
  Damian Bartkowiak


  Szczegółowe wyniki:


  Kolarstwo

  19 września w parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym odbył się tradycyjny wyścig na rowerach górskich organizowanych dla uczniów szkol podstawowych i gimnazjum gminy Tarnowo Podgórne i Powiatu Poznańskiego. Uczniowie naszej szkoły licznie stawili się na starcie i dzielnie walczyli na trudnej trasie kolarskiej.

  Wyniki rywalizacji:

  Wyniki

  Na mecie wszyscy otrzymali poczęstunek od organizatorów i mogli zjeść smaczną grochówkę.

  Opiekunowie startujących uczniów:
  Borys Monastyrskyy i Mateusz Kwaśniewski  Czwartki lekkoatletyczne

  Na przełomie września i października uczniowie naszej szkoły z kl IV-VI uczestniczyli w dużej imprezie sportowej w Poznaniu na stadionie Olimpii. Zawody te mają na celu propagowanie lekkiej atletyki, zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego, rozbudzanie zainteresowań sportowych młodych ludzi. Najlepsi lekkoatleci z całej Polski spotkają się w finale w Warszawie.

  "Czwartki lekkoatletyczne" bo tak nazywają się te zawody łączą ze sobą konkurencje techniczną (skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką palantową) oraz konkurencję biegową (bieg na 60m, 300m, 600m, 1000m). Każdy z zawodników miał do wyboru po jednej z konkurencji. Naszą szkołę w ciągu trzech czwartków reprezentowało 22 uczniów. Występ naszej młodzieży należy do udanych z pośród wielu szkół przeważnie z Poznania nasza ekipa dwudziestokrotnie stawała na podium. Wielkie gratulacje dla zawodników i zawodniczek.

  Udział brali:
  1. Joanna Gabryelska kl. VI
  2. Julia Miszczyszyn kl. VI
  3. Zofia Rusche kl. VI
  4. Antoni Możdzeń kl. VI
  5. Piotr Gerke kl. VI
  6. Kacper Eksner kl. VI
  7. Anna Jóźwik kl. VI
  8. Zofia Gaca kl. VI
  9. Arkadiusz Stolarski kl. V
  10. Jakub Polaczyk kl. V
  11. Mikołaj Linden kl. V
  12. Michał Kubala kl. V
  13. Urszula Sołtysiak kl. V
  14. Kamil Beszterda kl. IV
  15. Marcel Nawrocki kl. IV
  16. Inez Nawrocka kl. IV
  17. Gabriela Stanisławiak kl. IV
  18. Wojciech Mróz kl. IV
  19. Maciej Miszczyszyn kl. IV
  20. Karolina Rackowiak kl. VI
  21. Maria Albrecht kl. VI

  Borys Monastyrskyy, Rafał Tucholski i Mateusz Kwaśniewski  Czworo laureatów!

  Jak co roku nasi uczniowie licznie zaangażowali się w Ogólnopolską Kampanię "Trzeźwy Umysł", której celem jest profilaktyka i edukacja młodego pokolenia. Jedną z propozycji było rozwiązanie zadań dotyczących dyscyplin sportowych. Uczniowie wykazali się tu nie lada wiedzą. Sporo chętnych wzięło także udział w plastyczno - literackim konkursie pod hasłem "Mój czas", wykonując ciekawe prace ukazujące to, w jaki sposób spędzają czas wolny.

  Uczestnikom ze Szkoły w Lusowie przyznano aż cztery nagrody.

  Laureatami zostali: Małgorzata Linkowska, Weronika Zgoła, Amelia Bera i Maurycy Majewski.

  Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

  Karolina Bera  Rok szkolny 2013/2014

  "Świetlik"

  Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” cieszy się ogromną popularnością. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 20 tys. uczniów ze szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 23 dzieci z klas II-IV.

  Wyróżnienie otrzymali:
 • Zofia Rusce kl. Va
 • Mikołaj Linden kl. IVb
 • Piotr Zalewski kl. IVb
 • Gratulujemy wszystkim mając na uwadze dużą skalę trudności konkursu, w którym poruszane są zagadnienia z zakresu biologii, geografii, chemii, fizyki i nowinek technicznych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do grona "świetlikomaniaków" dołączą pierwszoklasiści.

  Szkolny koordynator konkursu
  Justyna Dąbrowska


  III miejsce w zbiórce makulatury

  Wraz z końcem roku rozstrzygnął się nasz szkolny konkurs zbiórki makulatury. Wszystkie klasy zebrały ponad 19 ton makulatury. Razem uratowaliśmy 331 i pół drzewa. Na pierwszym miejscu uplasowała się klasa 3b, na drugim - Ib, a trzecie zajęła IVb. Nagrodą dla klas znajdujących się na podium było sadzenie drzew, które odbyło się w czwartek 26 czerwca, po apelu podsumowującym szkolne sukcesy.

  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do naszego konkursu i tak wytrwale zbierali makulaturę. To dzięki Wam jako szkoła zajęliśmy III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy" organizowanym przez firmę Stena Recycling, z którą współpracujemy od trzech lat.

  Opiekun konkursu
  Justyna Dąbrowska


  Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego

  25 czerwca 2014 uczennica klasy pierwszej Weronika Kochanek zajęła III miejsce w finale XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego w Warszawie.

  Serdecznie gratulujemy!


  Matematyczne sukcesy

  W czwartek 26 czerwca, podczas apelu podsumowującego pracę w kończącym się roku szkolnym wręczyliśmy dyplomy oraz nagrody biorącym udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur bez granic". Bardzo dobry wynik (II miejsce) uzyskał Mikołaj Linden, natomiast wyróżnienia (III miejsce) zdobyli: Szymon Kaczmarek, Mateusz Ludwiczak, Agata Szramka, Antoni Kolendo, Mateusz Frankiewicz, Wojciech Sobierajski, Karolina Gajdzińska oraz Julian Wodniczak.

  Nasi uzdolnieni matematycy wzięli również udział w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży "Matematyka Innego Wymiaru". Najwyższy wynik w szkole: 10. miejsce w kraju, 2. w województwie, a 1. w powiecie zajął drugoklasista Julian Wodniczak. Wyróżnienia otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, którzy zajęli od 1-10 miejsca. Są to: Wojciech Sobierajski, Michał Olejnik, Patrycja Piasna, Antoni Kolendo, Kacper Wąsik, Mikołaj Linden, Szymon Tadych, Maria Albrecht, Adam Zawadzki, Szymon Kaczmarek.

  Serdecznie gratulujemy naszym uczniom. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich sukcesów, czego szczerze im życzymy i trzymamy kciuki.

  Nauczyciele matematyki
  Katarzyna Kurowska i Beata Zgoła  "Śledztwo" - młodzi aktorzy z naszej szkoły rozbawiają widzów

  Przedstawienia czerwcowe uczniów z "Koła Teatralnego" to już tradycja naszej szkoły. W tym roku dwukrotnie zaprezentowaliśmy spektakl pt. "Śledztwo".

  15 czerwca na deskach Teatru Nowego w Poznaniu zgromadzeni widzowie mogli się roześmiać i wzruszyć oglądając naszych artystów. Występ w tym szacownym teatrze był dla nich ogromnym przeżyciem. Emocje towarzyszyły również widzom: "Śledztwo" - opowieść o wnuczkach poszukujących okularów dla ukochanej babci - wzruszało i rozbawiało zarazem. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.

  Nie inaczej było 24 czerwca, w którym to dniu ubarwiliśmy sesję Rady Gminy w Tarnowie Podgórnym. Zgromadzeni w sali Gminnego Ośrodka Kultury radni mogli być dumni z naszych energicznych i wyrazistych uczniów. Zadowolenie widzów z nawiązką wynagrodziło nam ogromny wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia.

  Małgorzata Mielcarek, Gabriela Polak i Antoni Możdżeń  Wręczenie nagród w konkursie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych

  29 maja 2014 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie nasza uczennica z kl. IVa Julita Pachucka odebrała z rąk dr Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych dyplom oraz nagrodę za uzyskanie tytułu laureata w ogólnopolskim konkursie na komiks na temat ochrony prywatności i danych osobowych. Julita otrzymała także dyplom oraz nagrodę specjalną od Ministra Administracji i Cyfryzacji. Wydarzeniem towarzyszącym seminarium była wystawa prac konkursowych.

  Julicie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  W imieniu całej społeczności szkolnej
  Beata Zgoła - szkolny koordynator  Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Czwórboju

  13 maja uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym.

  W tym roku z VI kl. uczestniczyło tylko 3 uczniów. Pozostała część składu to uczniowie kl. IV - V. Zawody zostały potraktowane jako sprawdzian przed Mistrzostwami gminy kl. V, które odbędą się 10 czerwca w Tarnowie Podgórnym. Z kl. VI bardzo dobry występ zaliczyła Joanna Czekalska plasując się na 5 miejscu indywidualnie. Z kl. IV-VI wszyscy zawodnicy pokazali się z dobrej strony, co daje nam dobre prognozy przed zawodami w Tarnowie Podgórnym. Trochę pechowo ułożyły się zawody dla najlepszej zawodniczki z kl. V Joanny Gabryelskiej, która podczas drugiej konkurencji w biegu na 60m doznała kontuzji i nie brała udziału w dwóch następnych konkurencjach.

  Szerszą relacje z zawodów możecie Państwo uzyskać wchodząc na stronę:
  www.juveniapuszczykowo.pl

  Reprezentacja szkoły:
  1. Joanna Czekalska kl. VI
  2. Weronika Bochnak kl V
  3. Joanna Gabryelska
  4. Julia Miszczyszyn
  5. Maria Albrecht
  6. Dominik Ludwiczak kl. VI
  7. Mateusz Ludwiczak kl. IV
  8. Arkadiusz Stolarski Kl. IV
  9. Kacper Eksner kl. V
  10. Antoni Możdzeń kl. V
  11. Bruno Kaczmarek kl. V

  Rafał Tucholski i Mateusz Kwaśniewski
  nauczyciele wychowania fizycznego


  Hity na konkursie

  16 maja trzynastu rozśpiewanych uczniów pojechało do Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, aby wziąć udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Rozśpiewani, roztańczeni i w wybornych humorach młodsi i starsi reprezentanci naszej szkoły szybko zawładnęli sceną.

  Julia Mróz (kl. VI) poruszyła publiczność swoją wersją "Natural Woman", Weronika Bochnak (kl. VI) ze stoickim spokojem i charyzmą zaśpiewała a'capella utwór "Cups", akompaniując sobie... plastikowym kubkiem, a Antoni Możdżeń (kl. V) wykonał "Apologize" w wersji, która na długo pozostanie w pamięci zebranym.

  Prezentację talentów pionu młodszego rozpoczęły dziewczyny z kl. III (Wiktoria Harabasz, Inez Nawrocka, Julia Dunowska, Gabriela S), które radośnie podziękowały wszystkim piosenką "Thank You Very Much". Zuzanna Grześkowiak (kl. III) nie tylko pięknie zaśpiewała "Move In The Right Direction", ale jeszcze odtańczyła samodzielnie przygotowaną choreografię. Jako ostatnia zaprezentowała się grupa pierwszoklasistów, którzy wytańczyli i wyśpiewali swoją energiczną piosenką "Rain, rain" III miejsce w konkursie.

  Wszystkie występy były na wysokim poziomie i po raz kolejny udowodniły, że nasza szkoła jest naprawdę Szkołą Odkrywców Talentów.

  Sebastian Wróbel
  Opiekun młodych Wokalistów  Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie dla uczniów na komiks lub animację na temat ochrony prywatności i danych osobowych

  Miło nam poinformować, że praca naszej uczennicy Julity Pachuckiej z klasy 4a zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych "Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli"

  Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych poprzez twórcze przedstawienie swoich przemyśleń na ten temat oraz wyłonienie laureatów wśród uczniów szkół, którzy wykażą się wiedzą i kreatywnością z zakresu tej tematyki. Przedmiotem oceny były prace opowiadające krótką historię o fikcyjnym bohaterze, przygotowane w formie komiksu lub animacji komputerowej na ww. temat.

  Julicie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  W konkursie wzięły udział prace Marii Albrecht z Va, Miłosza Łasińskiego z IVa i Piotra Zgoły z IVa.

  Beata Zgoła
  szkolny koordynator projektu  Konkurs Złota Żabka

  Nasi uczniowie lubią myśleć - wystarczy tylko postawić przed nimi niekonwencjonalne zadania.

  "Złota Żabka" od 14 lat inspiruje uczniów i nauczycieli zadaniami wymagającymi wyobraźni, kreatywności i umiejętności myślenia. Udział w konkursach jest zabawą połączoną z intelektualnym wyzwaniem.

  W tym roku szkolnym uczeń klasy VIb Szymon Kaczmarek reprezentował naszą szkołę w konkursie "Złota Żabka" w dwóch dziedzinach: matematyce oraz języku polskim i literaturze. Nasz szóstoklasista zajął 25 miejsce (na 3199 uczestników) w dziedzinie matematyki, natomiast 62 (na 3254 uczniów) w dziedzinie języka polskiego i literatury.

  Serdecznie gratulujemy Szymonowi uzyskania wysokich wyników i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

  W imieniu Dyrektora i wszystkich nauczycieli
  Beata Zgoła i Stanisława Janeczek


  Awans Szymona Tadycha do finału Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach

  W dniach 12-13 kwietnia zostały rozegrane na Politechnice Poznańskiej Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach. Zawodnicy rozegrali 7 partii systemem szwajcarskim, tempem gry 60 minut na zawodnika.

  W grupie chłopców do lat 12 duży sukces osiągnął Szymon Tadych zajmując 3 miejsce na 32 startujących szachistów.
  Serdecznie gratulujemy Szymonowi awansu.

  Szczegółowe wyniki.

  Damian Bartkowiak
  Opiekun Szachistów  XXIV Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

  W hali Szkoły Podstawowej nr 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu dwa tygodnie przed feriami zimowymi oraz dwa tygodnie po feriach, 9 drużyn z powiatu poznańskiego wzięło udział w XXIV Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o puchar Prezydenta Poznania, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

  Do rywalizacji przystąpiły głównie szkoły sportowe o profilu piłkarskim. Nasi chłopcy z kl. III bardzo dobrze zaprezentowali się podczas rozgrywek, do samego końca walczyli o miejsce medalowe. Tylko z dwiema drużynami przegrali w dwumeczu (SP 34 Poznań - gospodarze oraz SP 51 Mistrz rozgrywek). Trochę słabo zaczęliśmy rundę rewanżową przegrywając z drużynami z dołu tabeli, ale potem z meczu na mecz było coraz lepiej.

  Pierwszy turniej naszych trzecioklasistów dobiegł końca. Teraz chłopcy z niecierpliwością czekają na kolejną edycje zawodów i konfrontację z najlepszymi szkołami z Poznania.

  Gratulacje dla chłopców!

  1. Oskar Piechaczyk kl III - bramkarz
  2. Antoni Kolendo - kl III
  3. Maciej Miszczyszyn - kl III
  4. Marcel Nawrocki - kl III
  5. Marcel Korczyński - kl III
  6. Antoni Ślęczka - kl III
  7. Mateusz Wolny - kl III
  8. Kacper Wysocki - kl II
  9. Maksymilian Kłosek

  Rafał Tucholski
  opiekun drużyny


  Kolejny sukces Weroniki Kochanek!

  Szczególnie przyjemnie jest nam poinformować o godnym podziwu sukcesie uczennicy klasy Ia, która zdobyła pierwsze miejsce podczas Regionalnego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego w Poznaniu. Cieszymy się z dotychczasowych wyników Weroniki i trzymamy kciuki za jej kolejne osiągnięcia recytatorskie.

  Dyplom dla Weroniki Kochanek

  Ogólnopolski konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

  Na konkurs plastyczny "Ikony popkultury, portret człowieka kina i jego legendy" organizowany corocznie przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu nadesłano 759 prac z całej Polski.

  Wysoki poziom artystyczny portretu "Johnny Depp - ekscentryczne wcielenie" wykonanego przez Roksanę Dreżewską z klasy VIb został doceniony przez profesjonalne jury składające się z artystów plastyków.

  Praca uzyskała wyróżnienie w postaci zakwalifikowania jej do wystawy pokonkursowej. Cieszymy się razem z Roksaną i serdecznie gratulujemy talentu plastycznego!

  Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

  Magdalena Pudelska

  A oto wypowiedź Roksany.
  "Wybrałam aktora J. Deppa ponieważ jest moim ulubionym aktorem, zagrał w wielu dobrych filmach np. „Edward Nożycoręki” czy „Alicja w Krainie Czarów”. Wszystkie filmy, w których zagrał zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Z wszystkich postaci, które grał wybrałam Szalonego Kapelusznika ponieważ, moim zdaniem, był wtedy najlepiej ubrany i ucharakteryzowany oraz była to jego najlepsza rola.
  Wzięłam udział w tym konkursie ponieważ zaciekawił mnie jego tytuł i stwierdziłam, że rysowanie mojego ulubionego aktora sprawi mi przyjemność. Narysowałam portret pastelami, bo uwielbiam nimi pracować.
  Kiedy dowiedziałam się, że zostałam wyróżniona miałam ochotę skakać po całej klasie. Nadal jestem szczęśliwa, cieszę się, że moja praca zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej. Jestem z siebie bardzo zadowolona."
  Roksana Dreżewska


  Gratulacje dla Zuzanny!

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Zuzanna Janiec zdobyła II miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Młodych Recytatorów, który odbył się w poniedziałek 25.11.2013 w GOK "Sokół" w Czerwonaku.

  Jury w składzie: Joanna Szalbierz-Kędzierska, Michał Kocurek oraz Marek Cyris miało duży problem z wyborem najlepszych recytatorów, ponieważ prezentacje utworów poetyckich i prozatorskich przygotowanych przez reprezentantów gmin powiatu poznańskiego stały na najwyższym poziomie.
  Nasza szóstoklasistka przygotowała na finał wiersz W. Szymborskiej "Chmury" oraz fragment "Doliny Muminków w listopadzie" autorstwa T. Janson. Zuzanna poradziła sobie znakomicie, czego efektem jest zdobycie medalowego miejsca.
  Wszyscy finaliści otrzymali w nagrodę książki i pamiątkowe dyplomy.

  Zuzannie serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  Stanisława Janeczek
  nauczycielka języka polskiego  Brązowy medal Miłosza Sawickiego

  W dniu 15 listopada 2013 w Bninie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego w warcabach. Do zawodów zgłoszono 51 uczniów z 18 szkół podstawowych. Przeprowadzono dwa turnieje warcabowe dla 21 dziewcząt i 30 chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 2x10 minut.

  Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:
  Julia Gawęcka klasa IV b
  Jakub Polaczyk klasa IV a
  Miłosz Sawicki klasa IV a
  Bartosz Baranowski klasa IV a

  Najlepiej z całej czwórki wypadł Miłosz Sawicki, który zajął trzecie miejsce. Miłosz do końca zawodów walczył o jak najlepsze miejsce ale przegrana w ostatniej rundzie ze zwycięzcą turnieju pozbawiała go pierwszego miejsca. W klasyfikacji drużynowej chłopców nasza reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce.
  W grupie dziewcząt Julia Gawęcka zajęła dobre dziesiąte miejsce.

  Serdeczne gratulacje!

  Wyniki drużynowe chłopców - runda 7:

  Wyniki drużynowe chłopców

  Damian Bartkowiak
  opiekun wyjazdu


  Brązowy medal szachistów

  W dniu 12.11.2013 odbyły się w Kórniku Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach powiatu poznańskiego.
  Reprezentacja naszej szkoły w składzie Szymon Tadych, Miłosz Sawicki, Bartosz Baranowski oraz Julia Gawęcka zajęła bardzo dobre trzecie miejsce.

  Na starcie stanęło dwanaście drużyn w cztero osobowym składzie. Rozegrano siedem rund, tempem gry po piętnaście minut na zawodnika. Medale i dyplomy ufundowane przez SZS Wielkopolska wręczała Pani Anna Rauk. Zawody odbyły się w sportowej atmosferze.

  Po przyjeździe z Mistrzostw reprezentanci otrzymali serdeczne gratulacje od Pani Dyrektor Aleksandry Kolendo.

  Szczegółowe wyniki:

  Damian Bartkowiak
  opiekun szachistów  Lekcja na przyszłość w tenisie stołowym!

  W piątek 25 października w Radzewie rozegrany został finał Powiatu Poznańskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Podstawowych w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2013/2014. W zawodach udział wzięło 12 szkół z 11 gmin. Grano systemem rosyjskim (do 2 przegranych). Wszystkie pojedynki przebiegały w sportowej atmosferze. VII miejsce wywalczyli Wiktor Uznański i Szymon Tadych.

  Klasyfikacja końcowa:
  1. SP Mrowino (gm. Rokietnica) - Awans Rejon Poznań Teren - Zachód
  2. SP Chludowo (gm. Suchy Las) - Awans Rejon Poznań Teren - Wschód
  3. SP nr 1 Luboń (gm. Luboń) - Awans Rejon Poznań Teren- Zachód
  4. SP Paczkowo (gm. Swarzędz) - Awans Rejon Poznań Teren-Wschód
  5. SP Szczodrzykowo (gm. Kórnik)
  6. SP Jeziorki (gm. Stęszew)
  7. SP Lusowo (gm. Tarnowo Podgórne)
  8. SP Komorniki (gm. Komorniki)
  9. SP Radzewo (gm. Kórnik)
  10. SP Kostrzyn (gm. Kostrzyn)
  11. ZS Krosno (gm. Mosina)
  12. SP nr 2 Puszczykowo (gm. Puszczykowo)
  Gratulacje dla wszystkich uczestników.

  Opiekun zespołu:
  Mateusz Kwaśniewski  Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców - finał

  9 października 2013 roku reprezentacja SP Lusowo w składzie: Weronika Bochnak, Joanna Gabryelska, Maria Albrecht, Martyna Janas, Karolina Rackowiak, Borys Nowakowski, Łukasz Przyślewicz, Bruno Kaczmarek, Mateusz Bąk, Maciej Miszczyszynwzięła udział w Finałach Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. Po emocjonujących zmaganiach nasi zawodnicy wócili z zawodów w Kórniku z V lokatą.

  Gratulujemy dobrego występu na basenie!

  Klasyfikacja końcowa:
  1. SP Koziegłowy - 2:44,09
  2. SP 1 Kórnik - 2:58,66
  3. SP Suchy Las - 3:09,47
  4. SP 2 Puszczykowo - 3:14,94
  5. SP Lusowo - 3:18,84
  6. SP 5 Swarzędz - 3:20,87
  7. SP Przeźmierowo - 3:22,87
  8. SP 1 Luboń - 3:39,00
  9. SP Rokietnica - 3:40,47
  10. SP Szczodrzykowo - 3:45,72
  11. SP 2 Kórnik - 3:52,35
  12. SP Pobiedziska-Letnisko - 4:13,65
  13. SP Radzewo - 5:21,62
  14. SP 4 Swarzędz - 3:55,56

  Borys Monastyrskyy
  Nauczyciel wychowania fizycznego


  "Niektórzy lubią poezję"

  Według naszej noblistki "będzie tych osób chyba dwie na tysiąc".
  Okazuje się jednak, że jest ich znacznie więcej.

  W sobotę 26 października w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony wierszom Wisławy Szymborskiej. Patronatem honorowym objął go Burmistrz Miasta Luboń.
  Wzięło w nim udział około 70 młodych recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu poznańskiego. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych - starszej i młodszej.
  Czas oczekiwania na werdykt jury wypełniła część artystyczna, na którą złożyły się popisy wokalne i recytatorskie uczniów lubońskiego gimnazjum. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

  Reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal: Antoni Możdżeń z klasy Va zajął III miejsce, natomiast szóstoklasistka Zuzanna Janiec zdobyła wyróżnienie.
  Bardzo dobre występy miały za sobą również Aleksandra Sternal i Gabriela Polak.

  Gratulujemy naszym młodym recytatorom i życzymy im kolejnych sukcesów.

  Stanisława Janeczek
  opiekun uczestników konkursu  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych

  16.10.2013 na terenie poznańskiej Malty uczniowie reprezentujący naszą szkolę wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

  Na dystansie 1000 m nasi uczniowie rywalizowali z najlepszymi przedstawicielami wszystkich szkół z powiatu poznańskiego. Występy naszych podopiecznych były bardzo dobre, a walka na trasie trwała do samego końca. Joanna Gabryelska zajęła w klasyfikacji końcowej wysokie 9 miejsce na 85 startujących zawodników, niestety zabrakło jej trochę szczęścia, gdyż do finału wojewódzkiego kwalifikowało się pierwszych 6 biegaczy. Brawa należą się również pozostałym uczestnikom: Julii Miszczyszyn, która zajęła 18 miejsce, Zofii Rusche - miejsce 37 oraz Kacprowi Eksnerowi - miejsce 38.

  W zawodach tych, na dystansie 2000 m brali udział nasi absolwenci reprezentujący Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym. Kamil Janas był 15 pośród 91 startujących, Wojciech Nowak 23 na mecie, a Maksymilian Rońda ukończył bieg z 76 lokatą. Im też należą się gratulacje.

  Opiekun młodych sportowców:
  Rafał Tucholski  Wyróżnione fantastyczne zwierzęta

  11 października pojechałyśmy do Mosiny na VIII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski.
  W Mosińskim Domu Kultury spotkało się 81 uczestników, z czego połowa to byli uczniowie szkół podstawowych z 8 gmin powiatu poznańskiego: Czerwonaka, Dopiewa, Komornik, Kórnika, Mosiny, Puszczykowa, Swarzędza, Stęszewa i Tarnowa Podgórnego. Byłyśmy pełne obaw, gdyż przed konkursem nieznane było hasło zadania rzeźbiarskiego. Po ogłoszeniu tematu "Fantastyczne zwierzę" odetchnęłyśmy z ulgą. "Ale super! Zrobię jednorożca!" - pomyślała Joasia. W tym momencie pełne pomysłów były też Karolina i Zuza. Przez dwie godziny każda z nas lepiła z gliny fantastycznego zwierzaka własnego pomysłu.

  Podczas narady jury razem z wszystkimi uczestnikami turnieju zostałyśmy zaproszone na smaczny poczęstunek. Po godzinie obrad werdykt był gotowy. Jury w składzie Anna Słonka-Moskwa prezes Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy, Emilia Bogucka rzeźbiarka, Joanna Janecka-Rembowska sekretarz, przyznało trzy nagrody i sześć wyróżnień w kategorii uczniów szkół podstawowych. Joasi i Karolinie udało się znaleźć w gronie wyróżnionych uczestników!

  Cieszymy się z naszego udanego startu w turnieju rzeźbiarskim. Atmosfera zmagań konkursowych była wyjątkowo miła. Zachęcamy koleżanki i kolegów do udziału w następnej edycji mosińskiego turnieju za rok.

  Joanna Czekalska, Karolina Molenda, Zuzanna Zaciera
  uczennice klasy VIa

  Zdjęcia pobrane ze strony Mosińskiego Ośrodka Kultury na Facebooku. Tam też można zobaczyć więcej zdjęć z Turnieju Rzeźbiarskiego.


  Nagrody w ogólnopolskim konkursie "Bańkowice mydlane"

  27 września 2013 pojechałyśmy do Radomska po odbiór nagrody w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Plastycznym "Bańkowice mydlane" dotyczącym ilustracji wiersza Wandy Chotomskiej.

  Podczas uroczystej gali obejrzałyśmy wystawę pokonkursową wszystkich wyróżnionych prac. Potem miałyśmy zaszczyt poznać Panią Ewę Chotomską, córkę autorki wiersza. W imieniu poetki Pani Ewa podziękowała dzieciom za przepięknie wykonane prace oraz życzyła wszystkim, aby fantazja, "która jest od tego, aby bawić się na całego" zawsze nam towarzyszyła. Następnie nadeszła upragniona chwila - wręczenie nagród. To był naprawdę bardzo miły dzień.

  Serdecznie dziękujemy opiekunowi konkursu, Pani Aleksandrze Piernikowskiej za pomoc i wskazówki w przygotowaniu naszych prac.

  Emilia Bartczak i Małgorzata Mielcarek
  uczennice klasy Va  Mistrzostwa powiatu i gminy Tarnowo Podgórne w MTB

  Zapraszamy do zajrzenia na stronę www gminy Tarnowo Podgórne o sukcesach naszych uczniów na rowerowych mistrzostwach naszej gminy i powiatu, kóre odbyły się w pod koniec września:
  www.tarnowo-podgorne.pl/aktualnosc/artykul/szkolne-mtb  Rok szkolny 2012/2013

  Wyróżnienie w tarnobrzeskim finale

  XVIII konkurs piosenki "Wygraj Sukces" - 2300 uczestników, eliminacje wstępne w 60 miastach, eliminacje regionalne w 15 ośrodkach i wreszcie 3-dniowy finał aż w odległym Tarnobrzegu.

  Do przeglądu po raz pierwszy przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Lusowie od razu osiągając ogromny sukces. Przez gęste sito eliminacji przebrnęły dwie uczennice naszej szkoły - Aleksandra Marcinkowska z klasy VIc i Julia Mróz z klasy Vb, które dostały się do ścisłego finału w Tarnobrzegu.
  Obie dziewczyny podczas finałowego występu zaprezentowały się doskonale, co można było podziwiać podczas internetowej transmisji "na żywo" przeprowadzonej przez Tarnobrzeski Ośrodek Kultury. Uznanie w oczach jury uzyskała Julia Mróz, która swoim wykonaniem "Meluzyny" z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej wyśpiewała wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie.

  "Wygraj sukces" - wyróżnienie dla Julii Mróz

  Bartosz Melosik
  Opiekun uczestniczek konkursu  Wyniki "Świetlika"

  W marcu b.r. odbył się test Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik", do którego przystąpiło 27 uczniów naszej szkoły z klas III - VI. Test konkursowy był uwieńczeniem czasochłonnych przygotowań, które polegały na wykonaniu i zaprezentowaniu przez uczniów różnorodnych doświadczeń w czasie lekcji przyrody.

  W tym roku zabawy było, co nie miara. Uczniowie wykonywali klepsydrę, pokazywali magiczne sztuczki z kostkami, konserwowali jabłko za pomocą soli, konstruowali wahadła i zegar słoneczny. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego zaraz po przebudzeniu jesteśmy wyżsi niż wieczorem i jaką masę udźwignie jajo?

  Po długich dwóch miesiącach oczekiwań, wyniki konkursu wreszcie są!
  Oto ci, którym "poszło" najlepiej.

  ImięNazwiskoKlasaLiczba punktówNagroda
  LidiaMusiała4b117,33 (91,67%)nagroda
  FranciszekJurasz6c141,33 (88,33%)wyróżnienie
  AntoniMożdżeń4a112,00 (87,50%)wyróżnienie
  JoannaGabryelska4a107,67 (84,11%)wyróżnienie
  RafałKrólak6b132,00 (82,50%)wyróżnienie
  MaksymilianBrodowicz6c122,67 (76,67%)wyróżnienie
  DominikaRebelka6a120,00 (75,00%)wyróżnienie

  Gratulujemy!
  Jesteśmy z Was dumni!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prezentacji doświadczeń.

  Pełne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" 2013

  Nauczyciele przyrody
  Justyna Dąbrowska i Aneta Kurowska  Julka w finale!

  Z Wielkopolskich Eliminacji Regionalnych Konkursu Piosenki "Wygraj sukces" awans do finału uzyskała Julia Mróz w klasy Vb. W tarnobrzeskim finale wykona piosenkę "Meluzyna", którą wszyscy znamy bardzo dobrze z filmu "Podróże Pana Kleksa". Tym samym Julia dołączyła do Oli Marcinkowskiej z klasy 6c, która awans do finału uzyskała już wcześniej. Finałowe przesłuchania odbędą się w odległym Tarnobrzegu w dniach 13 - 15 czerwca 2013.

  Życzymy dziewczętom wspaniałych wykonań i zdobycia Grand Prix Festiwalu!

  Bartosz Melosik
  Opiekun uczestników konkursu  II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym na ilustrację do poezji!

  W dniu 27.04.2013 odybyło się posiedzenie jury V Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wiersza Wandy Chotomskiej "Bańkowice mydlane". Jury wyłoniło 97 laureatów spośród 2302 prac plastycznych, które napłynęły na konkurs. W swojej kategorii wiekowej nasza uczennica Emilia Bartczak zajęła II miejsce, a jej koleżanka Małgorzata Mielcarek otrzymała wyrożnienie.

  Nagrody rzeczowe, katalog oraz dyplomy zostaną wręczone na uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej w dniu 27.09.2013 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Na spotkanie z laureatami przybędzie poetka pani Ewa Chotomska.

  Aleksandra Piernikowska
  Opiekun uczestników konkursu  Śpiewali angielskie piosenki

  8 maja w Szkole Podstawowej w Dąbrówce odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej.

  Uczniowie z naszej szkoły, którzy zwycięsko przeszli wcześniejszy casting w Lusowie, pojechali zaprezentować się przed publicznością i jury z wielu szkół naszej i ościennych gmin. Nie speszyło ich to jednak wcale, i mistrzowsko zaprezentowali swoje wersje znanych piosenek angielskiej estrady.

  Z klas I - III naszą szkołę reprezentował jeden zespół (Inez Nawrocka, Wiktoria Harabasz i Julia Dunowska) oraz dwoje solistów: Wojciech Mróz i Zuzanna Grześkowiak. Z kolei z pionu starszego sceną zawładnęli: Magdalena Danielewska, Julia Mróz oraz duet: Alicja Talaśka i Wiktoria Melerowicz. Przyszłe gwiazdy piosenki dały porządnego "czadu", a Wojtek Mróz swoją interpretacją "A Spider's In The Box" wywalczył drugie miejsce.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu - już w przyszłym roku!

  Sebastian Wróbel
  Opiekun uczestników konkursu  Sukces Oli Marcinkowskiej w Czaplinku

  W związku z wycieczką klas VI, rozpoczynającą się w dniu Wielkopolskich Eliminacji Regionalnych konkursu "Wygraj Sukces", aż do dalekiego Czaplinka musiała wyjechać Aleksandra Marcinkowska z klasy VIc, aby spróbować swoich sił w drugim etapie tego prestiżowego konkursu. Nasza Ola, po wspaniałym występie znalazła się doborowym gronie 5 piosenkarzy, którzy uzyskali awans do Finału XVIII Konkursu Piosenki "Wygraj sukces" i wystąpią w dniach 13-15 czerwca w koncertach finałowych w Tarnobrzegu.

  Życzymy Oli sukcesu również w ostatnim etapie zmagań!

  Opiekun:
  Bartosz Melosik


  Mamy powody do dumy!

  W "Złotej Żabce" - Konkursie w Dziedzinie Matematyki oraz w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego brali udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych miasta Poznania oraz powiatów: poznańskiego, gnieźnieńskiego, średzkiego, wrzesińskiego i wolsztyńskiego.

  W mroźny poranek, w sobotę 23 marca 2013 do Swarzędza przyjechało 291 uczniów spełniających kryteria uczestnictwa w drugim etapie. Były to osoby, które nie lubią się nudzić, myślą, szukają nowych wyzwań i sposobów na rozwijanie swoich matematycznych lub polonistycznych zainteresowań.

  Wyniki drugiego etapu poznaliśmy w sobotę 27 kwietnia br. Gala wręczenia nagród miała niezwykle uroczystą oprawę: zaproszono 80 najlepszych uczniów (spośród 11088 biorących w tym roku udział w obu konkursach) wraz z nauczycielami i opiekunami, przedstawicieli miejscowych władz, prasy, radia oraz sponsorów. Uczniowie, ich nauczyciele i organizatorzy usłyszeli wiele ciepłych słów oraz gratulacji. Życzono im też dalszej owocnej pracy.

  Dumą napawają nas osiągnięcia uczniów naszej szkoły:
  Szymona Kaczmarka z klasy Vb, który zajął V miejsce (na 2411 uczestników rozwiązujących zadania z matematyki)
  oraz Maksymiliana Brodowicza z klasy VIc - 16 miejsce (wśród 2926 rozwiązujących test polonistyczny).

  Obu chłopcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  Opiekunowie:
  Stanisława Janeczek i Beata Zgoła  Wywiad z Laureatką - uczennicą SP w Lusowie

  Dnia 27 marca 2013 roku w auli poznańskiej Szkoły Muzycznej odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń i nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Interdyscyplinarnych. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica Dominika Rebelka z klasy VIa.

  Gabrysia Polak: Jak się czuje laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego?
  Dominika Rebelka: Bardzo się cieszę, że udało mi się uzyskać ten tytuł. Jestem też zadowolona z tego, że sprawdzian szóstoklasistów mam już za sobą.
  G: Jak wyglądały przygotowania do konkursu?
  D: Na przerwach spotykałam się z moją nauczycielką od przyrody - panią Justyną Dąbrowską i rozwiązywałam różne zadania.
  G: Które zadanie w etapie finałowym sprawiło Tobie najwięcej trudności?
  D: Test nie należał do najłatwiejszych. Poziom trudności był wysoki. Nie potrafię też do końca określić, które zadanie było najtrudniejsze.
  G: Co doradziłabyś osobom, które przygotowują się do finałowych etapów prestiżowych konkursów?
  D: Na pewno trzeba poświęcić temu dużo czasu i energii oraz podejść do tego poważnie.
  G: Jesteś miłośniczką przyrody. Która z jej dziedzin jest Tobie najbliższa?
  D: Myślę, że biologia. Interesuję się zwierzętami i roślinami.
  G: Czy poza przyrodą masz inne zainteresowania?
  D: Kocham fotografować przyrodę. Lubię też sport.
  G: A jaka jest Twoja ulubiona dyscyplina sportowa?
  D: Preferuję gry zespołowe, szczególnie piłkę nożną i koszykówkę.
  G: Czy myślałaś już o zawodzie, który chciałabyś wykonywać w przyszłości?
  D: Tak myślałam, ale nie chciałabym tego zdradzać. Nie jestem bowiem pewna, czy na pewno to chcę robić w przyszłości.
  G: Dziękuję za rozmowę.
  D: Ja również dziękuję.

  Wywiad z laureatką przeprowadziła Gabriela Polak klasy Va  Finał Konkursu Poezji Frankofońskiej

  W sobotę 20 kwietnia br. w pięknych wnętrzach Pałacu Staszica w Warszawie odbył się finał 31 Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Francuskiej. Tradycyjnie konkurs ten wspiera Ambasada Francji oraz Minister Edukacji Narodowej.

  Konkurs jest otwarty dla młodych miłośników języka francuskiego i literatury francuskojęzycznej z całej Polski. Co roku do eliminacji zgłasza się ponad 3000 dzieci i młodzieży, do etapu międzyszkolnego w 13 regionach w Polsce kwalifikuje się ok. 300 uczestników, zaś do finału dociera ok. 30 najlepszych recytatorów. Spośród nich wyłaniani są laureaci konkursu (w kategoriach szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) oraz przyznawane są wyróżnienia.
  W jury zasiadają znane osobistości świata kultury i nauki: Fabienne Drout-Lozinski (Radca Kulturalny Ambasady Francji), Justyna Bacz-Kazior (piosenkarka, lektorka j. francuskiego), Jolant Zając (profesor,wykładowca Instytutu Romanistyki UW), Hanna Stankówna-Lisowska (aktorka, małżonka Patrona Konkursu).

  Uczennica naszej szkoły Weronika Kochanek z oddziału "0a", po wielkim sukcesie i zdobyciu pierwszego miejsca w eliminacjach regionalnych, które odbyły się 9 marca w Poznaniu, miała zaszczyt reprezentować naszą szkołę, gminę i cała Wielkopolskę podczas finału w Warszawie. Z ogromną przyjemnością informujemy, iż będąc najmłodszą uczestniczką konkursu i startując w najbardziej rozpiętej wiekowo grupie, zdobyła wyróżnienie za interpretację wiersza "Les moustiques".

  Jesteśmy pewni, że o Weronice jeszcze nie raz usłyszymy. Cieszymy się z ogólnopolskiego sukcesu naszej małej uczennicy.

  Dyrektor szkoły i nauczyciele  Wyśpiewany sukces Julii

  Reprezentanci SP Lusowo po raz kolejny wzięli udział w gminnym przeglądzie piosenki "Rozśpiewana gmina". Nagrodą dla wyróżnionych w tegorocznej edycji były warsztaty prowadzone przez przewodniczącą jury, znaną poznańską wokalistkę, uczestniczkę telewizyjnych programów "X-Factor" i "Mam talent" – Martę Podulkę.

  Ogromne wrażenie zrobił na jurorach i publiczności występ Julii Mróz z klasy Vb, która już jako laureatka przeglądu będzie miała możność uczestniczenia w warsztatach.
  Gratulacje!

  Bartosz Melosik
  Opiekun chórku szkolnego  Wygraj sukces

  Poznański Dom Kultury "Stokrotka" był w tym roku miejscem eliminacji wstępnych XVIII Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces".

  Po raz pierwszy do konkursu przystąpili również uczniowie naszej szkoły. Wobec bardzo dużej liczby uczestników (przeszło 70 osób) przewidywane na dwie piosenki prezentacje zostały skrócone do jednego utworu. Wśród tak licznego grona młodych piosenkarzy do Eliminacji Regionalnych Konkursu awans uzyskały Aleksandra Marcinkowska z klasy VIc i Julia Mróz z klasy Vb.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.

  Bartosz Melosik
  nauczyciel muzyki  Kozłowali i rzucali w Międzychodzie

  26 marca 2013 roku w Hali widowiskowo - sportowej w Międzychodzie odbył się finałowy turniej Rejonu Zachód Szkół Podstawowych w Koszykówce Chłopców. Reprezentacja SP Lusowo, rozegrała dwa mecze z najsilniejszymi zespołami zachodniej części województwa Wielkopolskiego, wygrywając jeden mech i przegrywając drugi. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce i na tym etapie zakończyliśmy udział w rozgrywkach.

  Naszą Szkołę reprezentowali:
  1. Igor Tylkowski
  2. Filiep Bauwens
  3. Kacper Hozakowski
  4. Maksymilian Brodowicz
  5. Patryk Grządzelewski
  6. Sebastian Stachowski
  7. Michał Słomiński
  8. Piotr Marszał
  9. Piotr Krzepkowski
  10. Dominik Ludwiczak
  11. Mateusz Marcinkowski
  12. Kacper Filipek


  Opiekun zespołu:
  Borys Monastyrskyy  Laury dla Moniki

  Polska, ojczyzna, patriotyzm - to słowa, wokół których skupione były prezentacje młodych recytatorów, którzy w sobotę 06.04. brali udział w finale I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Patriotycznej.

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Monika Sztukiewicz zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Szóstoklasistka zachwyciła jury swoją interpretacją utworu Stanisława Balińskiego "Ojczyzna Chopina".

  Monice serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów.

  Stanisława Janeczek
  opiekun konkursu recytatorskiego

  Mamy Laureatkę!

  Dnia 8 marca odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, który zakończył tegoroczną edycję konkursów organizowanych przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty.
  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica Dominika Rebelka z kl. VIa została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.

  Gratulujemy Ci Dominiko! Jesteśmy pod wrażeniem Twojej wiedzy, zaangażowania i uporu w dążeniu do celu.

  W imieniu dyrekcji i nauczycieli
  Justyna Dąbrowska - nauczyciel przyrody


  "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród"

  Taki tytuł nosi I Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej zorganizowany przez Wydawnictwo Król Maciuś I.

  W przesłuchaniach półfinałowych, które odbyły się w sobotę 16.03.2013 brało udział pięcioro uczniów naszej szkoły i aż czworo z nich zakwalifikowało się do finału:
 • Dominika Hultajska z klasy Ia
 • drugoklasista Piotr Ławniczak
 • Julia Gawęcka z IIIa
 • oraz szóstoklasistka Monika Sztukiewicz
 • Młodym recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas finału konkursu , który odbędzie się w Poznaniu w sobotę 06.04.

  Stanisława Janeczek
  opiekun konkursu


  Szachiści w Finale

  W dniu 12 lutego 2013 został rozegrany w Zbąszyniu Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Szachach Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:
  Bruno Rushe, Jędrzej Ferenc, Szymon Tadych, Julia Gawęcka, Karolina Rackowska.

  W zawodach wzięło udział 48 szkół, a nasza szkoła zajęła ostatecznie, dobre, dzielone 22 do 26 miejsce. Indywidualnie najlepiej wypadł Jędrzej Ferenc, który uzyskał 4,5 pkt. z 7 partii na pierwszej szachownicy.

  Pierwsze miejsce zajęła ZSP Zbąszyń, drugie Dwujęzyczna POL-ANG Prywatna, trzecie miejsce SP 5 Ostrów WLKP.

  Opiekun Szachistów
  Damian Bartkowiak  Finał Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Szkół Podstawowych w Koszykówce Chłopców

  7 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Plewiskach odbył się finałowy turniej Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Szkół Podstawowych w Koszykówce Chłopców. Reprezentacja szkoły w Lusowie zajęła 2 miejsce i awansowała do rozgrywek na poziomie wojewódzkim.

  Naszą Szkołę reprezentowali:
  1. Tylkowski Igor
  2. Bauwens Filiep
  3. Hozakowski Kacper
  4. Brodowicz Maksymilian
  5. Grządzelewski Patryk
  6. Stachowski Sebastian
  7. Słomiński Michał
  8. Marszał Piotr
  9. Krzepkowski Piotr
  10. Magiera Mikolaj
  11. Ludwiczak Dominik
  12. Dziubała Krzysztof
  13. Marcinkowski Mateusz
  14. Gromada Patryk


  Opiekun zespołu:
  Borys Monastyrskyy  Koszykówka - I miejsce w półfinałach Powiatu Poznańskiego

  Miło nam poinformować, że reprezentacja chłopców naszej szkoły w piłce koszykowej zajęła I miejsce w Półfinałach Powiatu Poznańskiego. W zawodach uczestniczyły trzy zespoły Szkół Podstawowych Dopiewo (organizator), Suchy Las oraz Lusowo. Z drużyną z Dopiewa walka trwała do ostatniej sekundy, po niezbyt udanych pierwszych dwóch kwartach 2:8 udało nam się w końcówce wygrać 12:11. Trochę inaczej ułożył się mecz z Suchym Lasem, w którym już na samym początku byliśmy stroną dominującą pokonując pewnie przeciwnika 28:8.
  7 marca będziemy rywalizować z najlepszymi drużynami szkół podstawowych w powiecie.

  Gratulujemy!

  Skład reprezentacji SP Lusowo:
  1. Igor Tylkowski kl VI
  2. Filiep Bauwens kl VI
  3. Sebastian Stachowski kl VI
  4. Michał Słomiński kl VI
  5. Piotr Krzepkowski kl VI
  6. Maksymilian Brodowicz kl VI
  7. Piotr Marszał kl VI
  8. Patryk Grządzielewski kl VI
  9. Kacper Hozakowski kl VI
  10. Dominik Ludwiczak kl V

  Opiekun zespołu:
  Rafał Tucholski  Chwała Bohaterom

  Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

  W Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie trwa wystawa prac plastycznych uczniów szkół podstawowych z Wielkopolski zgłoszonych na konkurs

  "Chwała Bohaterom - Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 oczami najmłodszych"

  Wśród nagrodzonych znalazła się praca ucznia naszej szkoły.

  Miłosz Łasiński zajął II miejsce

  w kategorii klas trzecich szkół podstawowych z Wielkopolski. Gratulujemy Miłoszowi i wszystkim wyróżnionym dzieciom!

  Od 16 lutego 2013 r. w muzeum wyeksponowane będą prace należące tylko do uczniów naszej szkoły. Na konkurs zgłoszonych zostało ponad 80 rysunków wykonanych przez nasze dzieci z klas I-VI.

  Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

  Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć na stronie internetowej organizatora konkursu - www.wiaralecha.pl


  Mamy finalistów!

  Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w gronie finalistów konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu znalazło się troje uczniów naszej szkoły:

 • Aleksandra Marcinkowska z kl. VIc - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.
 • Dominika Rebelka - uczennica kl. VIa - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
 • Franciszek Jurasz - uczeń kl. VIc - finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
 • Mocno trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w ostatnim etapie konkursu.

  Stanisława Janeczek


  Trzecie miejsce w konkursie pt. "W powiat z klasą..."

  Uczniowie klasy Vb zdobyli III miejsce w konkursie pt. "W powiat z klasą..." zorganizowanym przez powiat poznański. Zdaniem konkursowym było przygotowanie folderu przedstawiającego ścieżkę turystyczną po swojej gminie. W wyniku burzliwych dyskusji oraz spacerów z aparatem fotograficznym po Lusowie powstała praca pt. "Lusowo małe terenem, wielkie sercem".
  Uczestników konkursu nagrodzono upominkami w postaci gadżetów z logo powiatu poznańskiego.

  Czas wspólnie spędzony przy opracowaniu ścieżki turystycznej był dobrą zabawą, a sporządzona przez piątoklasistów praca na pewno zachęci do zwiedzania najbliższej okolicy.

  "Lusowo małe terenem, wielkie sercem"

  Wychowawca:
  Beata Zgoła


  Spotkanie z poezją religijną

  17 listopada odbył się III etap I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała"". W trzecim etapie udział wzięli uczniowie, którzy przeszli pomyślnie październikowe eliminacje: Amelia Zielińska, Wojciech Mróz, Monika Sztukiewicz oraz Kajetan Stachowiak.

  Przesłuchania rozpoczęły się o godz.8:45 i trwały do godz.11:00. Młodzież - tak jak 27 października prezentowała psalmy i wiersze o tematyce religijnej. Przed ogłoszeniem wyników odbyło się spotkanie z poznańskimi poetami - panią Jolantą i Stanisławem Szwarcami, którzy zapoznali młodzież ze swoją twórczością. Finałowe spotkanie z poezją religijną zakończyło się sukcesem dla Kajetana Stachowiaka, który zdobył wyróżnienie.
  Gratulujemy!

  Marlena Maciąg i Aleksandra Romczyk


  Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Poznańskiego w szachach

  Nasze drużyna szachowa dziewcząt i chłopców odniosła duży sukces na igrzyskach powiatowych, które odbyły się w w SP Kórnik. Chłopcy zajęli I miejsce a drużyna dziewcząt uplasowała się na VI miejscu. W punktacji łącznej nasze drużyny zajęły III miejsce!
  Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy!

  Podsumowanie - pełne wyniki zawodów


  Młodzi plastycy znowu na podium

  W sobotę 17.11 wyjechaliśmy z Rodzicami i Panią Anetą Kurowską do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Odbyło się tam wręczenie nagród w XIV edycji konkursu plastycznego pt. "Pod nogami, nad głowami, wszędzie w lesie ich spotykamy" organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej WPN w Jeziorach.

  Spośród 940 uczestników wybrano 6 najlepszych prac w grupie klas młodszych i tyle samo w pionie starszym oraz przyznano wiele wyróżnień. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny potwierdzili swoje talenty plastyczne i zdobyli zaszczytne miejsca:
  Roksana Dreżewska z klasy Vb - I miejsce
  Zuzanna Janiec z klasy Vb - IV miejsce
  Mateusz Wróż z klasy Va - wyróżnienie
  Joanna Czekalska z klasy Va - wyróżnienie
  Konrad Kamiński z klasy Va - wyróżnienie
  Amadeusz Ferenc z klasy Vb - wyróżnienie

  Po uroczystym wręczeniu nagród czekały na nas niespodzianki - słodki poczęstunek, gry i zabawy, ognisko oraz spacery w pięknym parku. Myślę, że nigdy nie zapomnimy tego uroczystego dnia.

  W imieniu młodych artystów:
  Zuzanna Janiec


  Srebrny medal szachistów

  W dniu 12.11.2012 rozegrane zostały w Kórniku Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Szachach Szkół Podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jędrzej Ferenc, Bruno Rusche, Szymon Tadych oraz Julia Gawęcka zdobyła srebrny medal i awansowała do ścisłego finału Mistrzostw Wielkopolski.

  Na starcie stanęło dwanaście drużyn w czteroosobowych składach. Rozegrano siedem rund, tempem gry po piętnaście minut na zawodnika. Medale i dyplomy ufundowane przez SZS Wielkopolska wręczała Pani Anna Rauk. Zawody odbyły się w sportowej atmosferze.

  Po przyjeździe z Mistrzostw reprezentanci otrzymali serdeczne gratulacje Dyrektora Szkoły Pani Aleksandry Kolendo.

  Damian Bartkowiak


  Religijne strofy

  Aż 300 miłośników żywego słowa brało udział w pierwszym etapie I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej, który odbył się 27 października 2012 r. w Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Do finału, spośród 6 uczniów naszej szkoły zakwalifikowali się: Wojciech Mróz, Kajetan Stachowiak, Monika Sztukiewicz i Amelia Zielińska.

  Gratulujemy!  Marlena Maciąg i Aleksandra Romczyk


  Plastyczno - ekologiczne zwycięstwo!

  Uczniowie klasy 6c zostali zwycięzcami konkursu "Ekologiczny dom ogrzewany gazem ziemnym" zorganizowanego przez spółkę G.EN. Gaz i Energia S.A.

  Zadanie konkursowe polegało na grupowym wykonaniu modelu budynku mieszkalnego, z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Uczniowie klasy 6cpod opieką p. Magdaleny Pudelskiej i przy wsparciu wychowawcy p. Stanisławy Janeczek zdobyli I miejsce i wygrali przenośny zestaw multimedialny dla szkoły o wartości 10 000 zł netto oraz indywidualne cenne upominki.

  Koncepcja domu powstała po ekscytującej "burzy mózgów", która zaowocowała wieloma pomysłami. W wyniku dalszej wspólnej pracy młodym uczestnikom konkursu udało się w atrakcyjny sposób zaprezentować swoja wiedzę z dziedziny ekologii. Model drewnianego domu został wyposażony w pojemniki do segregacji odpadów, kompost, kolektory słoneczne, elektrownię wiatrową i trzcinową oczyszczalnię ścieków. Jego mieszkańcy mają możliwość korzystania z rowerów, a czas wolny mogą spędzać na zielonym tarasie lub wśród drzew rosnących wokół domu. Dom jest ogrzewany gazem ziemnym, o czym świadczy kwasoodporny wkład umieszczony w kominie oraz skrzynka z gazomierzem z logo firmy G.EN.

  Serdecznie gratulujemy!  Magdalena Pudelska


  Finał Mistrzostw Powiatu w pływaniu drużynowym

  8 października 2012 roku wzięliśmy udział w Finale Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Pływaniu Drużynowym. Chłopcy i dziewczęta pokonywali na przemian jedną długość basenu tzn. 25 metrów w formie sztafety pływackiej. Zawody odbyły się na pływalni "OAZA" w Kórniku. Nasi reprezentacji zajęli III miejsce w klasyfikacji końcowej na 14 startujących zespołów.

  Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Koziegłowy
  2. SP Suchy Las
  3. SP Lusowo

  Skład reprezentacj:

  1. Julia Miszczyszym kl IV
  2. Martyna Janas kl IV
  3. Weronika Nowakowska kl V
  4. Joanna Gabryelska kl IV
  5. Weronika Bochnak kl V
  6. Borys Nowakowski kl V
  7. Jan Antoszewski kl V
  8. Jan Jabłoński kl V
  9. Łukasz Prześlewicz kl V
  9. Michalak Piotr kl VI

  Nauczyciel wychowania fizycznego:
  Borys Monastyrskyy  Rok szkolny 2011/2012

  Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
  "Zaprezentuj strój ludowy twojego regionu"

  W kwietniu został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, organizowany przez szkołę Podstawową nr 31 w Katowicach pt. "Zaprezentuj strój ludowy twojego regionu". Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy o regionie - małej ojczyźnie oraz uwrażliwianie na wartości kulturowe i tradycje własnego regionu. Do udziału w konkursie zaproszone zostały wszystkie dzieci uczęszczające do szkół podstawowych w całym kraju.

  Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 49 placówek z całego kraju. Nadesłano 241 barwnych i ciekawych prac, w których wykorzystano różne materiały. Galerię wszystkich prac można było oglądać przez kilka dni w szkole w Katowicach.

  Jury oceniające prace było zaskoczone ich ilością, różnorodnością i wysokim poziomem. W kategorii klas I - III przyznano 3 nagrody i 4 wyróżnienia, a wśród klas IV - VI 3 nagrody i 1 wyróżnienie.

  Nasza uczennica Martyna Chojnacka z klasy IVA uzyskała drugie miejsce w konkursie! Martyna wykonała piękną pracę przedstawiającą damski i męski strój szamotulski. Nagrodzone dzieło w formacie A3 zrobione było pracochłonną techniką wyklejanki z kuleczek krepiny.
  Martyna otrzymała od organizatorów konkursu dyplom oraz nagrodę.

  Serdecznie gratulujemy!

  Magdalena Pudelska


  Mistrzostwa Powiatu (półfinały) Szkół Podstawowych w Unihokeju
  Przeźmierowo - 15.03.2012

  Nasza reprezentacja zajęła III miejsce w powiecie.

  Skład reprezentacji:
  1. Joanna Płócienniczak kl. V
  2. Weronika Bochnak kl. IV
  3. Joanna Czekalska kl. IV
  4. Aleksandra Marcinkowska kl. VI
  5. Maria Majchrzak kl. VI
  6. Marika Chwiałkiewicz kl. VI
  7. Dominika Witajewska kl. VI
  8. Klaudia Majorczyk kl. VI
  9. . Zuzanna Goderska kl. VI


  Monika Sztukiewicz najlepsza!

  XIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne przebudzenie" okazała się szczęśliwa dla naszej piątoklasistki - Moniki Sztukiewicz. Po zwycięstwie w eliminacjach gminnych przyszło jej zmierzyć się w piątek 30.03.2012 w Murowanej Goślinie z reprezentantami innych szkół powiatu poznańskiego.

  Jury konkursu pod przewodnictwem Jerzego Hamerskiego doceniło mistrzowską interpretację "Ptasiego radia" Juliana Tuwima i przyznało naszej uczennicy I miejsce w grupie klas IV - VI.

  Monice serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  Stanisława Janeczek


  Konkurs plastyczny "Kot" - rozstrzygnięty!

  Na konkurs plastyczny "Kot" do Wrocławia nadesłano 3234 prace z całej Polski. Nasza szkoła przekazała 13 prac uczniów z klas 0 - VI.
  Jury, w którego skład wchodzili profesjonalni artyści plastycy przyznało nagrody i kwalifikacje do wystawy pokonkursowej.
  Rzeźba kota wykonana w glinie przez Weronikę Bryl, uczennicę klasy 5b, została wybrana na wystawę, a następnie wzięła udział w aukcji charytatywnej. Dochód z niej został przeznaczony na wrocławskie Schronisko dla Zwierząt.
  Weronice gratulujemy sukcesu i cieszymy się z tego, że jej praca wspomogła zwierzęta.
  Zachęcamy do udziału w kolejnym wrocławskim konkursie "Świat dinozaurów". Szczegóły podane zostaną w kwietniu.

  Magdalena Pudelska

  Uczennica SP Lusowo finalistką Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego!

  27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 89 w Poznaniu odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego dla uczniów gmin: Pobiedziska, Czerwonak, Kleszczewo, Kórnik, Murowana Goślina, Komorniki i Tarnowo Podgórne.
  Naszą szkołę reprezentowali:
  Adam Mańczak, Gabriela Polak, Aleksandra Marcinkowska, Dominika Rebelka, Claire Jankowska, Klaudia Lanska, Hanna Konopka i Zuzanna Wojtukiewicz.

  Zadania, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom do łatwych nie należały - tylko 13 uczniom udało się osiągnąć minimum punktowe. Wśród nich znalazła się czwartoklasistka Gabriela Polak, która uzyskała 32 punkty i będzie reprezentować naszą szkołę dnia 3 marca podczas finału.

  Na uwagę zasługują również wyniki Hanny Konopki (28 pkt.) i Aleksandry Marcinkowskiej (28 pkt.), którym niewiele zabrakło, aby znalazły się wśród najlepszych młodych humanistów w Wielkopolsce.

  Opiekun uczestników konkursu:
  Michał Kokorzycki

  Powiatowy Konkurs Młodych Recytatorów "Jesienna zaduma" w Czerwonaku
  Gabriela Polak z klasy IVa - III miejsce
  Kolejne zwycięstwo młodych artystów z Lusowa

  Uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej w Lusowie corocznie wyjeżdżają na zajęcia organizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach.

  Po zwiedzeniu muzeum i przejściu leśnej ścieżki dydaktycznej wszyscy uczestnicy zajęć biorą udział w konkursie plastycznym. Hasłem ubiegłorocznej edycji były "Cztery pory roku w Wielkopolskim Parku Narodowym".
  Wyniki konkursu, na który wpłynęło ponad tysiąc prac z całej Wielkopolski, okazały się dla nas bardzo satysfakcjonujące.
  Tegorocznym zwycięzcą został uczeń klasy Vc - Kacper Filipek,
  Aleksander Wiszniowski z Vb zajął VI miejsce, natomiast Bruno Rusche z Vc uzyskał wyróżnienie.

  Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz kalendarze,w których znalazły się reprodukcje ich prac.

  Uroczystość wręczenia nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyła się w sobotę 19.11.2011 w Jeziorach. Uczestniczyli w niej wszyscy nagrodzeni, ich rodzice oraz nauczyciele i wychowawcy.
  Naszym laureatom serdecznie gratulujemy zwycięstwa a wszystkim uczniom życzymy sukcesów w tegorocznych konkursach plastycznych.


  Wychowawca klasy Vc
  Stanisława Janeczek  Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Podstawowych w szachy dziewcząt i chłopców
  Drużynowo zajęliśmy 7 miejsce w powiecie.

  Zestawienie wyników


  "Zachowaj trzeźwy umysł" - konkursy organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej
  Laureatką konkursu "Rosnę - Myślę - Dbam" została Olga Soboczyńska
  Laureatką konkursu "Biegnijmy razem" została Adrianna Badzińska
  XIII Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej - finał powiatu poznańskiego w drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców
  Nasza reprezentacja zajęła 10 miejsce w powiecie
  Mistrzostwa Powiatu ( półfinały) Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej Komorniki - 03.10.2011
  Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w powiecie
  Reprezentacja SP Lusowo:
  1. Bartosz Jabłoński kl. VI
  2. Adam Tomczyk kl. VI
  3. Mateusz Staszak kl. VI
  4. Kacper Nogaj kl. VI
  5. Jeremiasz Kożuch kl. VI
  6. Wiktor Uznański kl. IV
  7. Patryk Gromada kl. V
  8. Patryk Zarach kl. VI
  9. Waldemar Pawiński kl. VI
  I Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym - Lublin 23 - 25.09.2011
  Wybitne osiągnięcie uczennicy Szkoły Podstawowej w Lusowie

  Kamila Kałucka zdobyła Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym w konkurencji en-bu dziewczynka/chłopiec (walka reżyserowana).
  Dodatkowo w konkurencji kata indywidualne (forma) uplasowała się na III miejscu, kata drużynowym na IV miejscu.
  Był to pierwszy, historyczny turniej tego typu organizowany dla dzieci. Wystartowało w nim ponad 600 zawodników i zawodniczek z Polski, Litwy, Czech, Rosji, Ukrainy oraz Armenii.


  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego i Gminy Tarnowo Podgórne dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Kolarstwie MTB.
  Sukces w kategorii klas czwartych:
  I miejsce - Borys Nowakowski
  II miejsce - Weronika Bochnak
  III miejsce - Oskar Kucharczyk
  2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko