Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Świetlica > Galeria

Galeria świetlicowa

Prace dzieci

Prace dzieci wykonane na zajęciach w świetlicy pod kierunkiem Pani Agnieszki Walczak.


Galeria

Stroiki wielkanocne

Uczniowie z pionu młodszego na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonali przepiękne i oryginalne stroiki wielkanocne, które zdobią naszą Szkołę. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem podczas pracy.

Agnieszka Walczak
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Pierwsze oznaki wiosny

Do Świetlicy przyleciały już pierwsze bociany...

Magdalena Kowalczyk
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Wielkanoc w świetlicy

W naszej świetlicy czuć już zapach Wielkanocy. Przez ostatni tydzień poznawaliśmy wiele barwnych obrzędów i zwyczajów świątecznych.

Aby tradycji stało się zadość, także i my wykonaliśmy wielkanocne pisanki, posialiśmy rzeżuchę oraz wyklejaliśmy świąteczne baranki. Jako, że nasza świetlica na co dzień jest radosna i kolorowa - to i tym razem nie mogło zabraknąć ozdób wykonanych różnorodnymi technikami.

Magdalena Kowalczyk
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Wiosna w świetlicy
Już jest z nami Wiosna!
Roześmiana, rozśpiewana i radosna...
A wiosna do świetlicy przyszła pieszo,
Już kwiatki za nią spieszą...
Już trawy przed nią rosną...,
I szumią - witaj Wiosno!

Do świetlicy zawitała Wiosna. Wraz z nią uśmiech na twarzy każdego ucznia oraz radosny nastrój towarzyszący każdemu od rana.

Za oknem widać coraz więcej zieleni, szczebiot ptaków, wiele zapachów unoszących się dookoła to zwiastuny zmian nadchodzących w przyrodzie. Dzieci z tej okazji zabrały się do wykonywania pierwszych prac plastycznych przedstawiających oznaki wiosny - radosne żaby! Wiosna króluje w całej świetlicy, uśmiecha się do nas także z gazetek szkolnych.

Magdalena Kowalczyk
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Walentynki w świetlicy
W dniu świętego Walentego
Nic nie może dziać się złego,
Nikt nie może się dziś złościć,
Bo dziś nadszedł dzień przyjaźni i miłości...

Dzieci samodzielnie zrobiły piękne kartki walentynkowe "Barwne motylki" dla swoich przyjaciół. Wszyscy pracowali w ogromnym skupieniu i z dużym zaangażowaniem. Jak zawsze dopisywał dobry humor, a w świetlicy panowała miła i przyjemna atmosfera.

Magdalena Kowalczyk i Agnieszka Walczak
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Tłusty czwartek...
Był sobie pączek, co nie miał rączek i okrąglutki był jak miesiączek,
miał lukrowaną, złocistą skórkę, a w środku dziurkę na konfiturę...

Dzień był dzisiaj szczególny, dzieci poznały zwyczaje związane z tłustym czwartkiem oraz wiersz pt. "Pączek" T. Śliwiaka. Mogliśmy na chwilę zamienić się w cukierników wykonując "pączkowe" prace plastyczne, które przyniosły wiele radości i uśmiechu.

Magdalena Kowalczyk
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Galeria świetlicowa

Jesteśmy aktywni

Kiedy pogoda nie pozwala nam korzystać z zabaw na świeżym powietrzu, nie marnujemy czasu. A tym bardziej wtedy, kiedy jest z nami "Wuefista".

Dzięki niemu ćwiczyliśmy i bawiliśmy się w jednym czasie. A Pan Wojciech nie odpuszczał i motywował nas do wysiłku fizycznego.

Jak widać na ćwiczenia zawsze jest zawsze pora. Wystarczą tylko dobre chęci i towarzystwo.

Anna Nowak
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Popołudnie z misiami

W miniony piątek obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci pojawiły się w świetlicy ze swoimi małymi i dużymi przyjaciółmi. Misie były cudowne, a dzieciom towarzyszyły uśmiechy. Widać było, że pluszaki są dla nich najważniejsze na świecie.

W świetlicy dzieci wysłuchały bajki z Ukrainy pt. "Jak mały dzik Danyło przegnał wielkiego niedźwiedzia". Historia była bardzo ciekawa, pełna mocji i niespodziewanych zdarzeń.

Po wysłuchaniu opowiadania, zainspirowane nim dzieci zaczęły tworzyć różnego rodzaju misie, maski i podobizny misiów przy użyciu wielu materiałów plastycznych.

Bardzo się cieszyliśmy z tak miło spędzonego czasu.

Anna Nowak
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Nowa świetlica szkolna

Nowy rok szkolny to głównie oczekiwania na nową świetlicę szkolną. Oto krótka galeria na początek. Tak spędzają dzieci czas na zabawach, rozmowach i poznawaniu nowych zasad.

Kolejne wieści z życia świetlicy już wkrótce.

Anna Nowak
Kierownik świetlicy


Galeria

Korzystamy z pięknej pogody!

Dzieci uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu. Jak tylko pogoda pozwala wykorzystujemy przepiękny teren wokół szkoły i spędzamy czas na wspólnych grach i zabawach.

Anna Nowak
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Święta...

Z okazji świąt życzyliśmy sobie zdrowia, radości i dni wypełnionych miłością. Przy tej okazji powstałe kolejne twórcze prace...

Agnieszka Walczak
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Z pierwszymi promykami słońca zawitała do nas wiosna...

Agnieszka Walczak
Nauczyciel świetlicy

Galeria

Matematyka w świetlicy

Bez echa w naszej świetlicy nie pozostało Święto Matematyki.

Uczniowie odgadywali i rozwiązywali różne zagadki i łamigłówki matematyczne, poszukiwali matematyki towarzyszącej w codziennym życiu. Podczas zajęć wykonali również gazetkę, poznając różne wzory, figury geometryczne itp.

Agnieszka Walczak
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Światowy Dzień Wody

22 marca w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.

W ramach prowadzonych zajęć uczniowie dowiedzieli się dlaczego tak ważne jest oszczędzanie wody i jak poprawnie należy to robić. Uczniowie dowiedzieli się również, że są takie miejsca na Ziemi, gdzie wody brakuje.

Podsumowaniem dnia Wody było wykonanie plakatów prezentujących sposoby oszczędzania wody, z których następnie powstała gazetka.

Agnieszka Walczak
Nauczyciel świetlicy


Jak to powstało...?

Odpowiedź na powyższe pytanie można uzyskać oglądając prace wykonane przez uczniów.

Cel wykonania prac był nietypowy. Dzieci otrzymały kartkę papieru z narysowaną: jedną łamaną linią, jednym niedokończonym kółkiem lub falą. Ich zadaniem było stworzyć z tego rysunek. Zasugerowane propozycje na kartkach stały się bodźcami, które uruchomiły wyobraźnie dzieci i przyczyniły się powstania pięknych prac. Jak widać naszym dzieciom nie brakuje pomysłów, a wyobraźnia jest przeogromna...

Anna Nowak
Nauczyciel świetlicy


Galeria

Dzień Babci i Dziadka - od świetlicy

Przygotowania i prace dla ukochanych babć i dziadków...


Galeria

Pora na bałwana...

W imieniu nauczycieli świetlicy:
Anna Nowak


Galeria

"Wylosuj Anioła"

Dzieci w świetlicy szkolnej brały udział w akcji pod hasłem "Wylosuj Anioła". Akcja polega na pisaniu Kartek - Wsparcia do dzieci leczonych w szpitalach na oddziałach onkologicznych.

Głównym celem jest wsparcie dziecka podczas leczenia. Kartki były kolorowe i pełne radości. Dzieci pisały w nich kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla chorego dziecka. Kartki te są przekazywane przez Fundację do szpitala i losowane przez dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki temu chociaż na chwilę na ich twarzach pojawi się uśmiech i na moment zapomną o swojej chorobie. Chcemy, żeby ta akcja na stałe została wpisana do zajęć świetlicy szkolnej. Akcję prowadzi Fundacja "Gdy Liczy się Czas".

Dodatkowo kartki będą brały udział w ogólnopolskim konkursie świetlic szkolnych. Wyniki już 21. grudnia.

Anna Nowak
Nauczyciel świetlicyJesień w naszych pracach

Anna Nowak
Kierownik Śwetlicy


Galeria

Pożyczamy sobie książki

Świetlica szkolna dołączyła do projektu prowadzonego przez nauczycieli biblioteki szkolnej pod hasłem "Radość czytania". Projekt ten ma na celu rozpowszechnienie wśród uczniów, rodziców i nauczycieli idei codziennego czytania. Jest to też dobry sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu, podejmowanie różnych tematów czy rozbudzanie wyobraźni dzieci.

W naszej świetlicy nauczyciele codziennie w wybranych godzinach czytają uczniom książki. W piątki natomiast jest krótka chwila na to by to dzieci czytały dzieciom. Poza tym rozpoczęliśmy akcję "pożyczamy sobie książki". Polega ona na tym, że uczniowie przynoszą do szkoły książkę, którą chcą się podzielić z innymi. Książki te znajdują się w specjalnie do tego przeznaczonej półce przy świetlicy. Każda książka oznaczona jest specjalną naklejką informującą o tej akcji. Akcja będzie trwać do końca maja. Chętnych zapraszamy do udziału.

W imieniu nauczycieli świetlicy:
Anna Nowak


Galeria

Dzieci pomagają...

Na przełomie września i października ochoczo zabraliśmy się z dziećmi za wykonywanie prac plastycznych a zwłaszcza kartek okolicznościowych. Chęci było wiele bo i cel był szczytny. Kartki te były przekazywane na stoisko z rękodziełem dziecięcym podczas festynu charytatywnego.

Nie ma nic piękniejszego jak dzieci pomagają dzieciom.

W imieniu nauczycieli świetlicy:
Anna Nowak


Galeria

Nowy rok w świetlicy

Kolejny rok szkolny rozpoczęty. Dzieci poznały zasady organizacji świetlicy. Chętnie spędzają czas na wspólnych grach i zabawach. Uczestniczą również w zajęciach.

Zapraszamy do Galerii!

Anna Nowak
Kierownik Śwetlicy


Galeria

Nowa technika

Poznajemy technikę "iris folding". Jest to technika wykonywania wzorów z kolorowych papierowych pasków nachodzącego na siebie w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys czyli kształt przysłony fotograficznej. To na razie początek, ale idzie nieźle.

Anna Nowak
nauczyciel świetlicy


Galeria

Świetlicowo

25 lutego dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w przedstawieniu, które odbywało się w naszej szkole. Tematem przedstawienia były stare zabawy, zabawki oraz wyliczanki. Gościem specjalnym był aktor i reżyser Piotr Rogaliński.

Jak się dowiedzieliśmy, jest on także twórcą wszystkich zabawek, które brały udział w przedstawieniu. Pan Piotr razem ze swoją asystentką pokazali jak i czym bawiły się dzieci kilkadziesiąt lat temu. Pojawiły się takie zabawki jak klepak czy brumbas. Okazało się, że i naszym dzieciom niektóre zabawki nie były obce. Dzięki rodzicom oraz dziadkom dzieci znały niektóre z nich.

Dziękujemy za ciekawy występ.

Anna Nowak
nauczyciel świetlicy


Galeria

Dzień kota

17 lutego obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kota. Święto to ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły. Dzieci opowiadały o swoich pupilach i wykonywały ich portrety.

Nauczyciele Świetlicy


Galeria

"Lokomotywa" Juliana Tuwima

W lutym na zajęciach świetlicowych uczniowie klas pierwszych słuchali wiersza J. Tuwima pt. "Lokomotywa". Po wysłuchaniu wiersza dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą o pociągach. W ramach podsumowania zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem kwadratów, kół i prostokątów origami.

Agnieszka Walczak
nauczyciel świetlicy


Galeria


Galeria

Z życia świetlicy

Prace przygotowane przez uczniów na Walentynki


Galeria

Z życia świetlicy

Wybrane zdjęcia z życia świetlicy. Przygotowania do wiosny, w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne.


Galeria

Karmnik dla ptaków

Przed budynkiem szkoły już jakiś czas temu stanął piękny drewniany karmnik dla ptaków. Będzie do niego wysypywany specjalny pokarm (mieszanki ziarna przeznaczonego dla ptaków zimujących). W dni wolne od zajęć szkolnych również będziemy dbać o naszych skrzydlatych gości. Szczegółowe informacje zostały przekazane wychowawcom klas. Akcję planujemy kontynuować aż do końca okresu dokarmiania ptaków, czyli do kwietnia.

Kochani Rodzice! To doskonała lekcja odpowiedzialności, poczucia obowiązku, no i oczywiście przyrody dla naszych dzieci. Jeżeli chcecie i możecie, prosimy - wesprzyjcie akcję... odrobiną ziarna.

Wychowawcy świetlicy"Kosteczka dla pieseczka"

Miesiąc temu rozpoczęliśmy akcje "Kosteczka dla pieseczka" - mikołajkowa akcja zbiórki pokarmów dla piesków. Czy się udała? To mało powiedziane. Już tydzień przed „Mikołajkami” odwieźliśmy pokarmy do schroniska w Przyborówku. Trzeba było to zrobić, bo solidny i naprawdę spory kosz... rozpadał się pod ciężarem smakołyków dla psiaków. No i kosz napełnił się po raz drugi! Myślę, że kolejny transport odbędzie się tuż przed Świętami.
Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy.

Wychowawcy świetlicyJesień

Październik
Jaskółeczki nie czekały
na jesieni przyjście.
Lecieć chciałyby za nimi
kolorowe liście.
Lecz tymczasem pozostają
w wyzłoconym lesie
aby pięknie wyglądała
złota polska jesień.
Choć to jesień, świerk czy sosna
nie ma złotych igieł,
i choć ptaki odleciały
raźno ćwierka szczygieł.
Dziobie ziarnka suchych ostów,
barwami się mieni,
jakby sobie nic nie robił
z tej całej jesieni.
Kolorowa jesień
Dzikie wino na ganeczku
liściem się rumieni,
drży w powietrzu babie lato
w jesieni, w jesieni!

Jarzębiny, krzaki głogu
stoją też w czerwieni,
w sznur korali przystrojone
w jesieni, w jesieni!

Z drzew spadają złote liście,
aż się w oczach mieni,
tyle złota i korali
w jesieni, w jesieni!
Jesień
Rano mgła świat przykrywa,
a w południe wiatr się zrywa.
Wieje wietrzyk wju, wju, wju,
aż brakuje wszystkim tchu.

Z drzew spadają złote liście
to już jesień oczywiście.
Lecą liście szu, szu, szu,
w całym świecie pełno dżdżu.

Chmury rozsiewają deszcze
z parasolką chodzą świerszcze.
Pada deszczyk kap, kap, kap,
smutny ten jesienny świat.

Dzieci w świetlicy szkolnej zainspirowane wierszami oraz jesienną aurą ochoczo przystąpiły do przedstawienia tego na papierze i nie tylko. Powstały pierwsze prace, które wprowadziły nastrój jesieni do świetlicy i do naszej szkoły.
Życzymy miłego i twórczego oglądania.

Nauczyciele świetlicy


Galeria

Prace uczniów

Galeria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko