Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Lekcja o japońskiej kulturze

Niezwykła lekcja o japońskiej kulturze

Klasa VIa i IVd miała ostatnio okazję przekonać się, jak ciekawym doświadczeniem może być tzw. tutoring równieśniczy, czyli sytuacja, w której uczniowie uczą się sami od siebie.

W tym przypadku nie były to zajęcia indywidualne, ale poprowadzenie lekcji dla klasy. Wiąże się to z obopólnymi korzyściami: uczeń prowadzący zajęcia wciela się w rolę nauczyciela, co wymaga od niego przygotowania, odpowiedzialności, samodyscypliny i wykorzystania swoich mocnych stron. W tym samym czasie uczniowie mogą przyswoić sobie wiedzę, która jest przekazywana przez rówieśnika, ich językiem i sposobem postrzegania świata.

W ostatnim tygodniu wyjątkowej lekcji o języku, literaturze i obyczajach japońskich udzieliła Marysia Jabłońska, uczennica klasy 6a. Dzięki uprzejmości pani Haliny Taciak i pani Magdy Pudelskiej, dziewczynka mogła w bibliotece szkolnej zaprezentować swoje zbiory dotyczące japońskiej kultury. Uczniowie wysłuchali wykładu, zadawali pytania, oglądali eksponaty i zapisywali swoje wrażenia.

Marysia swoje lekcje przeprowadziła w duchu wolontariatu szkolnego, poświęcając swój czas i zaangażowanie dla dobra innych.

Nauczyciel języka polskiego
Julia Zwolak


Galeria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko