Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Muzeum Sienkiewicza

Muzeum Sienkiewicza

W piątek 27 października 2017 roku wraz z klasą Vb, wychowawczynią panią Justyną Dąbrowską i panem Łukaszem Łuczakiem, pojechałam na wycieczkę do Poznania z okazji Dnia Chłopaka.

Zbiórka odbyła się o godzinie 8:15 w szkole. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzania Muzeum Henryka Sienkiewicza. Wszyscy sporządzaliśmy notatki na język polski. Dowiedziałam się na przykład tego, że polski pisarz miał tylko 164 centymetry wzrostu, dlatego zawsze pozował na siedząco lub tylko częściowo. Okazało się również, że Sienkiewicz był bardzo koleżeński, napisał na egzaminie trzy wypracowania, z czego dwa dla kolegów. Te zostały ocenione na 5 i 6, a jego na 4!

Po wizycie w Muzeum udaliśmy się na Makietę Dawnego Poznania. Dowiedzieliśmy się tam, jak w ciągu wieków zmieniał się Poznań. Potem przeszliśmy na Stary Rynek, gdzie rozwiązywaliśmy różne zadania. Mieliśmy np. wyznaczyć kierunki geograficzne.

Następnie udaliśmy się na ulicę Ratajczaka do Enigmy - escape roomu. Były tam cztery pokoje, ja trafiłam do pokoju Alchemik. Wydostaliśmy się pięć minut po czasie. Escape room był ostatnim punktem naszej wycieczki.

Uważam, że nasza wycieczka była naprawdę udana i interesująca, ponieważ poznaliśmy wiele ciekawostek o Henryku Sienkiewiczu i świetnie spędziliśmy wspólnie czas. Nie mogę się doczekać następnego wyjazdu!

Anastazja Kaliszak
uczennica klasy VbGaleria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko