Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Wizyta Olimpijki

Wizyta Olimpijki w Szkole Podstawowej w Lusowie

Spływy po rwących i spokojnych rzekach, smocze łodzie, wędrówki dookoła świata, zawody olimpijskie, a to wszystko w kajaku!

27 września 2017 klasy V, VI i VII z zapartym tchem słuchały opowieści naszego wspaniałego gościa - dwukrotnej brązowej medalistki olimpijskiej z Seulu i Barcelony, kajakarki wyczynowej Izabeli Dylewskiej. Pani Izabela ciekawie opowiadała o swoim życiu - nauce pływania w uczniowskim klubie sportowym, przebiegu kariery, sukcesach olimpijskich oraz turystycznych przygodach w Polsce i za granicą. Mogliśmy nawet obejrzeć prawdziwy medal, który nasza polska zawodniczka zdobyła na olimpiadzie.

Usłyszeliśmy także historie o innych miłośnikach kajakarstwa, sportowcach i pasjonatach. Jednym z nich jest Aleksander Doba, który aż trzy razy przepłynął kajakiem Atlantyk.

Pani Dylewska przekonywała nas, że ten interesujący sport może uprawiać każdy, byleby miał chęci i zapał. Dostaliśmy zaproszenie na Termy Tarnowskie, gdzie pod bacznym okiem naszej olimpijki można trenować kajakarstwo i dobrze się przy tym bawić.

Spotkanie, które odbyło się w ramach "Programu Kumulacji Aktywności", z pewnością może stać się dla nas wszystkich inspiracją, by spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu.

Julia Zwolak
Nauczyciel języka polskiegoGaleria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko