Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka w SP Lusowo

W ramach poznawania kultur i tradycji krajów obszaru anglojęzycznego w piątek 16 marca, przyglądaliśmy się bliżej Irlandii.

Patronem tego zielonego kraju jest św. Patryk, co roku 17 marca na całym świecie zielony kolor dominuje nad wszystkimi innymi. Oświetlane na zielono są budynki w wielu krajach - między innymi stary ratusz na rynku w Poznaniu, a nawet w USA farbuje się fontanny (Waszyngton) i rzeki (Chicago) na kolor zielony. Największa parada z okazji Dnia św. Patryka ma miejsce w Nowym Jorku. W Irlandii ludzie radują się i świętują obchodząc dzień swojego patrona udając się na parady z tej okazji, spotykając się z rodzinami i przyjaciółmi.

Tutaj znajduje się link do filmiku z historią Dnia Św. Patryka w Irlandii:
www.youtube.com

U nas w szkole mieliśmy okazje dowiedzieć się czegoś więcej o zielonej wyspie z gazetki przygotowanej przez Panią Sylwię Semanicką oraz Panią Renatę Wiśniewską. Pani Basia Gałężewska wraz z klasą IVc przygotowała na lekcji plastyki postać tradycyjnego irlandzkiego skrzata zamieszkującego na końcu tęczy z garncem złota o imieniu Leprechaun. Jego montażem zajęła się klasa VIIa. A wszyscy mieli okazje w piątek zrobić sobie z nim zdjęcie, czego efekt można podziwiać w galerii zdjęć poniżej.

Przemek Stasiak


Galeria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko