Dziś jest wtorek, 23 października 2018          Do końca roku szkolnego pozostały 241 dni!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Projekt "Kumple To My"

"Kumple To My" czyli z wizytą w Zespole Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu

Maj był miesiącem realizacji kolejnych kroków ujętych w projekcie edukacyjnym "Kumple To My". Uczniowie kl. Va oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzili tym razem swoich rówieśników w poznańskiej szkole podstawowej. Uczniowie nasi po raz pierwszy mogli przyjrzeć się jak przebiega nauka w takiej szkole i w oparciu o jakie pomoce dydaktyczne się odbywa.

Prawdziwym zaciekawieniem cieszyła się sala lekcyjna, w której nauczyciele ze swoimi uczniami pracują metodą Marii Montessori i w której można było znaleźć wspaniałe, kolorowe gry, plansze, mapy potrzebne na lekcji. Nie zabrakło wspólnej zabawy bowiem uczniowie mogli wziąć udział w grach na zasadzie: uczymy się poprzez zabawę, np.: układanie wieży, kalendarz wydarzeń, mapa - kontynenty, koralikowa tabliczka mnożenia oraz bingo matematyczne.

Uczniowie z zachwytem przyglądali się sposobom pracy i nauki w szkole metodą Marii Montessori. Radośnie spędzony czas zakończył się wzajemnym wręczeniem upominków przez gospodarzy i gości. Zabraliśmy ze sobą niesamowite wrażenia i doświadczenia, które powrócą do nas zapewne podczas następnego spotkania.

Uczniowie kl. Va
wraz z Samorządem Uczniowskim i opiekunami


Galeria
2009-2018 © D$ 2005-2008 © tomko