Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Rozpoczęcie roku szkolnego

"W Lusowie rozwijamy się i idziemy po nową wiedzę"

Takie słowa były hasłem inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9:00 Msza Święta w kościele wraz z poświęceniem tornistrów "pierwszaków".

O godzinie 10.00 w szkolnej sali gimnastycznej miało miejsce oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego z udziałem uczniów klas 1-3, dzieci z oddziałów przedszkolnych, zaproszonych gości, rodziców i pracowników szkoły. W trakcie tej inauguracji odśpiewaliśmy hymny, zarówno państwowy, jak i szkolny. Głównym punktem uroczystości była ceremonia ślubowania i pasowania na pierwszoklasistę. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Aleksandra Kolendo za pomocą ogromnego, czerwonego ołówka. Nowo przyjętych do naszej szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych, nagrodzono gromkimi brawami. Uczniowie klas 4-7 spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami.

Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań, a hasło inauguracyjne towarzyszyło nam każdego dnia.

W imieniu dyrekcji i nauczycieli
wychowawcy klas IGaleria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko