Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Dzień Tabliczki Mnożenia

Troski swoje dziel na dwa, a radości mnóż!

29 września 2017 odbyły się radosne obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Mieliśmy wspaniałą okazję po raz kolejny przekonać się, że te ważne umiejętności matematyczne są bardzo przydatne w życiu każdego człowieka, a ich nauka może sprawiać wielką frajdę.

Sale lekcyjne i korytarze zamieniły się tego dnia w prawdziwe laboratoria nauki i zabawy. Dzielni uczniowie klas IV z zapałem egzaminowali starszych kolegów. Swoich sił mogli spróbować także nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy równie chętnie poddawali się testom wiedzy, pamięci i refleksu. Każdy uczestnik, który pomyślnie zaliczył tabliczkę mnożenia, otrzymywał odznakę Eksperta w tej dziedzinie - trzeba przyznać, że ten tytuł brzmi dumnie!

Tego dnia obecność matematyki zaskakiwała nas wszędzie - swoją wiedzę można było sprawdzać nawet wchodząc po schodach! Na stopniach umieszczone zostały kolorowe naklejki z przykładami mnożenia i dzielenia. Zainteresowanie tym niecodziennym sposobem utrwalania wiedzy było ogromne - uczniowie zatrzymywali się i liczyli, na szczęście wcale nie wywołując tym dodatkowych kolejek na schodach! Innym nowoczesnym i atrakcyjnym przykładem poznawania matematyki były quizy z tabliczką mnożenia, które dzieci rozwiązywały na szkolnych tabletach. Na różnych lekcjach była możliwość wzięcia udziału w konkursach i łamigłówkach.

Z pewnością był to w naszej szkole wyjątkowy dzień - wszystkim życzymy dalszych emocjonujących przygód matematycznych i do zobaczenia za rok

W imieniu uczniów
Julia ZwolakGaleria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko