Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Wizyta

Wizyta

30.01.2018 w naszej szkole odbyło się kolejne wydarzenie związane ze świętowaniem dwóch ważnych rocznic - 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100. lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Z tej okazji gościliśmy u siebie uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu, którzy odwiedzili nas w ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Kocham Cię, Polsko". Uczniowie wraz z nauczycielami zostali powitani w nowym skrzydle szkoły przez panią Dyrektor Aleksandrę Kolendo, opiekunów wydarzenia, panie: Katarzynę Kurowską, Dorotę Bukowską i Julię Zwolak oraz klasę Va i Samorząd Uczniowski.

Naszym gościom opowiedzieliśmy o Lusowie, o szkole oraz o naszym patronie, generale Józefie Dowborze Muśnickim i jego patriotycznych zasługach. W ramach integracji wszystkie dzieci wykonały kolaże plastyczne, dzięki którym mogły lepiej zaznajomić się z naszą historią. Dzięki uprzejmości pani Haliny Taciak i pani Magdy Pudelskiej, uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli w szkolnej bibliotece wystawę o światowej literaturze.

Całe spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, która sprzyjała wzajemnemu poznawaniu się. Mamy nadzieję, że takie i inne spotkania przyczynią się do dalszego radosnego świętowania naszego wielkopolskiego dziedzictwa.

W imieniu organizatorów
Julia ZwolakGaleria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko