Dziś jest wtorek, 25 września 2018          Mamy wakacje!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Wycieczki > Ławica

POZnaj Ławicę

11 grudnia 2017 uczniowie klas VIIa i VIIc wraz z nauczycielami uczestniczyli w niecodziennej lekcji, która miała miejsce w najstarszym porcie lotniczym w Polsce, czyli na poznańskiej Ławicy.

Celem lekcji było zapoznanie się z funkcjonowaniem lotniska oraz procedurami, jakie musi przejść pasażer podróżujący samolotem. Uczniowie doświadczyli tzw. "ścieżki pasażera": otrzymali okazjonalne karty pokładowe przy stanowiskach check-in. Zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa oraz przeszli przez kontrolę do hali odlotów, gdzie od startujących i lądujących samolotów ciężko było oderwać wzrok.

Następnie dzieci mogły przez chwilę odpocząć w salonie Business Executive Lounge (miejsce zarezerwowane dla VIPów). Uczniowie mieli również okazję zwiedzić część zastrzeżoną lotniska. Przejechali po płycie lotniska do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, w której strażacy zaprezentowali nam swoje umiejętności i wspaniałe wozy strażackie.

Wycieczka zakończyła się quizem sprawdzającym wiedzę na temat lotniska. Dla najbardziej uważnych były nagrody specjalne, a dla pozostałych nagrody pocieszenia. Jednak dla wszystkich nasza wizyta okazała się interesującą, niezapomnianą i potrzebną lekcją.

Wychowawcy klas:
Marta Brzostowska i Mateusz KwaśniewskiGaleria
2009-2015 © D$ 2005-2008 © tomko