Dziś jest wtorek, 23 października 2018          Do końca roku szkolnego pozostały 241 dni!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Dzień Ziemi

"Szanowny Panie Marszałku, jakże licznie zgromadzona publiczności..."

Obchody Dnia Ziemi rozpoczęła Debata Oksfordzka na temat: "Młodzi Polacy angażują się w działania proekologiczne w swoim kraju."

Naprzeciw siebie usiedli uczniowie kl. VIb jako obrońcy tezy i VIa - jako ci, którzy tezie zaprzeczali. Marszałkiem debaty został Jędrzej Szmyt z kl. VIIa, natomiast prowadzącą - Zuzanna Radke z kl. VIIc. Oboje uczniowie mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, ponieważ brali już udział w debatach na temat samorządności odbywających się w tarnowskim liceum. Dyskutujący szóstoklasiści zaskoczyli publiczność bardzo dobrym przygotowaniem. Pojawiały się różnorodne argumenty potwierdzające i zaprzeczające tezie. Mimo sztywnych zasad Debaty Oksfordzkiej, wiele osób z publiczności porwały emocje, a dyskusja toczyła się nawet po oficjalnym zakończeniu. Nieistotne kto wygrał, a kto przegrał. Nie o to chodziło. Celem debaty było zwrócenie młodzieży uwagi na problem, jakim jest życie zgodne z zasadami ekologii.

Czy cel został osiągnięty? Po burzliwych dyskusjach toczących się w salach, można by stwierdzić z przekonaniem, że tak. Myślę jednak, że na to pytanie uczniowie odpowiedzą dopiero za jakiś czas...

Justyna Dąbrowska


Dzień Ziemi

W czasie trzech dni uczniowie klas IV-VII na lekcji przyrody lub geografii udawali się do "łącznika", w którym wykonywali zadania związane z zagadnieniami recyklingu, segregacji odpadów i efektu cieplarnianego.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnością szukania informacji, ale i kreatywnością, np. projektując koszulkę czy wykonując z siebie rzeźbę drzewa. W klasach pojawiły się tematyczne gazetki, a w czasie lekcji wychowawczej wysłuchaliśmy audycji radiowej przygotowanej przez uczennice SU i Panią Marlenę Maciąg.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nauczyciele przyrody
Justyna Dąbrowska i Paweł Błażejak


Galeria
2009-2018 © D$ 2005-2008 © tomko