Dziś jest wtorek, 23 października 2018          Do końca roku szkolnego pozostały 241 dni!
Powrót na stronę główną


> Z życia Szkoły > Zlot

IX Zlot Szkół im. Powstańców Wielkopolskich

W dniach 7 - 9 czerwca troje uczniów naszej szkoły miało zaszczyt i niewątpliwą przyjemność uczestniczyć w IX Zlocie Szkół im. Powstańców Wielkopolskich, którego gospodarzem było Gniezno - pierwsza stolica Polski.

Po dojeździe na miejsce rozpakowaliśmy się, a następnie powędrowaliśmy do budynku organizatora zlotu - Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Majora Mateusza Zabłockiego.

Po uroczystości otwarcia zlotu przeszliśmy ulicami Gniezna, na rynku odśpiewaliśmy "Rotę", wypuściliśmy biało-czerwone balony ku niebu i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzień wypełniło nam zwiedzanie miasta oraz dyskoteka integracyjna.

W piątek, po wysłuchaniu ciekawej prelekcji na temat przyczyn wybuchu powstania wielkopolskiego, przystąpiliśmy do konkursowych zmagań. Braliśmy udział w konkursie strzeleckim oraz w historycznym. Jednak najbardziej wyczerpujący okazał się popołudniowy jedenastokilometrowy marsz do Zdziechowy - miejscowości, w której odbyła się jedna z ważniejszych bitew powstania. Na miejscu mogliśmy obejrzeć prezentację uzbrojenia i umundurowania powstańców, a także posilić się pyszną grochówką.

Ostatniego dnia zlotu uczestniczyliśmy w uroczystej mszy w katedrze, złożyliśmy kwiaty na grobach powstańców i odebraliśmy nagrody oraz upominki. Zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyliśmy do domów.

Ten wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci.

Uczestnicy zlotu: Maria Kaczmarek, Alicja Kapcińska, Patryk Łagódka
Opiekun: Michał Kokorzycki


Galeria
2009-2018 © D$ 2005-2008 © tomko