Ostatnia środa przed zakończeniem roku to zarówno czas podsumowań chwil spędzonych w szkole, jak i okazja do wspólnego świętowania i zabawy. Tak też było u nas.

Tradycyjnie podsumowanie wyników w nauce poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego. Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IVc, ze średnią 5,28.

Ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, międzynarodowego konkursu matematycznego „Kangur” oraz konkursów szkolnych: ortograficznego, kaligraficznego oraz języka angielskiego „Master of Spelling”. Nie zabrakło sukcesów sportowych: usłyszeliśmy o wygranych szachowych i warcabowych, o wynikach zawodów pływackich organizowanych przez Lusowski Zdrój oraz o 5. miejscu naszej szkoły w powiatowych Igrzyskach Dzieci. Nasi uczniowie zdobywali również liczne sukcesy poza szkołą: na środek wyszły dzieci, które z powodzeniem zajmują się m.in. karate, piłką nożną, łucznictwem, tańcem, jeździectwem, żeglarstwem, plastyką, muzyką…
Potem nadszedł czas na najlepszą zabawę i wypoczynek na świeżym powietrzu – nasz szkolny piknik. Wszystkie klasy ze swoimi nauczycielami spędzały miło czas na boisku, wylegując się na kocach i zajadając różne przysmaki, w tym pyszną pizzę! W międzyczasie mogliśmy podziwiać zaproszonego przez Radę Rodziców pasjonata, który przedstawił nam kulturę Indian północnoamerykańskich. Na specjalnej scenie pod kasztanowcem występowali uczniowie, którzy prezentowali swoje liczne talenty. Wysłuchaliśmy też klasowych interpretacji turystycznych piosenek.
Taka zabawa, takie atrakcje i tacy uczniowie są chyba najlepszym podsumowaniem mijającego roku. Jednym zdaniem – MAMY TĘ MOC! 😊

W imieniu Organizatorów oraz Samorządu Uczniowskiego
Julia Zwolak