31 stycznia w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego w Lusowie odbył się turniej Zimowe ferie z szachami. Celem zawodów była nie tylko popularyzacja królewskiej gry i zaangażowanie dzieci w sportową rywalizację, ale także umożliwienie im zdobycia tzw. kategorii stawiających posiadaczy wyżej w szachowym rankingu, z czym związana jest odczuwana przez nich satysfakcja i prestiż. W turnieju, w którym prawo mieli wystartować wszyscy juniorzy do lat 15 bez względu na posiadane umiejętności, wzięło udział 29 szachistów.
Pierwsze miejsce zajął Wiktor Hałuja, drugie Igor Hułuja, a trzecie Igor Andrzejewski. Wśród dziewcząt najlepiej zagrały Nadia Świątek, Marta Świec i Barbara Wilczek. Najniższą, piątą kategorię szachową zdobyli: Alek Jakubowski, Leszek Sobierajski, Wojciech Sobierajski, Marta Świec, Jan Czerwiński, Tymon Kubalski i Tobiasz Lanski, zaś wyższą, czwartą: Piotr Olszyński i Nadia Świątek.
Duża ilość zawodników, którzy zdobyli kategorie szachowe cieszy i rozbudza nadzieję. Oznacza to bowiem, że wymienieni gracze są gotowi do bardziej profesjonalnego zajmowania się szachami i stawiania sobie wyższych celów w kolejnych turniejach.
Nauczyciele szachów: Krzysztof Raubic
Damian Bartkowiak
Zdjęcia: Paulina Andrzejewska