Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej

06.02.2019  reprezentacja dziewcząt z SP Lusowo wzięła udział w Mistrzostwach Gminy w Piłce Koszykowej. W związku z reformą edukacji obecne klasy VIII również rywalizują z gimnazjalistami. W naszej gminie jest jeszcze gimnazjum w Tarnowie Podgórnym, które było  gospodarzem zawodów. W tym roku tylko nasza szkoła dotarła  tam, by sprawdzić swoje umiejętności  grając przeciwko swoim starszym koleżankom . Podczas zawodów został rozegrany mecz w pełnym wymiarze 4 razy 8 min, w pierwszej i drugiej kwarcie na boisku dominowały dziewczęta z Tarnowa tworząc sporą przewagę pkt. 22 : 8, w trzeciej kwarcie nasze zawodniczki zaczęły czuć się bardziej swobodnie odrabiając stratę i doprowadzając do wyniku 24:19. Ostania, decydująca kwarta podsumowała całe spotkanie, które było pełne zaangażowania i emocji. Po dobrej grze i postawie naszych uczennic  mecz zakończył się z wynikiem 30:24 dla gospodarzy. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom, a zwyciężczyniom wygranej.