Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Tarnowo Podgórne w Szachach i Warcabach

W dniach 10-11 października w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego w Lusowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Tarnowo Podgórne w Szachach i Warcabach. Pierwszego dnia rywalizowali ze sobą uczniowie z klas 7-8, a drugiego z 1-6. Zawody szachowe miały charakter drużynowy (w drużynie grało czterech zawodników, w tym co najmniej jedna dziewczyna) a warcabowe – indywidualny. Nagrodą był awans do Mistrzostw Powiatu dla dwóch najlepszych drużyn szachowych z każdej z grup wiekowych oraz pierwszej czwórki z każdego z czterech turniejów warcabowych (podział dotyczył wieku i płci).
W turnieju szachowym klas starszych startowało 5 szkół podstawowych: z Ceradza Kościelnego, Lusówka, Tarnowa Podgórnego, Baranowa i Lusowa. Do etapu powiatowego przeszli zawodnicy z Lusowa (I m.) i Lusówka (II m.), a podium uzupełniła drużyna z Tarnowa Podgórnego. W klasach młodszych oprócz drużyn z wymienionych wcześniej szkół w zawodach wystartowali także gracze z Akademii Pitagorasa – Publicznej Szkoły w Baranowie. Pierwsza trójka z turnieju szachowego przedstawia się tu następująco: SP Tarnowo Podgórne (I m.), SP Lusowo (II m.) SP Lusówko (III m.). W turniejach warcabowych miejsca premiowane awansem uzyskali:
– wśród chłopców z klas 7-8 – Szymon Gruźlewski, Hubert Linkowski, Aleksander Najmowicz,  Jacek Meszka,
– wśród dziewcząt z klas 7-8 – Helena Wojtas, Julia Kucemba, Paulina Woźniak i Maja Samulska,
– wśród chłopców z klas 1-6 – Olgierd Tadych, Karol Łukaszewicz, Marek Uryga, Aleksander Najmowicz,
– wśród dziewcząt z klas 1-6 – Lena Michalska, Sara Gać-Mytych, Dominika Surma, Zofia Malicka.
W tegorocznych zawodach, podobnie jak w ostatnich latach, świetnie zaprezentowali się zawodnicy z Lusowa. Wielu z nich uzyskało awans do Mistrzostw Powiatowych i z pewnością nie będą w nich bez szans w walce o medale.
Krzysztof Raubic
Nauczyciel szachów

Skip to content