Mistrzostwa Wielkopolski w szachach

27.04. reprezentacja Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie, w składzie: Wiktoria Mikołajczak, Nina Najmowicz, Wojciech Pawlak, Illia Chumak, Nadia Świątek, Dominika Surma, Wojciech Statkiewicz, Jan Berbecki, Zuzanna Iwanow i Aleksy Skupniewicz, udała się do Włoszakowic na II Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. Celem zawodów było umożliwienie pokazania swoich umiejętności uczniom ze wszystkich szkół wielkopolskich, których stałym elementem edukacji wczesnoszkolnej są w szachy. Nasza drużyna była jedną z 14 przybyłych.
Największy sukces spośród lusowskich zawodników odniósł Aleksy Skupniewicz, który, wygrywając 6 z 7 partii, został mistrzem Wielkopolski chłopców z klas trzecich. Wicemistrzem natomiast, w kategorii chłopców z klas pierwszych, został Illia Chumak. Na podium zawodów stanęły także 2 nasze reprezentantki: Nina Najmowicz wśród pierwszoklasistek i Nadia Świątek wśród drugoklasistek, obie zajmując jego najniższy stopień. Pozostali szachiści również spisali się doskonale, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych – Wojciech Pawlak V m., Wiktoria Mikołajczak VII m., Jan Berbecki V m., Wojciech Statkiewicz VIII m., Zuzanna Iwanow IV m. Cała zaś drużyna osiągnęła 3. rezultat wśród wielkopolskich szkół.
Zawody potwierdziły, że Szkoła Podstawowa w Lusowie, pod względem edukacji szachowej, niezmiennie należy do najlepszych w województwie. Złożyło się na to zaangażowanie nauczycieli szachów, uczniów oraz ich rodziców. Znakomite wyniki zapewne zmotywują wszystkich do dalszego wysiłku i można mieć nadzieję, że nasza drużyna zagra równie solidnie w nadchodzących Mistrzostwach Polski Szkół Projektu „Edukacja przez szachy w szkole”.
Krzysztof Raubic
Damian Bartkowiak
Nauczyciele szachów

Link do zdjęć, których autorem jest p.Dominika Jeżyk: https://we.tl/t-IlmIwz8JZp

Skip to content