Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022

Dzieci z rocznika 2014

W terminie od 1 marca do 26 marca 2021 r.– zapisy do klasy pierwszej dzieci  zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie (Batorowo, Lusowo, Sady, Swadzim).

Załączniki:

Dzieci z rocznika 2015

W terminie od 1 marca do 22 marca 2021 r. – zapisy do klasy pierwszej dzieci  zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie (Batorowo, Lusowo, Sady, Swadzim).

Dzieci z rocznika 2015 (sześcioletnie) mogą być przyjęte do klasy I na wniosek rodzica pod warunkiem, że w bieżącym roku szkolnym korzystają z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Załączniki:

UWAGA:

Postępowanie rekrutacyjne dla dzieci spoza obwodu szkoły, odbędzie się wyłącznie w przypadku dysponowania przez szkołę wolnymi miejscami, które zostanie ogłoszone na stronie szkoły.

Zapisu należy dokonywać w sekretariacie szkoły:
poniedziałek, środa, czwartek     10.00 –  16.30    
wtorek, piątek                                   7.30 –  14.30  

Przy zapisie dziecka należy:

  1. wypełnić wniosek,
  2. okazać do wglądu dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego,
  3. okazać PESEL oraz akt urodzenia dziecka.

Kinga Grek-Kowalczyk
Dyrektor Szkoły

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Rodzice,
informujemy, że rozpoczyna się rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie.

Zgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej jest ustawowym obowiązkiem spoczywającym na rodzicach lub opiekunach prawnych dziecka.

Obwód szkoły:    Batorowo, Lusowo, Sady, Swadzim – przyjęcie z urzędu.

W terminie od 1 marca do 5 marca 2021 r. – zgłoszenie dzieci z rocznika 2015 r., zamieszkałych  w obwodzie szkoły (Batorowo, Lusowo, Sady, Swadzim), które uczęszczają do przedszkoli umiejscowionych w obwodzie szkoły (Lusowo, Sady), a chcą kontynuować naukę w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie, składają w sekretariacie szkoły deklarację uczęszczania do oddziału przedszkolnego.

Załączniki:
Deklaracja kontynuacji- nabór 2021 do pobrania w przedszkolu

W terminie od 15 marca do 26 marca 2021 r. – zgłoszenie do oddziału przedszkolnego pozostałych dzieci z rocznika 2015r. zamieszkałych w obwodzie szkoły.  

Załączniki:

UWAGA:

Postępowanie  rekrutacyjne  dla  dzieci  spoza  obwodu  szkoły,  odbędzie  się wyłącznie w przypadku dysponowania przez szkołę wolnymi miejscami, które zostanie ogłoszone na  stronie szkoły.

Zapisu należy dokonywać w sekretariacie szkoły:
poniedziałek, środa, czwartek     10.00 –  16.30    
wtorek, piątek                                   7.30 –  14.30  

Przy zapisie dziecka należy:

  1. wypełnić wniosek,
  2. okazać do wglądu dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego,
  3. okazać PESEL oraz akt urodzenia dziecka.

Kinga Grek-Kowalczyk
Dyrektor Szkoły

Bądźmy EKO!

Mały Samorząd Uczniowski w styczniu ustawił kosze do segregacji śmieci na każdym piętrze nowego skrzydła szkoły. Takie kosze czekają również na uczniów klas starszych, jak tylko wrócą do edukacji stacjonarnej. Klasa 2a zainspirowana działaniami MSU stworzyła prace przypominające o zasadach segregacji.  Mały Samorząd tą akcją zachęca do dbania o planetę przez małe kroki, segregowanie śmieci jest jednym z nich, razem możemy więcej!

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego
Katarzyna Jabłecka

Jak szybko i efektywnie coś zapamiętać?


10 kolejnych zasad pomagających w czasie nauczania zdalnego. 
Czeka Was kartkówka z języka angielskiego? Musicie zapamiętać daty na historię? 
Poniższych pięć wskazówek pomoże Wam zapamiętać materiał w łatwy i przyjemny sposób: 
1. Opowiedz komuś, czego się nauczyłeś(-łaś) albo przeczytałeś(-łaś)! Zwiększasz szanse na zapamiętanie tych informacji na dłużej.
2. Nowe informacje zapisuj na fiszkach – pisząc, już się uczysz! Powtarzaj nowe zagadnienia, a te, które już zapamiętałeś(-łaś), odłóż na bok. Potem skup się na nauce tych nieznanych. Każdy przedmiot możesz umieścić na innym kolorze fiszek.
3. Ważne lub trudne do zapamiętania informacje przyczep w różnych miejscach w domu, np. na lustrze w łazience. Powtarzaj materiał podczas mycia zębów.
4. Podczas nauki zrób telefonowi, pilotowi lub smartwatchowi „lock down”. Zamknij je w skrzyneczce, oddaj kluczyk domownikom, możesz też schować je w szufladzie.
5. Podziel materiał na mniejsze partie i ucz się codziennie (powtarzaj i dodawaj nowe informacje). Dzięki temu zapamiętasz go na długo. Ucząc się jednorazowo kilka godzin jednego dnia, np. przed sprawdzianem, działasz według zasady ZZZ – zakuć, zdać, zapomnieć. 
6. Naukę zaczynaj od: od najtrudniejszych, najłatwiejszych, najciekawszych lub najpotrzebniejszych rzeczy. Ty decydujesz, co jest dla Ciebie ważniejsze, przyjemniejsze, łatwiejsze.
7. Nie odkładaj „na potem”, „na później”, „na ostatnią chwilę”, zacznij już dziś, małymi kroczkami.
8.Czasami pomaga przepisanie notatek. Możesz założyć sobie specjalny notes, np. do słówek, dat, formułek – zawsze coś dodatkowego zostanie Ci w głowie.
9. Pozycja ciała podczas czytania ma duży wpływ na poziom koncentracji. Powinieneś/powinnaś unikać postaw, które sprawiają, że jesteś napięty(-ta). Nasz mózg pracuje lepiej, kiedy ciało znajduje się w swobodnej pozycji.
10. Pamiętaj o częstym wietrzeniu pomieszczenia, w którym się uczysz. Mózg potrzebuje tlenu, by mógł prawidłowo funkcjonować. Niedostateczne dotlenienie go powoduje szybsze zmęczenie.

Wykorzystane materiały autorstwa Agnieszki Iwanickiej

Zespół wspierania i rozwoju zdolności uczniów i promocji uczenia się”

Skip to content