2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzenia, które diagnozowane jest coraz częściej wśród dzieci i dorosłych.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania  i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać różnych historii osób w spektrum autyzmu, obejrzeć filmy obrazujące ich sposób postrzegania świata oraz zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego zaburzenia.

Zachęcamy do poszerzania wiedzy w tym temacie, m.in. poprzez poniższą, krótką prezentację:

https://tiny.pl/r2652

Dodatkowe informacje można uzyskać m.in. na stronie fundacji JiM:

Beata Napierała- nauczyciel wspierający proces kształcenia

Życzenia Wielkanocne

Grafika w tematyce wielkanocnej przedstawiająca zajączka i pisanki. W centrajnej części życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych od Małego Samorządu Uczniowskiego i opiekunów.

Wielkanocne atrakcje

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami wielkanocnymi znajdującymi się na tablicy. Znajdziecie tam ciekawostki, quiz i inspiracje na wielkanocne DIY. Radosnych Świąt Wielkanocnych życzą nauczycielki bibliotekarki

Konkurs „Wiosenna kartka” rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że w Szkolnym Konkursie „Wiosenna Kartka” nagrodzeni zostali Uczniowie:

Milena Włodarczak (3a) – I miejsce

Ryszard Kwiatek (1e) – II miejsce

Antoni Rozmiarek (1b) – III miejsce

Ponadto wyróżnieni zostali: Kinga Piechocka (1a), Jakub Strzelbicki (1b), Sonia Bakalarczyk (3c) oraz Julia Segień (1e)

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, dziękujemy rodzicom i całym rodzinom za pomoc i zaangażowanie, a nagrodzonym i wyróżnionym z radością wręczymy dyplomy po powrocie do szkoły. Prace można podziwiać na naszym „fejsbukowym” profilu.

Organizatorzy konkursu

Wiedza o środowisku

W imieniu uczestników programu Młodzi w akcji+ proszę o wypełnienie ankiety, dotyczącej wiedzy o środowisku. Dzięki Waszym odpowiedziom uczniowie będą mogli stworzyć reportaż, a Wy możecie się sprawdzić – ile wiecie o środowisku

Link do ankiety: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfX4Q8–Y…/viewform

Wszystkie odpowiedzi są anonimowe. Orientacyjny czas wypełniania ankiety to 4 minuty.
Dziękuję

Weronika Łuczak
Szkolny koordynator projektu

Skip to content